Používajú lupiči gumené pásky na prienik do domov?

Obrázok cez Wikipedia

Nárokovať

Fotografia zobrazuje novú techniku ​​invázie do domu s gumičkami a kľučkami dverí.

Hodnotenie

Nevyskúšané Nevyskúšané O tomto hodnotení

Pôvod

Dňa 21. apríla 2016 zverejnila používateľka Facebooku Kim Fleming obrázok gumičky pretiahnutej cez kľučku dverí spolu so správou varujúcou ľudí pred novou metódou použitia gumičiek, ktoré údajne používajú zlodeji na prienik do domovov:

Pozor!!! Pred dvoma týždňami počas dňa mi na dvere prišlo tvrdé klepanie, nie pravidelné klepanie, ale takmer búšenie (úprimne som si myslel, že sa niekomu mohlo niečo stať a potreboval pomoc), ale niečo mi neprišlo dobre ... a ja NEODPOVEDAJTE na dvere, keď som tu sám. Takže sa neobťažujte! Po niekoľkých klepnutiach konečne odišli. Pozrel som sa a cez farebné sklo mojich dverí som videl, že ide o muža. Asi po 30 minútach som vyšiel von hľadať niečo, o čom som si myslel, že bude brožúra, ale namiesto toho som okolo gombíka našiel gumičku, ktorá po otvorení západky podržala dvere a otvorila ich. Zavolal som Ronovi a ten mi povedal, aby som zbraň vytiahol a nechal ju mimo. Šerif prišiel včera a povedal, že sa to deje zrazu, akonáhle odomknete dvere, nečakajú, kým otočíte gombíkom, môžu vás napadnúť. V každom prípade buďte opatrní, POUŽÍVAM, že som taký dôveryhodný človek, ale už vôbec nie! Takže mi dovoľte povedať, že mám Pušku a viem, ako ju používať, len pre informáciu, zastrelil som svojho manžela, keď som naposledy cvičil, takže mi verte, že ho použijem. Mám toho príliš veľa pre život! NEODPOVEDAJTE dvere bez toho, aby ste s istotou vedeli, kto je na druhej strane! Tie dni skončili !!!! Toto treba upozorniť aj na deti!facebook cez

Niektoré techniky (s rôznou účinnosťou) boli preukázané pri použití gumičiek na porazenie reťazové zámky a obyčajné kľučka na dvere zámky, ale sme skeptickí, že to, čo je tu zobrazené, malo niečo spoločné s pokusom o domácu inváziu.

Zdá sa, že metóda opísaná v tomto príspevku na Facebooku neposkytuje prípadnému lupičovi žiadnu výhodu. Vyššie uvedený scenár spočíva v tom, že zlodej stojí pred zamknutými dverami a čaká na odomknutie pred tým, ako vtrhne dovnútra - ale visieť okolo verandy domu a čakať neurčitý čas na odomknutie dverí je strašne nápadné a neefektívne metódou vlámania a použitie gumičky ho veľmi neuľahčuje (pretože potenciálny zlodej by mohol jednoducho držať palcovú rukoväť nadol palcom). A ako je táto metóda ľahšia, rýchlejšia alebo nenáročnejšia ako iba klopanie na dvere a ich otváranie dokorán, keď na ne obyvateľ odpovie?

Príspevok Kim taktiež tvrdil, že tento štýl domácej invázie „sa zrazu deje“, nepodarilo sa nám však odhaliť správy, ktoré by obsahovali podobný systém. Zatiaľ čo konkrétne miesto nebolo uvedené v pôvodnej správe (ktorá bola zdieľaná viac ako 100 000-krát v priebehu niekoľkých dní od jej prvého zverejnenia), Kimova odpoveď v sekcii komentárov spomenula Tatum v Texase a uviedla, že sa to deje aj v Bossierovi, Louisiana:

komentár fb

Napriek tomu sme nenašli žiadne varovania vydané Policajné oddelenie Tatum alebo Šéf šerifa týkajúce sa gumičiek a domácich invázií.

Nakoniec, väčšina Kimovho príspevku mala viac čo do činenia so zbraňami a všeobecnou nedôverou k cudzím ľuďom (ktorí sa mohli vtrhnúť dovnútra cez vonkajšie dvere, kedykoľvek ste ich otvorili, gumičky alebo žiadne gumičky), ako to malo spoločné s konkrétnymi technika domácich invázií. Je možné, že si ľudia pletú kombináciu gumičky a zámku dverí s inými účinnejšími technikami na odbúranie zámkov (ako sú napríklad tie, ktoré sú prepojené vyššie), a / alebo že umiestnenie gumičky, ktoré je tu zobrazené, nesúvisí s potenciálnou trestnou činnosťou ( tj. práve sa na to používala brožúra alebo noviny, ktoré odfúkli alebo ich odstránil niekto iný).

Oslovili sme Kim Fleming Cernigliaro (rovnako ako vyššie uvedené policajné oddelenia), aby sme získali ďalšie informácie bez odpovede, ale zdá sa, že táto správa na Facebooku použila fiktívny scenár, aby šírila všeobecnú správu povzbudzujúcu opatrnosť pri otváraní dverí cudzím ľuďom.