Poďakoval Limbaugh Trumpovi „za posledné 4 roky“ v otvorenom liste?

Publikum, Osoba, Dav

Obrázok cez NICHOLAS KAMM / AFP cez Getty Images

Nárokovať

Rozhlasový moderátor Rush Limbaugh napísal otvorený list s poďakovaním americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ktorý sa začal: „Moje dni na Zemi sú zrátané.“

Hodnotenie

Nesprávne pridelené Nesprávne pridelené O tomto hodnotení

Pôvod

Vo februári 2021 údajne napísal listkonzervatívny rozhlasový moderátor Rush Limbaughpoďakovať bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi za vykonanú prácu vírusová na sociálnych sieťach. List začína:

'Moje dni na Zemi sú zrátané, ale predtým, ako zmiznem, musím povedať niečo dôležité.' Nemusí to byť dôležité pre nikoho iného, ​​ale je to dôležité pre mňa. Vyhrajte, prehrajte alebo podvádzajte ... Prezident Trump, chcem vám len poďakovať za posledné štyri roky. “Avšak toto list , ktorá patrí poďakovaniu Trumpovi za to, že „bolo opäť v pohode byť Američanom“, za to, že krajinu dostal spod „palca Číny“, a za vybudovanie „najsilnejších ekonomík, aké sme kedy zažili,“ nebol uvedený Limbaugh.

Tento list nevznikol od žiadneho z Limbaughovcov sociálne médiá účtov. Tiež sme ho nemohli nájsť na jeho webovej stránke Rushlimbaugh.com .

Ako to často býva, zdá sa, že tento list koloval online predtým, ako bolo k nemu pripojené Limbaughovo meno. Najskoršia iterácia, ktorú sme mohli nájsť, bola zverejnená na Facebook neskoro Novembra 2020 . List bol pravdepodobne v obehu pred týmto dátumom, pretože sa v ňom hovorí o voľbách do roku 2020 ako o nadchádzajúcej udalosti, nie o minulej udalosti. V obidvoch prípadoch boli príspevky, ktoré sme našli v novembri a začiatkom decembra, pripísané neznámej tretej strane. Ďalej tieto skoré verzie nezačal s vetou, ktorá hovorí, že „moje dni na zemi sú zrátané ...“ Zdá sa, že táto veta, ako aj meno Limbaugha, boli k tomuto listu doplnené, aby bol účinnejší.

Stručne povedané, Limbaugh tento list nenapísal. Povedal to hovorca spoločnosti Premiere Networks, ktorá syndikuje reláciu Rush Limbaugh Show Reuters: 'Toto nie sú slová Rush Limbaugha.'