Podelil sa Kurt Russell o báseň, ktorá je v rozpore s políciou?

Obrázok prostredníctvom gdcgraphics / Public Domain

Nárokovať

Herec Kurt Russell predniesol verejné vyhlásenia proti prepúšťaniu polície a bol spojený s básňou venovanou práci orgánov činných v trestnom konaní.

Hodnotenie

Nesprávne pridelené Nesprávne pridelené O tomto hodnotení

Pôvod

Po smrti Georga Floyda a následných protestoch proti policajnému násiliu a rasovej nespravodlivosti v USA sa šíria povesti. Buďte informovaní. Čítať naše špeciálne pokrytie, prispieť na podporu našej misie a odoslanie akýchkoľvek tipov alebo sťažností, ktoré vidíte tu .

Koncom leta 2020 bola široko rozšírená báseň venovaná práci orgánov činných v trestnom konaní zdieľaná viac ako 125 000 krát po tom, čo pôvodný používateľ naznačil, že ju zdieľal herec Kurt Russell - a s ním aj jeho údajný nesúhlas s protiprávnym konaním polície.

„Odznak“ sa stal vírusovým v mesiacoch nasledujúcich po smrti George Floyd , Černoch, ktorý zomrel v Minneapolise v Minnesote počas policajného zaistenia. Demonštranti po Floydovej smrti požadovali protiprávne konanie polície v snahe presmerovať finančné prostriedky, aby sa školenie v oblasti presadzovania práva stalo robustnejším a zvýšili sa sociálne služby pre komunity, ktoré čelia väčšiemu riziku policajnej brutality a uväznenia.Pozreli sme sa na túto báseň a nenašli sme nijaké dôkazy, že by s ňou Russell mal nejaký súvis, ani o tom, že by urobil politické vyhlásenia, ktoré sú v rozpore s policajným prepúšťaním. Russell je známy svojimi nechuť sociálnych médií a napriek desiatkam falošných profilov, ktoré sa vydávajú za veterána, nemá overené účty na Facebooku, Twitteri ani Instagrame. Russell vo všeobecnosti nie je aktívny v sociálnych sieťach a nedávno sa na verejnosti neobjavil s takýmito vyhláseniami.

Od pôvodného zverejnenia básne v júni 2020 v skutočnosti jazyk a obrázky, ktoré sa s nimi zdieľajú, prešli niekoľkými zmenami, ktoré ukazujú druh manipulácie, aký môže príspevok na sociálnych sieťach za krátku dobu zažiť. „Odznak“, báseň, ktorá oceňuje policajtov a ich úsilie pomôcť spoločnosti, bola pôvodne pripísaná anonymnému zdroju a bola prvýkrát zverejnená na sociálnych sieťach na 7. júna . Začína to:

Tento odznak bežal k istej smrti, keď sa veže zrútili 9.-11.

Tento odznak narazil na palebnú čiaru, aby zachránil ľudí v nočnom klube Pulse.

Tento odznak chránil tisíce ľudí, keď z hotela Mandalay v Las Vegas pršali guľky.

Tento odznak chránil zhromaždenie BLM, pri ktorom bolo v Dallase zabitých päť dôstojníkov.

Tento odznak narazil na školu Sandy Hook School, aby zastavil školského strelca.

Báseň ďalej zdôrazňuje ďalšie úlohy a zodpovednosti strážcov zákona vrátane sprevádzania starších ľudí cez ulicu a pomoci vrátiť plačúce deti ich matkám. Ale keďže to bolo pôvodne zdieľané s Facebookom, 22-riadkové zloženie prešlo niekoľkými iteráciami.

Druhá verzia básne vyplávala na povrch v príspevku zdieľané do Správy Victor Valley Stránka na Facebooku, médium vo Victorville v Kalifornii, s ďalším úvodom, ktorý znel:

Áno ... spojme sa všetci s nenávisťou všetkých policajtov za hriechy niekoľkých. Poďme zrušiť jednu z najdôležitejších verejných inštitúcií v histórii našich krajín. Poďme odstrániť všetky odznaky a umožnime ľuďom starať sa o svoju vlastnú bezpečnosť.

Zdá sa, že toto znenie vyššie pochádza z a príspevok v blogu s názvom „Na počesť strýka Boba Robertsa zabitého pri výkone funkcie“, zverejnil 14. júna podnikateľ, ktorý sám seba popísal.

Dotknutý príspevok, na ktorý sa nás čitatelia Snopes pýtali, pridal vyššie uvedený úvod a vo svojej najnovšej iterácii používatelia sociálnych médií zahrnuli Russellov headshot sprevádzaný nasledujúcim: Amazing Post !! Kurt Russell. Dodatočné znenie naznačovalo, že herec bol prepojený s 6. augusta 2020 príspevok. Za menej ako týždeň bol príspevok zdieľaný na Facebooku viac ako 125 000-krát.

Thelibertariánherec bol jadrom niekoľkých vírusových tvrdení, ktoré ho falošne spájali s podporou amerického prezidenta Donalda Trumpa, vrátane a2016 obrázokktorá ukázala jemu a partnerke Goldie Hawnovej oblečené photoshopované pro-Trumpské košele. V roku 2018 falošný účet na Twitteri, ktorý ako profilový obrázok použil Russellovu tvár nesprávnecitovanéherec označil Trumpa za „neoblomného“, „oddaného“ a „odhodlaného“. V nasledujúcom roku uverejnila stránka so správnym Facebookom mém, ktorý falošne naznačoval, že Russell označoval demokratov za „nepriatelia štátu.„