Podriadili Panda Express zamestnancom seminár o sebazdokonaľovaní ako „kultový“?

Markíza, strieška, symbol

Obrázok prostredníctvom Tonyho Webstera / Wikimedia CommonsNárokovať

Semináre Panda Express a Alive Seminars prinútili zamestnancov zúčastniť sa seminára zameraného na budovanie tímu, ktorý bol ako „rituál založenia kultu“ a zahŕňal sexuálnu batériu.

Hodnotenie

Nevyskúšané Nevyskúšané O tomto hodnotení

Pôvod

TO súdny spor podaná vo februári 2021 proti reťazcu rýchleho občerstvenia Panda Express a trénerská akadémia prináša znepokojivé obvinenia o zaobchádzaní spoločnosti s niektorými z jej zamestnancov v Kalifornii. Žena tvrdila, že v roku 2019 počas seminára o sebazdokonaľovaní, na ktorý bola vyzvaná, aby sa ho zúčastnila, bola prinútená vyzliecť sa do spodnej bielizne, otvoriť svoje zraniteľné miesta a ďalšie, spolu s ďalšími zamestnancami reťazca.

Seminár, ktorý viedli Alive Seminars and Coaching Academy, samostatný subjekt od spoločnosti Panda Express, bola údajne bizarná, psychologicky násilnícka a „podľa času sa čoraz viac podobala kultovému iniciačnému rituálu“ súdny spor . Súdny proces podrobne uvádzal sťažnosti vrátane sexuálnej výboje, nepriateľského pracovného prostredia, nezabránenia obťažovaniu, úmyselného vyvolania emočnej tiesne a ďalších.

TO nadpis na Oddee, webovej stránke pre „divné“ spravodajské príbehy, s nesprávnym uvedením „Panda Express za poplatok za bizarný sexuálny„ kultovný “teambuildingový seminár.“ Pretože ide o občiansky prípad podaný fyzickou osobou, nie o trestné stíhanie podané prokuratúrou vláda orgán Panda Express nebol „obvinený“, ale bol skôr obvinený zo zodpovednosti za vyššie uvedené sťažnosti.

Navyše, ani jedno z týchto obvinení ešte nebolo dokázané alebo súdne rozhodnuté.Dozvedeli sme sa, že 12. februára 2021 bola žaloba vrátená vrchnému súdu v Los Angeles. Žalobca, ktorý pracoval v spoločnosti Panda Express ako pokladník (okrem iných pozícií) do júla 2019, tvrdil že jej spoločnosť povedala, že aby sa maximalizovali jej možnosti propagácie, mala by sa zúčastňovať stretnutí „sebazdokonaľovania“ Alive Seminars.

Súdny spor tvrdil že Panda Express má „úzke spojenie“ s Alive Seminars, dokonca platí aj za účasť zamestnancov na ich školení, hoci žalobca bol nútený za seminár minúť niekoľko stoviek dolárov. Medzi znepokojujúce obvinenia patrili:

Seminár Alive sponzorovaný spoločnosťou Panda, na ktorom sa zúčastnil [žalobca], bol od začiatku bizarný a rýchlo sa zmenil na psychologické týranie. Na začiatku bolo účastníkom povedané, aby si sadli, a nie rozprávali, a boli ponechaní v strašidelnej izolácii celú hodinu, kým dovnútra vtrhol muž, ktorý kričal po španielsky a nadával účastníkom, že tam sedia a nič nerobia, keď to je presne to, čo robili dostali pokyn. Muž, zamestnanec Alive Seminars, hlasno vyhlásil, že účastníci nie sú „nič“ a „na tom nezáleží“, a zaokrúhlil na niektorých ľudí, aby im nadávali jednotlivo a pľuvali. Celkovým účinkom bolo to, že obzvlášť nepríjemný seržant vrieskal do tváre [žalobcu].

Takmer okamžite vyšlo najavo, že cieľom pracovníkov seminára bolo izolovať a zastrašiť [žalobcu] a ostatných účastníkov. Účastníci mali zakázané používať svoje mobilné telefóny, v miestnosti neboli hodiny, dvere a okná boli zakryté čiernou látkou. Atmosféra pripomínala skôr seminár o zdokonaľovaní ako miesto pre výsluch podozrivých z terorizmu z knihy.

Jedným z obvinení bolo, že žalobkyňa bola podľa žaloby prinútená vyzliecť sa do spodného prádla a objať inú účastníčku, ktorá bola vyzlečená. Činy, ktoré predstavovali sexuálnu batériu:

V sobotu 13. júla 2019 sa žalobkyňa objavila, aby našla nové „cvičenie“, v rámci ktorého bola pod rúškom „budovania dôvery“ nútená vyzliecť sa do spodnej bielizne. Žalobkyňa - vyzlečená takmer nahá pred cudzími ľuďmi a spolupracovníkmi - bola mimoriadne nepohodlná, ale naliehala na ňu, pretože vedela, že to bola jej jediná šanca na povýšenie. Navrhovateľka sa cítila v tejto situácii mimoriadne nepríjemne, ale bola nútená pokračovať, pretože jej vyhliadky na postup v Panda Express záviseli od dokončenia seminára.

Pracovníci Alive Seminars medzitým otvorene ošklivili ženy v stave vyzliekania, usmievali sa a smiali.

Cvičenie vyvrcholilo, keď sa žalobca spolu s ostatnými účastníkmi museli striedať v stoji a kričať o svojich vnútorných bojoch, kým im všetci ostatní v skupine „uverili“. Posledný mužský účastník mal ťažkosti „presvedčiť“ ostatných, a preto sa rozplakal. Žalobcovi bolo povedané, aby sa postavil a išiel s mužským účastníkom do stredu miestnosti, kde boli nútení „objať ich“ a nemali na sebe nič iné ako spodnú bielizeň. Žalobca bol ponížený, ale urobil to, čo jej bolo povedané.

Seminár čoraz viac pripomínal kultový iniciačný rituál, ako šiel čas. Pracovníci Alive Seminars pokračovali v stlmovaní svetiel. Žalobca a ostatní účastníci boli poučení, aby sa postavili a zavreli oči a predstierali, že zhora zostúpi svetlo, ktoré z nich vytiahne všetku „negatívnu energiu“, potom predstierajú, že v zemi sa otvorila diera a prehltla „ negatívna energia. “ Keď sa to stalo, jeden z pracovníkov Alive Seminars mal mobilný telefón so zapnutým svetlom a nahrával žalobkyňu v stave, keď sa vyzliekala.

Povedala Panda Express The Washington Post že vec vyšetruje a poprel, že by mal vlastnícke väzby na Alive Seminars. Vo vyhlásení spoločnosť povedal :

Alive Seminars and Coaching Academy je organizácia tretej strany, v ktorej Panda nemá žiadny majetkový podiel a nad ktorou nemá kontrolu. Aj keď vždy podporujeme osobný rast a rozvoj, Panda Restaurant Group nemá a nemá mandát, aby sa akýkoľvek spolupracovník zúčastňoval Alive Seminars and Coaching Academy, ani nie je požiadavkou na získanie propagačných akcií [...] Neodpustíme druh správania (žalobca). ) sa údajne konal na Alive Seminars and Coaching Academy a my by sme zámerne nedovolili, aby sa to uskutočnilo v rámci našej organizácie alebo v jej mene.

Alive Seminars Register okresov Orange že jej školenia boli prezentované s úctou a dôstojnosťou.

Vzhľadom na to, že na spoločnosti Panda Express a Alive Seminars bol podaný súdny spor, ktorý obviňuje obidve zo zodpovednosti za množstvo sťažností vrátane sexuálnej výboje, avšak žiadne z týchto obvinení ešte nebolo súdne rozhodnuté, hodnotíme toto tvrdenie ako „nedokázané“.