Používa NYPD pri svojej polícii robotické psy?

Osoba, človek, text

Obrázok cez @ 1800SPOILED / Twitter

Nárokovať

Od roku 2020 newyorské policajné oddelenie používa robotického policajného psa Digidog, ktorý má pomôcť policajtom v núdzových situáciách a pomôcť im lepšie vidieť svoje okolie na miestach činu.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

Od roku 2020 newyorské policajné oddelenie (NYPD) používa jedinečný nástroj na pomoc pri miestach činu a mimoriadnych udalostiach: technológia robotických psov.

Správy sa objavili v roku Júna 2020 spoločnosti Boston Dynamics - robotická spoločnosť stojaca za spoločnosťou Digidog - predávajúca ju organizáciám a dokonca policajným oddeleniam po celej krajine. Digidog podľa NYPD môže byť nasadený v nebezpečných situáciách a v núdzových situáciách na vyhodnotenie bezpečnosti možného miesta činu, mnoho aktivistov však vzbudzuje obavy o súkromie a občianske práva. NYPD už má použité to na miestach činu v Bronxe, Brooklyne a Kráľovné .Jedna osoba tweetla video s tvrdením, že ukazuje, že jeden taký robotický pes bol používaný niekde v New Yorku.

Podľa NYPD testuje robotické psy, aby vyhodnotili svoje schopnosti oproti iným modelom, ktoré už používa jednotka pohotovostnej služby a bombová jednotka.

'Tento pes zachráni životy, ochráni ľudí a chráni dôstojníkov, a to je náš cieľ,' inšpektor oddelenia technickej pomoci NYPD Frank Digiacomo povedal Správy ABC7.

The New York Post zdieľané video robota nasadeného na mieste činu domácej invázie v susedstve Bronxu. To vyvolalo kritiku americkej rep. Alexandrie Ocasio-Cortezovej, ktorá na twitteri uviedla: „Robotické pozemné bezpilotné lietadlá sú nasadené na testovanie v nízkopríjmových spoločenstvách farieb so školami s nízkym počtom zdrojov.“

Ďalej dodala: „Kedy ste naposledy videli, ako budúca generácia špičkových technológií pre vzdelávanie, zdravotnú starostlivosť, bývanie atď. Neustále uprednostňovaná pre komunity s nedostatkom služieb, ako je táto?“

Aktivisti skutočne vstali obavy o dlhodobom dopade takýchto robotických psov. Spoliehať sa na nich, že budú robiť policajné práce, by mohli výsledok v „dôsledkoch pre zaujatosť, mobilný dohľad, hackerstvo a ochranu súkromia“. Okrem toho mohli byť títo roboti nakoniec ozbrojení.

My užzakrytéako americké vzdušné sily používali robotické psy na zabezpečenie na jednej základni na Floride.

Vzhľadom na to, že NYPD potvrdila, že sa tieto robotické psy používajú a testujú v rôznych štvrtiach v New Yorku, hodnotíme toto tvrdenie ako „pravdivé“.