Povedal Donald Trump mladší „Nech Kalifornia horí“, pretože volili demokratov?

Nárokovať

Donald Trump mladší počas vystúpenia v relácii „Tucker Carlson Tonight“ povedal „nechajte Kaliforniu horieť“.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

13. novembra 2018 sa na facebookovej stránke „Stop The World, the Deplorables Want Off“ zverejnené obrazová grafika s fotografiou Donalda Trumpa ml. a citátom, ktorý údajne vydal o najsmrteľnejší požiar v histórii Kalifornie počas vystúpenia na Tucker Carlson dnes večer:

Nech kalifornia zhorí. Za to hlasovali. Všimnite si žiadne požiare v červených stavoch. - Donald Trump ml., 11/12/18, Tucker Carlson dnes večer.

Toto nie je skutočný citát Donalda Trumpa ml.

Stop the World the Deplorables Want Off (ich vodoznak vidíte po celej dĺžke kravaty Trumpa Jr) je zábavná stránka, ktorá často uverejňuje „ paródia ”Obsah:

Toto je zmes politických memov a správ. Tvoríme veľa parodických príspevkov a tie NEMÁ byť brané vážne. Skontrolujte „úvodzovky“.

Ďalším znakom toho, že bol tento citát vymyslený, je skutočnosť, že sa na ňom neobjavil Donald Trump mladší Tucker Carlson dnes večer k uvedenému dátumu. Synopsa epizódy, ktorú si môžete pozrieť tu , nezmieňuje sa o Trumpovi ml. alebo o požiari v Kalifornii:

13. novembra 2018 - 39:35 - V pondelok Tucker Carlson vyšetruje prepočítanie volieb prebiehajúcich na Floride. Záhadné hlasovacie lístky objavujúce sa v blízkych pretekoch. Neskôr, Tucker Carlson reaguje, keď demokrat Kyrsten Sinema porazil republikánku Marthu McSallyovú v závode arizonského Senátu. Plus: Hillary Clintonová by mohla kandidovať v roku 2020.

Donald Trump mladší nepovedal „Nech Kalifornia horí. Za to hlasovali. Nevšimnite si žiadne požiare v červených stavoch. “ Tento citát bol vyrobený z celého plátna parodickou stránkou na Facebooku.