Policajný šéf v Minnesote, policajt skončil po smrti Daunte Wrighta

Demonštrant provokuje úrady, ktoré postúpili na čerpaciu stanicu po vydaní príkazov na rozchod davov, počas protestu proti policajnej streľbe na Daunte Wright, ktorá sa konala v pondelok 12. apríla 2021 v Brooklyn Center v Minne. (AP Photo / John Minchillo)

Obrázok cez AP Photo / John Minchillo

Tento článok je tu znova publikovaný so súhlasom Associated Press . Tento obsah sa tu zdieľa, pretože táto téma môže zaujímať čitateľov Snopes, avšak nepredstavuje prácu overovateľov alebo redaktorov Snopes.

CENTRUM BROOKLYN, Minnesota (AP) - Biely policajt z Minnesoty, ktorý počas zastavenia dopravy na predmestí Minneapolisu smrteľne zastrelil černocha a šéf polície mesta v utorok rezignoval.Dôstojník Kim Potter a policajný prezident Tim Gannon rezignovali dva dni po smrti 20-ročnej Daunte Wright v Brooklyn Center. Potter, 26-ročný veterán, mal po nedeľňajšej streľbe administratívne voľno.

Gannon uviedol, že veril, že Potter omylom chytil jej zbraň, keď sa chystala pre svoj Taser. Na videu kamery na tele ju je počuť kričať „Taser! Taser! “

'Kedykoľvek, prostredníctvom povinnosti, niekto zabije inú ľudskú bytosť, musí existovať zodpovednosť,' uviedol starosta Brooklynského centra Mike Elliott v utorok v šou 'Dnes'.

Aktivisti a niektorí obyvatelia tvrdia, že Wright bol rasovo profilovaný a jeho smrť vyvolala dvojdňové strety medzi políciou a demonštrantmi. K streľbe došlo, keď bola oblasť Minneapolisu už na pokraji súdneho procesu s prvým zo štyroch policajtov pri smrti Georga Floyda.

Wright bol zastrelený, keď sa ho polícia pokúšala zatknúť na základe vynikajúceho zatykača.

'Prenesiem ťa!' Budem ťa hľadať! Taser! Taser! Taser! “ policajtka je počuť kričať na jej videozáznamy z vačky tela zverejnené v pondelok. Vytiahne zbraň, keď sa muž vymanil z polície pred svojím autom a sadol si späť za volant.

Po výstrele z jej krátkej zbrane auto zrýchlilo a policajt počul hovoriť: „Svätý (zakrivený)! Zastrelil som ho. “