Potreboval kňaz operáciu na odstránenie kríža z konečníka?

Obrázok prostredníctvomShutterstock

Nárokovať

Katolícky kňaz potreboval urgentný chirurgický zákrok na odstránenie kríža, ktorý mu uviazol v konečníku.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Keďže „satirický“ obsah neuspokojuje ťažbu mugshotov, nevyžiadaná spravodajská stránka World News Daily Report (WNDR) sa rozdelila pre jeden príbeh a prisvojila si fotografiu lekárskeho priekopníka.

An článok pôvodne publikované WNDR 26. septembra 2017 a opätovne publikované 10. januára 2019, zahŕňal jedného „otca Wendela O’Connora“, ktorý bol údajne za trápnych okolností hospitalizovaný:KATOLÍCKY KŇAZ HOSPITALIZOVANÝ, ABY MALI CRUCIFIX ODSTRÁNENÝ Z JEHO RECTA

57-ročného katolíckeho kňaza prijali dnes ráno v bostonskom lekárskom stredisku za veľmi trápnych okolností.

Otec Wendel O’Connor bol prevezený do nemocnice po tom, čo zavolal na číslo 911, aby oznámil, že „spadol do sprchy“ a v análnej dutine uviazol 10-palcový kríž.

Röntgenové snímky jeho brucha odhalili, že v konečníku mal skutočne uviaznutý veľký náboženský symbol.

Lekár James Shephard, ktorý liečil otca O’Connora, hovorí, že bol šokovaný, keď videl röntgenové snímky.

Rovnako ako všetok obsah WNDR, aj tento príbeh bol vykonštruovaný, rovnako ako odkaz na „doktora Jamesa Shepharda“, meno spojené s fotografiou uvedenou v článku:

Fotografia skutočne zobrazuje doktora Morrisa F. Collena, jedného z originálov členov lekárskej skupiny Permanente. Táto skupina je dnes známejšia ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti Kaiser Permanente. Podľa spoločnosti , fotografia Collen použitá WNDR bola pôvodne zverejnená na obálke Moderná medicína časopis v roku 1968.

Collenov výskum viedol k tomu, že Kaiser Permanente vytvoril jednu z prvých počítačových databáz zameraných na sledovanie zdravia pacientov. On zomrel 27. septembra 2014 vo veku 100 rokov.

Taktiež sa použil Collenov obraz pre ďalšie vymyslené článok , „správa“ z februára 2016 o dospievajúcom dievčati, ktoré tvrdilo, že ju „božsky oplodnil“ anjel.

Články WNDR obsahujú v dolnej časti zrieknutia sa zodpovednosti a upozorňujú, že majú „fiktívnu“ povahu:

World News Daily Report preberá všetku zodpovednosť za satirickú povahu svojich článkov a za fiktívnu povahu ich obsahu. Všetky postavy objavujúce sa v článkoch na tejto webovej stránke - dokonca aj tie, ktoré vychádzajú zo skutočných ľudí - sú úplne vymyslené a akákoľvek podobnosť medzi nimi a akoukoľvek živou, mŕtvou alebo nemŕtvou osobou je čisto zázrakom.

Kaiser Permanente, ktorý bol požiadaný o komentár, uviedol, že kontaktovali agentúru WNDR so žiadosťou, aby stránka naposledy použila Collenov obraz.