Povedal Mitch McConnell, že v roku 2024 podporí Trumpa ako nominanta na GOP?

Kravata, doplnky, príslušenstvo

Obrázok prostredníctvom Toma Williamsa / CQ-Roll Call, Inc. prostredníctvom Getty ImagesNárokovať

Líder amerického senátu pre menšiny Mitch McConnell odpovedal „absolútne“ na otázku, či by podporil bývalého prezidenta Donalda Trumpa, ak by bol v roku 2024 nominantom Republikánskej strany.

Hodnotenie

Správne uvedenie zdroja Správne uvedenie zdroja O tomto hodnotení

Pôvod

Počas vystúpenia vo Fox News 25. februára 2021 sa vodca amerického Senátu menšín Mitch McConnell zjavne zhodol na tom, že v roku 2024 podporí bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, ak bude Trump nominantom republikánskej strany na prezidenta.

Výmena názorov s hostiteľom Fox News Bretom Baierom vyvolala početné udalosti nadpisy a príspevky na sociálnych sieťach, s niektorými pozorovanie že McConnellov komentár bol pozoruhodný, pretože nedávno tiež obvinil Trumpa z podnecovania smrtiacej vzbury na americkom kapitole 6. januára 2021.

Reportér NBC Sahil Kapur zverejnil video z výmeny:

Niekoľko správ spochybňované či McConnell počul Baierovu otázku správne. Zdá sa však, že tweet od McConnellovho hovorcu Davida Poppa naznačuje, že McConnell povedal presne to, čo chcel povedať:

McConnell uviedol: „No, medzi dnešným dňom a rokom 24 sa toho môže veľa stať. Mám najmenej štyroch členov [Kongresu], o ktorých si myslím, že plánujú kandidovať na prezidenta, plus niekoľko ľudí a guvernérov a ďalších. Nie je tu žiadny úradník. Mali by to byť dokorán otvorené preteky a zábava pre vás všetkých. “

Baier sa potom opýtal: „Ak by bol prezidentom kandidát na stranu, podporili by ste ho?“

McConnell odpovedal: „Uh, nominant strany? Absolútne. “

Oslovili sme Popp e-mailom s otázkou, či je potrebné ďalšie objasnenie, ale nedostali sme včasnú odpoveď na zverejnenie.

Trumpa obvinila Snemovňa reprezentantov z podnecovania povstania po vzbure amerického Kapitolu zo 6. januára, pri ktorej zahynulo päť ľudí. Ale väčšina republikánov Senátu, vrátane McConnella, hlasoval neodsúdiť ho. McConnell však označil Trumpa za „prakticky a morálne zodpovedného“ za násilie.