Povedal Mike Pence „Amerika stratila obra“ o Rushovi Limbaughovi?

Kravata, doplnky, príslušenstvo

Obrázok prostredníctvom obrázkov Drew Angerer / Getty

Nárokovať

Bývalý americký viceprezident Mike Pence uviedol, že „Amerika stratila obra“ v súvislosti s úmrtím rozhlasového hostiteľa Rush Limbaugha.

Hodnotenie

Správne uvedenie zdroja Správne uvedenie zdroja O tomto hodnotení

Pôvod

Konzervatívny komentátor a rozhlasový moderátor Rush Limbaugh zomrel 17. februára 2021 po boji s rakovinou pľúc. Limbaughov prechod vyzval bývalého amerického viceprezidenta Mika Pencea, aby zverejnil tweet pripomínajúci slovami: „Amerika stratila obra.“

Pence, an evanjelický kresťan , povedal Televízia Fox News uviedla, že Limbaugh bol „kotvou konzervativizmu“ a uviedol, že Limbaugh slúžil ako jeho inšpirácia na to, aby mohol ísť do rozhlasu pred tým, ako sa Pence dostal do politiky.

Počas svojho dlhého pôsobenia vo funkcii komentátora a vysielateľa bol Limbaugh kritizovaný za vyznávanie škodlivých, sexistických, homofóbnych a sexistických názorov.rasistický.

Napríklad na začiatku pandémie COVID-19 v roku 2020 onbagatelizovanýohrozenie verejného zdravia vírusom, tvrdiac išlo o „zbrojenie ako ďalší prvok na zvrhnutie Donalda Trumpa“. Bývalú prvú dcéru Chelsea Clintonovú, ktorá mala v tom čase 12 rokov, nazval apes,porovnanéHráčov NFL členom gangu a uskutočnil asegmentvo svojej rozhlasovej relácii, v ktorej sa vysmieval ľuďom zomierajúcim na vírus AIDS. Limbaugh neskôr uviedol, že toho druhého ľutuje.

Limbaugh bol hlasným zástancom prezidenta Donalda Trumpa, ktorý ocenený mu prezidentská medaila slobody.