Opisuje vírusový mem presne policajné zaobchádzanie s podozrivými bielymi a čiernymi?

Osoba, človek, text

Nárokovať

Médium Occupy Democrats, ktoré sa široko zdieľalo v marci 2021, presne popisuje policajné zaobchádzanie s rôznymi podozrivými bielymi a čiernymi vo významných prípadoch.

Hodnotenie

Väčšinou pravda Väčšinou pravda O tomto hodnotení Čo je pravda

Mem presne popisuje najrelevantnejšie fakty týkajúce sa siedmich z deviatich uvádzaných udalostí. Avšak ...

Čo je falošné

Popisy memov dvoch z deviatich incidentov vynechávajú dôležité a relevantné fakty, a to: že koroner nedokázal určiť príčinu smrti Eliáša McClaina, že Sandra Blandová zomrela na samovraždu vo väzení, ale nie ako priamy dôsledok policajného násilia.

Pôvod

V marci 2021 zverejnila populárna ľavicovo orientovaná facebooková stránka Occupy Democrats a dokonca ktoré mali zdôrazniť rasové nezrovnalosti v policajnom násilí v USA. Mem prišiel potom, čo bol Robert Aaron Long, 21-ročný beloch zatknutý pre podozrenie z vražda v súvislosti so streľbou 16. marca v kúpeľoch v Atlante, ktorá si vyžiadala osem mŕtvych, väčšinou ázijských Američaniek.

Mem obsahoval informácie o deviatich incidentoch, z ktorých tri sa týkali belochov, ktorí boli podozriví alebo odsúdení za viac vrážd, ale podľa memu boli „zatknutí bez incidentu“, a naopak, šesť incidentov zahŕňajúcich černochov a mužov, ktorí sa nedopustili nijakého základného trestu priestupok, alebo len relatívne veľmi ľahký priestupok, a napriek tomu ich zabili policajti alebo zomreli v cele policajného zaistenia.

Titul, ktorý sprevádzal mem, bol „To je dôvod, prečo kľačíme“ - odkaz na dlhotrvajúce protesty proti policajnému násiliu a rasovej nespravodlivosti, ktoré v posledných rokoch prevládali v športe a na iných fórach. Pointa memu bola teda jasná: že existuje rasový rozpor medzi jednak zatýkaním a zadržiavaním belochov podozrivých z ohavných násilných činov na jednej strane, a jednak spôsobom, akým sú černosi a ženy, ktoré sa nedopustili žiadneho priestupku alebo spáchali iba triviálne trestné činy, sú podrobené násiliu zo strany polície.

Akademický výskum naznačuje že existuje rozpor medzi mierami, v ktorých sú jednotlivci z čiernych a iných spoločenstiev etnických menšín vystavení policajnému násiliu, a mierami, v ktorých sú bieli jedinci vystavovaní policajnému násiliu. Avšak odborníkov nesúhlasím o tom, či by sa tieto rozdiely mali pripisovať výlučne alebo primárne rasovej zaujatosti, alebo či môžu hrať úlohu iné faktory.

Otázka, či rasová báza hrala rolu v deviatich konkrétnych udalostiach citovaných v móde Occupy Democrats, ide nad rámec kontroly tejto skutočnosti. Nasledujúca analýza skôr hodnotí presnosť skutkových tvrdení vznesených vo vzťahu ku každému z deviatich jednotlivcov, ich zaobchádzania políciou a ich prípadných trestných činov, a poskytuje akékoľvek dôležité relevantné podrobnosti, ktoré by v meme mohli chýbať.

Celkovo sme zistili, že mém popísal príslušné incidenty pomocou a vysoký stupeň vecnej presnosti . V dvoch prípadoch mem neuviedol dôležité a relevantné fakty, a to: že koroner nemohol určiť príčinu smrti Elijah McClainovej a že Sandra Blandová zomrela na samovraždu vo väzení, ale nie ako priamy dôsledok policajného násilia. Celkovo vydávame hodnotenie „Väčšinou pravda“.

Robert Aaron Long

'Údajne zabitých osem ľudí'

Je to tak PRAVDA že Long bol 16. marca 2021 zatknutý v súvislosti s úmrtím ôsmich osôb pri streľbe v kúpeľoch v Atlante.

„Zatknutý bez incidentu“

HLAVNE SKUTOČNÉ . Na tlačovej konferencii 17. marca kapitán šerifa okresu Cherokee Jay Baker uviedol že Long „neodporoval“ počas samotného zatýkania. Obaja však Crisp County Šerifské oddelenie a Gruzínsko Štátna polícia uviedli, že Longovo vozidlo bolo zastavené pomocou manévru PIT (technika presnej imobilizácie). PIT zahŕňa pomocou policajného vozidla opatrne zatlačte na zadnú časť utekajúceho vozidla, čo spôsobilo jeho vymknutie spod kontroly a zastavenie. Nie je jasné, či bolo použitie manévru PIT v tomto prípade preventívne, alebo Long odmietol zastaviť.

Kyle Rittenhouse

„Údajne zabili 2 ľudí“

Je to tak PRAVDA že v auguste 2020 bol Rittenhousespoplatnenés ľahkomyseľným zabitím prvého stupňa za údajné smrteľné zastrelenie Josepha Rosenbauma a úmyselným zabitím prvého stupňa za údajné zastrelenie Anthonyho Hubera počas nepokojov v meste Kenosha vo Wisconsine po policajnej streľbe naJacob Blake, černoch, 23. augusta.

Rittenhouse sa prihlásil nevinný na všetky obvinenia vznesené proti nemu. Od 22. marca 2021 sa jeho proces ešte nezačal.

„Zatknutý bez incidentu“

PRAVDA . V dňoch po streľbe sa okolo kontroverzií uskutočnili videozáznamy, ktoré ukazovali, ako Rittenhouse odchádza z miesta činu a dokonca sa blíži k policajným vozidlám s rukami hore, zatiaľ čo okoloidúci kričali: „Len ich zastrelil.“ Polícia nezatkla Rittenhouse v tom čase a namiesto toho išiel poskytnúť pomoc obetiam.

26. augusta polícia zatkla Rittenhousa v jeho domovskom meste Antiochia v štáte Illinois. Rittenhouse v sprievode svojej matky, odovzdal sa na antiochijskej policajnej stanici niekoľko hodín po streľbe, takže je rozumné tvrdiť, ako to urobil aj mem, že bol „zatknutý bez incidentov“.

Dylann Roof

„Zabitých 9 ľudí“

PRAVDA . V decembri 2016 porota v Charlestone v Južnej Karolíne odsúdený Strecha z vraždy a rôzne federálne trestné činy z nenávisti potom, čo 17. júna 2015, keď mal Roof 21 rokov, zastrelil deväť ľudí v historicky episkopálnom kostole afrických metodistov Black Emanuel v Charlestone. Jeho zločiny boli rasovo motivované a pred streľbou napísal biely rasistický manifest. V januári 2017 bola Strecha odsúdený na smrť vo federálnom procese. V štátnom procese bol Roof odsúdený v apríli 2017 a odsúdený na deväť po sebe nasledujúcich doživotných trestov.

„Zatknutý bez incidentu“

PRAVDA . Polícia po streľbe veľa urobila zo zaobchádzania so strechou. Všeobecne vyhlásené tvrdenie, že polícia ho „vzala do Burger Kingu“, bolo založené na anedorozumeniemotivácie policajtov a ich zákonných povinností kŕmiť strechu, ktorá podľa polície nejedla celé dni. Polícia v Shelby v Severnej Karolíne ráno po streľbe zastavila a zatkla strechu. Dashcam video ukazuje, že Roof sa zastavil na polícii a pri zadržaní neponechal žiadny odpor, takže je úplne rozumné tvrdiť, ako to urobil mém, že „bol uväznený bez incidentov“.

Breonna Taylor

„Sleeping“ / „Dead“

PRAVDA . Louisville, Kentucky, policajti 13. marca 2020 smrteľne postrelili 26-ročnú černošku Taylorovú počas razie v jej byte. Jej byt bol zameraný iba na vyhľadávaniepretožeďalší muž, podozrivý z drogovej trestnej činnosti, bol podozrivý z použitia adresy na príjem pošty a v minulosti bol sledovaný pomocou Taylorovho auta. Taylor preto v čase svojej smrti nespáchala žiadny trestný čin.

Podľa Taylor’srodina„Ona aj jej priateľ Kenneth Walker spali, keď polícia v Louisville krátko po polnoci vykonala rozkaz„ bez klepania “. Walker má tiež povedal že tí dvaja pozerali film v posteli. Tak či onak, podstatný bod mému je potvrdený - Taylor bola v posteli vo svojom dome, nespáchala žiadny trestný čin a nespáchala žiadny trestný čin, keď ju policajti zastrelili.

George Floyd

„Možno použili falošných $ 20“ / „Dead“

PRAVDA . Floyd, 46-ročný černoch, zomrel krátko po tom, čo ho 25. mája 2020 zatkla a zadržala polícia v Minneapolise. Dôstojník Derek Chauvin pokľaknúť na Floydovom krku takmer deväť minút, vrátane niekoľkých minút po Floyd prestal reagovať.

Vyšetrovateľ v okrese Hennepinsprávaneskôr dospel k záveru, že Floydova smrť bola vraždou spôsobenou „kardiopulmonálnym zatknutím komplikujúcim subdualitu, obmedzenie a stláčanie krku“. A súkromná pitva vykonaná v mene Floydovej rodiny tiež dospela k záveru, že jeho smrť bola vraždou, konkrétne sa však zistilo, že bola spôsobená zadusením.

V marci 2021 sa mestské zastupiteľstvo v Minneapolise dohodlo na zaplatení 27 miliónov dolárov na urovnanie sporu rodiny Floyda po jeho smrti a od 22. marca 2021 prebiehal výber poroty v Chauvinovej súd o obvinení z vraždy tretieho stupňa a zabitia druhého stupňa.

Prvotným impulzom pre Floydovo zatknutie a zdržanlivosť bolo a 911 hovor od neďalekého predavača v samoobsluhe, ktorý polícii povedal, že Černoch zaplatil za cigarety falošnou bankovkou 20 dolárov, takže aj táto zložka memu bola presná.

Botham Jean

„Domáce sledovanie televízie“ / „Mŕtvy“

PRAVDA . Vtedajší dallaský policajt Amber Guyger zastrelený Jean, 26-ročný černoch, ktorý sedel v noci na 6. septembra 2018 vo svojom vlastnom byte. Guyger tvrdil, že bola pri vstupe do bytového komplexu vyčerpaná a roztržitá, a omylom išiel do štvrtej budovy poschodí, namiesto tretieho, kde sa jej vlastný byt nachádzal priamo pod Jeaniným. V presvedčení, že je votrelcom vo svojom byte, dosvedčila, že mu prikázala, aby jej ukázal svoje ruky, a keď kráčal k nej, zastrelila ho.

Počas procesu však susedia dosvedčil že nepočuli Guygera vydávať žiadne slovné povely a lekársky lekár uviedol, že trajektória guľky, ktorá zabila Jean, naznačovala, že vstával zo sediacej polohy, keď ho Guyger zastrelil. V októbri 2019 bol Guyger odsúdený za vraždu a dostal 10-ročné väzenie veta . Podrobnosti o Jeanových aktivitách v čase streľby pochádzajú od prokurátorov v kancelárii okresného prokurátora v okrese Dallas, ktorínapísalže „sedel na gauči a sledoval televíziu a jedol misku zmrzliny“, keď Guyger vošiel do jeho domu.

Elijah McClain

„Nosenie lyžiarskej masky“ / „Mŕtvy“

ZMES . Elijah McClain, 23-ročný černoch, zomrel dňa 30. augusta 2019 , po odobratí podpory života. Upadol do kómy po tom, čo upadol do zástavy srdca šesť dní predtým, keď ho policajti v Aurore v štáte Colorado počas zastavenia zadržali a použili kontroverzný typ tlmenia zvaný „ obmedzenie karotíd , “A lekár mu vpichol sedatívum.

Polícia oslovila McClaina, keď kráčal po ulici v Aurore, v noci na 24. augusta. Reagovali na výzvu verejnosti z roku 911, ktorá uviedla, že McClain mal celotvárovú lyžiarsku masku, mával rukami a „Pôsobiace povrchne.“ Aj keď nie je úplne jasné, aké kroky vykonal McClain, vďaka ktorému sa volajúci na linku 911 domnieval, že je „herecky povrchný“, mem Occupy Democrats nebol celkom presný v názore, že k stretnutiu s políciou viedol iba McClain s lyžiarskou maskou.

V meme tiež nebolo spomenuté, že McClain vytrvalo a občas rázne odolával policajným snahám zastaviť ho a zadržať. Táto skutočnosť nemusí nevyhnutne odôvodňovať ich dôvody spočívajúce v tom, že ho zastavili a zadržiavajú, a rozhodne neospravedlňuje jeho tragickú smrť, je však relevantnou skutočnosťou, ktorú by mal obsahovať akýkoľvek primerane úplný opis.

Video a zvuk z fotoaparátu na tele zábery ukazuje, že McClain neprestal chodiť, keď sa k nemu priblížil dôstojník a požiadal ho, aby zastavil, ale McClain neskôr naznačil, že počúva hudbu, a tak možno nepočul pokyny dôstojníka. Ten istý dôstojník sa rýchlo presťahoval, aby fyzicky zadržal a zadržal McClaina, čomu McClain odolával, a nasledoval boj s tromi dôstojníkmi. V jednej chvíli jeden dôstojník slovne naznačil, že McClain sa pokúsil chytiť zbraň iného dôstojníka, ale kamerové záznamy na tele, ktoré toto tvrdenie podporujú, ho ani nepodporujú, ani nevyvracajú.

Policajti zadržali McClaina na zemi asi 15 minút, počas ktorých opakovane kričal: „Nemôžem dýchať,“ vykríkol a zvracal. V jednom okamihu jeden z policajtov umiestnil McClaina do zadržiavania karotíd, čo bol typ tlmivky určený na prerušenie prívodu krvi do mozgu s cieľom dočasne upadnúť do bezvedomia. Neskôr, keď prišli zdravotníci, injekčne mu podali ketamín, sedatívum.

McClain bol prevezený do miestnej nemocnice, trpel dva samostatné zástavy srdca, 27. augusta bol vyhlásený za mŕtveho mozgu a zomrel 30. augusta. Vo svojej pitevnej správe patológ úradu koronera z okresu Adams Dr. Stephen Cina navrhol niekoľko možných vysvetlení zástavy srdca McClaina, ale nakoniecvyhlásilpríčina jeho smrti neurčená:

… Spôsob smrti môže byť nehoda, ak by išlo o výstrednú drogovú reakciu. Môže byť prirodzené, že ak mal zosnulý nediagnostikovanú duševnú chorobu, ktorá viedla k vzrušenému delíriu, ak jeho intenzívna fyzická námaha spojená s úzkou koronárnou tepnou viedla k arytmii, ak mal astmatický záchvat alebo ak bol pri zadržaní aspirovaný na zvracanie. Môže to byť vražda, ak konanie policajtov viedlo k jeho smrti (napr. Zadržanie karotídy viedlo k stimulácii karotického sínusu s následkom arytmie) ... Neviem určiť, ktorý spôsob smrti je najpravdepodobnejší.

Odkaz Ciny na „vzrušené delírium“ je sám o sebe kontroverzný. Nadšené delírium je údajný syndróm zahŕňajúci náhlu agresiu, strach a rýchlu srdcovú frekvenciu, ktorý sa zvyčajne pozoruje u osôb, ktoré sú obmedzované a / alebo trpia účinkami stimulačných drog, ako je kokaín. to je Nerozpoznaný vydaná Americkou lekárskou asociáciou, Americkou psychologickou asociáciou alebo Svetovou zdravotníckou organizáciou a nie je uvedená v najnovšom Diagnostickom a štatistickom manuáli duševných porúch (DSM-V). Niektorí pozorovatelia majú argumentoval že orgány činné v trestnom konaní zneužili údajnú existenciu vzrušeného delíria na odôvodnenie nadmerného alebo neprimeraného použitia sily a zdržanlivosti.

Nezávislé preskúmanie objednané mestskou radou Aurora a publikovaný vo februári 2021 dospel k záveru, že dôkazy, ktoré majú policajti k dispozícii, nepredstavujú „dôvodné podozrenie“, že McClain spáchal alebo sa chystá spáchať akýkoľvek trestný čin, a že ho preto nemali v prvom rade zastaviť. Pretože však nálezy z pitvy definitívne neurčili, že kroky, ktoré podnikli policajti z Aurory, spôsobili jeho smrť, mali by sme byť opatrní pri kategorizácii McClainovej tragickej a nezmyselnej smrti spolu s ďalšími oveľa jasnejšími prípadmi smrteľného policajného násilia.

Sandra Blandová

„Dopravné porušenie“ / „Mŕtvy“

ZMES . 10. júla 2015 štátny príslušník Texasu Brian Encinia zastavil 28-ročnú černošku Sandru Blandovú pre relatívne malý údajný priestupok zmeny jazdného pruhu bez signalizácie. Dashcam video zábery ukazuje, že Encinia požiadala Blanda, ktorý sedel vo vlastnom aute, aby uhasil cigaretu. Keď odmietla, Encinia jej prikázala opustiť vozidlo a situácia sa rýchlo vyhrotila, keď Encinia namierila na Blanda taserom.

Ďalšie zábery ukazuje, že Bland príslušníkom naznačil, že ich pokusy zadržať a zatknúť jej spôsobovali bolesť a slovné náznaky príslušníkov naznačujú, že Bland tomuto úsiliu bránil. (Veľkú časť epizódy, ktorá sa týkala Blandovho zadržiavania a zatknutia, nebolo vidno z policajnej palubnej kamery).

Bland bol následne predvedený do väzenia v grófstve Waller pre obvinenie z útoku na policajta. Nebola schopná zabezpečiť zaplatenie kaucie, a tak zostala vo väzení až na tri noci. Ráno 13. júla ju strážca našla visieť v cele. Harris Countypitevna sprava(čo môže byť pre niektorých čitateľov znepokojujúce) dospela k záveru, že zomrela samovraždou pomocou obesenia, a úradníci z kancelárie prokurátora okresu Waller neskôr stanovené že jej chýbali zranenia, ktoré by naznačovali, že došlo k násilnému boju.

V niekoľkých dotazníkoch vo väzení Bland odpovedal na otázky týkajúce sa minulých pokusov o samovraždu a samovražedných myšlienok rôzne. Aspoň na jednom formulári napísal že sa predtým pokúsila o samovraždu, ale nebola umiestnená na samovražedné hodinky.

V roku 2017 Texaské zákonodarstvo prijalo „ Zákon o Sandre Blandovej , “Ktorým sa implementovalo niekoľko policajných a nápravných reforiem, vrátane požadovania zvýšeného policajného výcviku v oblasti duševného zdravia, rasového profilovania, použitia sily a deeskalácie, ako aj rozšírenia dostupnosti starostlivosti o duševné zdravie pre väzňov, ktorí môžu prežívať krízu v oblasti duševného zdravia , alebo ste mali v minulosti ťažkosti s duševným zdravím.

Blandov základný údajný priestupok - zmena jazdného pruhu bez signalizácie - bol nepochybne malý a veľmi zriedka vedie k zadržaniu. Encinia rýchlo a neprimerane eskalovala svoje stretnutie s Blandom a neskôr skreslila časti incidentu, pričom nepravdivo tvrdila, že ju vydal z vozidla, aby mohol bezpečne pokračovať v zastavení, zatiaľ čo v skutočnosti bol naštvaný jej odmietnutím vydať cigaretu. Výsledkom bolo, že Encinia bola obvinený z krivej prísahy , a neskôr vystrelil .

Sled udalostí, ktoré viedli k Blandovmu zatknutiu a uväzneniu, pochopiteľne spôsobili rozsiahle a trvalé pobúrenie. Jej smrť však bola oficiálne vyhlásená za samovraždu a nevyplývala priamo zo žiadneho policajného násilia. Zaradením Blandovej smrti medzi niekoľko ďalších, pri ktorých došlo k smrteľným policajným streľbám, mem Occupy Democrats vynechal informácie, ktoré boli zjavne veľmi významné a mohli by veľmi ľahko vytvoriť podstatne mylný dojem o okolnostiach jej smrti.

Opravte ryžu

„Hra s detskou pištoľou“ / „Mŕtvy“

PRAVDA . Nasledujúci súhrn udalostí je prevzatý z novembra 2020 preskúmanie zverejnené americkým ministerstvom spravodlivosti. 22. novembra 2014 si Tamir Rice, 12-ročný chlapec Black, zahral v Cudell Parku v Clevelande v štáte Ohio s replikou pištole podobného vzhľadu ako pištoľ Colt .45.

Okolo 15:00 hod., Verejnosť zavolala na 911, aby oznámila, že sa ho „chlap s pištoľou“ oháňa a namieril ho na okoloidúcich v okolí parku. Volajúci na 911 stanovil, že dotyčný „chlap“ bol „pravdepodobne mladistvý“ a že zbraň bola „pravdepodobne falošná“. Tieto zásadné podrobnosti však neboli oznámené dôstojníkom, ktorí odpovedali na výzvu, Timothy Loehmannovi a Frankovi Garmbackovi.

Takmer okamžite po príchode ich hliadkového vozidla na miesto udalosti Loehmann vystúpil z ešte stále idúceho vozidla a na Riceovú vystrelil dvoma ranami. Loehmann a Garmback obaja neskôr oznámili, že Loehmann dal Riceovi opakované slovné príkazy, aby ukázal svoje ruky, a Lohemann uviedol, že vidí, ako Rice siahne po zbrani, čo viedlo k jeho rozhodnutiu strieľať.

Rice nasledujúci deň zomrela a kancelária súdneho lekára okresu Cuyahoga odhodlaný jeho smrť bola vražda spôsobená strelným poranením trupu.