Povedal starosta Texasu počas zimnej búrky „prežijú iba silní“?

starosta texasu tim boyd facebook rant

Obrázok cez Ron Jenkins / Getty Images

Nárokovať

Tim Boyd, starosta mesta Colorado City v štáte Texas, vo svojom príspevku na Facebooku o zimnej búrke z februára 2021 napísal: „Iba silní prežijú a slabí farujú [sic]“.

Hodnotenie

Správne uvedenie zdroja Správne uvedenie zdroja O tomto hodnotení

Pôvod

16. februára 2021 a okolo texaského štátu došlo k smrtiacemu arktickému výbuchu, ktorý priniesol teploty pod bodom mrazu a vyradil energiu milióny obyvateľov, ktorí sa snažia zahriať.

Uprostred tohto zúfalstva a chaosu, starosta Tim Boyd z Colorada City, malého mesta v západnej časti štátu, zdieľal agresívny príspevok na Facebooku, ktorý obyvateľom povedal, že podľa jeho názoru by sa mali starať o seba, namiesto toho, aby očakávali, že vláda použije ich daňových dolárov, ktoré im majú pomôcť pri katastrofe.Boyd má vypúšťa sa príspevok na Facebooku - a nepodarilo sa nám nájsť jeho stránku na Facebooku - ale miestne televízne spravodajské stanice ho zachytili a zaujali screenshoty , ktoré boli široko zdieľané na sociálnych sieťach:

Celý text pôvodného Boydovho príspevku znel:

Nikto nie je vám alebo vašej rodine nič dlžný a nie je ani zodpovednosťou miestnych samospráv, aby vás podporili počas skúšajúcich časov ako je tento! Umývajte sa alebo plávajte, je to vaša voľba! Mesto a kraj vám spolu s poskytovateľmi energie alebo inými službami nedlhujú NIČ! Som chorý a unavený z ľudí, ktorí hľadajú prekliatú ruku! Ak nemáte elektrinu, posilnite sa a vymyslite herný plán, vďaka ktorému bude vaša rodina v teple a bezpečí. Ak nemáte vodu, vysporiadajte sa s tým a myslite mimo krabice, že prežijete a dodáte vodu svojej rodine. Ak ste sedeli doma v chlade, pretože nemáte silu a sedíte tam a čakáte, až vás niekto príde vyslobodiť, pretože vaša lenivosť je priamym dôsledkom vášho vychovania! Prežijú iba silní a slabí farnosť. Ľudia, Boh nám dal nástroje, aby sme sa podporili v takýchto časoch. Toto je nanešťastie produkt socialistickej vlády, kde ľudí živí, aby verili, že NIEKTORÉ práce a iní sa stanú závislými na rozdávaní. Je mi ľúto, že obchodujete bez elektriny a vody, áno! Ale budem sakra, ak sa chystám zabezpečiť každého, kto je schopný to urobiť sám! Stratili sme z dohľadu tých, ktorí to potrebujú, a tých, ktorí využívajú tento systém, a zoskupili ich do jednej skupiny !! Zrátané a podčiarknuté, prestaňte plakať a hľadajte písomku! Zlez z zadku a staraj sa o svoju rodinu!

Zrátané a podčiarknuté - NEBUDE SÚČASŤOU PROBLÉMU, NEBUDE SÚČASŤOU RIEŠENIA!

V následnom príspevku zdieľané spravodajskou televíznou stanicou KTXS Boyd uviedol, že vzhľadom na reakciu na jeho komentáre rezignoval na post starostu. Povedal tiež, že nepodáva papierové dokumenty, aby mohol znova bežať, a dodal: „Prosím, pochopte, keby som to mal urobiť znova, len by som si nechal svoje slová pre seba a keby som ich povedal, použil by som lepšie formulácie a bol by som viac popisný. “