„#OperationBlockTheBus“: Vo vnútri skupiny Pro-Trump FB, kde sa organizoval autobusový konvoj Biden

Obrázok cez Facebook

Hlasovanie vo voľbách do USA v roku 2020 možno skončilo, ale dezinformácie stále pribúdajú. Nikdy neprestávajte s kontrolou faktov. Sledujte naše povolebné spravodajstvo tu .

30. októbra 2020 nasledovala kolóna pick-upov s vlajkami na podporu amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorá obkľúčila autobus prezidentskej kampane Biden-Harris na diaľnici Interstate 35 v Texase. Vírusové video ukázal zjavnú kolíziu, ktorá sa týkala bieleho SUV, ktoré sprevádzalo autobus, a tmavého pickupu s vlajkami Trumpa. Dni po incidente, Snopes hlásené o skutočnostiach, ktoré sa v ten deň stali na ceste, ako aj novinky že FBI vyšetrovala. Vyšli najavo nové dôkazy, ktoré odpovedajú na niektoré otázky, ale nastoľujú nové.

Alamo City Trump Train je jednou zo skupín na Facebooku, kde je dodávateľom nákladné auto podporujúce Trumpakonvoj bol organizované. V súkromnej skupine 30. októbra zverejnil člen príspevok „#OperationBlockTheBus RN“, pričom „RN“ znamená „práve teraz“, pretože to bolo rovnaké popoludnie ako incident.Tento príspevok týkajúci sa blokovania volebného autobusu demokratického kandidáta Joea Bidena a jeho kamarátky bežiacej Kamaly Harrisovej bol schválený so 142 reakciami, medzi ktoré patrili lajky, smejúce sa emodži alebo srdcia lásky. 'MILUJEM TO !!!!', povedal jeden komentátor. 'To je úžasné,' povedal ďalší. Medzi ďalšie komentáre patria: „Skvelá práca!“, „DOBRÉ!“, „Milujem to“, „Je to kurevsky veselé“ a „Úžasné“.

V našej štúdii o súkromnej skupine sme si všimli, že je plná aktivít spojených s nebezpečná konšpiračná teória známa ako QAnon . To je v rozpore s pravidlami Facebooku. 6. októbra Facebook oznámil :

Od dnešného dňa odstránime všetky Facebook stránky, skupiny a účty Instagram predstavujúce QAnon, aj keď neobsahujú násilný obsah. Toto je aktualizácia z pôvodnej augustovej politiky, ktorá odstránila účty Stránky, Skupiny a Instagram spojené s QAnon, keď diskutovali o možnom násilí, a zároveň zavádza sériu obmedzení s cieľom obmedziť dosah iných účtov Strán, Skupín a Instagramov spojených s týmto hnutím. Účty stránok, skupín a Instagramu, ktoré predstavujú identifikované militarizované sociálne hnutie, sú už zakázané. Ako sme začali v auguste, budeme naďalej deaktivovať profily správcov, ktorí spravujú odstránené stránky a skupiny, kvôli porušeniu týchto pravidiel.

Zmien o QAnone je veľa vo vnútri facebookovej skupiny Alamo City Trump Train Facebook Group. Napríklad v jednompríspevokspráva údajne z „Q“ bola zverejnená ako snímka obrazovky a člen skupiny odpovedal: „WWG1WGA“, odkazujúci na slogan QAnon Kam ideme, raz ideme všetci. Komentár aj odpoveď sa členom páčili a milovali. Jedna osoba dokonca reagovala novou reakciou „starostlivosti“.

„WWG1WGA“ je uvedená vniekoľko príspevky. Jeden príspevokodkazovanéNFL s hashtagom „# WWG1WGA.“ Ukázal sa ďalší príspevokviac členov predstavujúcich najmenej štyroch ďalších členov skupiny pre QAnon, vrátane výrazu „WWG1WGA“, ako aj konceptu QAnon, a to všetko na platforme Facebooku v súkromnej skupine len niekoľko dní od Dňa volieb.

QAnon značeniea vlajky boli tiež aspoločný zrakna akciách Alamo City Trump Train, aj v skupinách Videá z YouTube .

Jeden člen skupiny zverejnil nový príspevok 31. októbra a spochybnil ďalšie spravodajské kanály, v ktorých sa uvádza, že podporovatelia Trumpa sú „ozbrojení“. Člen skupinyreagoval: „Áno, sme ozbrojení a nebezpeční,“ vrátane emoji s americkou vlajkou s komentárom. Iný poznamenal: „Je to Texas. Všetci nesú! “ V rovnakom príspevku komentátorpoznamenal: 'Pretože je to Texas a nebudeme sa šibať, sme vždy ozbrojení !!!' Inékomentárezahŕňali aj členov, ktoríhovorilozbrojení. Jeden členpovedal: „Sme,“ hovoriac o ozbrojení, a niekto odpovedal, „aj ja,“ zatiaľ čo tretia osoba povedala: „Presne takí sme.“

Po incidente z 30. októbra jeden člen skupiny, ktorý tvrdil, že sa nezúčastnila incidentu v Texase, zverejnil telefónne číslo skupine apovedal„Bombardujte jej telefón“, čo sa týkalo myšlienky koordinovať textové správy a telefonické hovory (člen tvrdil, že ju niektorí ľudia obťažovali kvôli incidentu v Texase). Nižšie sme cenzurovali osobné údaje.

Rovnaký člen skupiny potomzverejnil ďalšie telefónne číslo,a komentátori v skupine organizovaní donájsť mená a umiestneniaspojené s číslami.

V rozšírenom videu, ktoré sa nachádza v skupine Facebook, je vidieť, ako sa nákladné auto tmavej farby s vlajkami Trumpa, ktoré narazilo do bieleho SUV, zrýchľuje až k zadným dverám autobusu, takže SUV (ktoré sprevádzalo autobus) sa nemohlo dostať za autobus . Zdá sa, že potom biele nákladné auto pred bielym SUV spomalilo, čo spôsobilo, že biele SUV zabrzdilo.

Biele SUV sa zdalo byť poškodený pri incidente. Ako bolo uvedené v našom predchádzajúcom kontrola faktov , vyzeralo, že SUV je nad čiarou diaľnice. Vo videu však iný uhol preposlané autor: NowThis (začiatok v 1:20) odhalil viac z toho, čo sa stalo. Zdá sa, že autobus radil do pravého jazdného pruhu. SUV sa potom pokúsilo zostať pri autobuse, ale tmavo sfarbené nákladné auto sa rozbehlo a za autobusom pribrzdilo, aby biele SUV neprepustilo. Brzdové svetlá sú viditeľné na tmavom nákladnom vozidle pri značke 1:24 na videu NowThis, tesne pred zmenou výstrelu.

Skupina Facebook vznikla začiatkom septembra a jej počet členov v noci pred dňom volieb vzrástol nad 4 000.