Obliekol sa princ Philip ako strážca paláca na žart kráľovnej Alžbety?

Fotografia ukazuje, ako sa kráľovná Alžbeta smeje po princovi Philipovi

Obrázok prostredníctvom Wikipedia

Nárokovať

Fotografia ukazuje, ako sa kráľovná Alžbeta smeje po tom, čo ju princ Philip „popichal“ maskovaním za strážcu paláca.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení Kontext

Toto je originálna fotografia princa Philipa a kráľovnej Alžbety, ale virálny titulok sa trochu unesie.

Pôvod

9. apríla 2021,Princ Filip, vojvoda z Edinburghu a manžel kráľovnej Alžbety, zomrel vo veku 99 rokov. Keď sa správy o Philipovej smrti rozšírili po sociálnych sieťach, rozšírila sa aj fotografia, ktorá údajne ukázala princa, ako „žartuje“ kráľovnú Alžbetu maskovaním za strážcu paláca. .Toto je originálna fotografia princa Philipa a kráľovnej Alžbety. Tvrdenie, že Filip kráľovnú „pranieroval“ maskovaním za strážcu paláca, je však nepresné.

Túto fotografiu vytvoril Chris Young z agentúry Associated Press v roku 2003 a zobrazuje princa a kráľovnú krátko pred slávnostnou prehliadkou granátnických stráží na hrade Windsor. Aj keď sa divákom môže zdať Filipov vzhľad lákavý, Filip nosil toto slávnostný šaty na početné príležitostiach .

Takže ak to nebol žart, čo potom rozosmialo kráľovnú? Boli to včely.

Táto fotografia bola zjavne vyfotografovaná počas trochu absurdného okamihu na hrade Windsor. Keď sa princ pripravoval na odprevadenie kráľovnej na obrad, nastal zmätok, keď sa účastníkov obradu hemžili včely. Tu je výstrižok z novín o udalosti z Edmonton Journal:

16. apríla 2003, st Edmonton Journal (Edmonton, Alberta, Kanada) Newspapers.com

Hviezda Windsor poskytla niekoľko ďalších podrobností. Vo svojej správe poznamenávajú, že tejto rojovej udalosti bola iba jedna „obeť“, bývalý seržant, ktorý bol bodnutý do čela. Po odstránení roja pokračoval obrad podľa plánu:

16. apríla 2003, st Hviezda Windsor (Windsor, Ontario, Kanada) Newspapers.com

Aj keď je to skutočná fotografia kráľovnej Alžbety, ktorá sa chichotala vedľa princa Philipa v rušnom klobúku, tvrdenie, že mu ukazuje „pranking“ kráľovnej, je nepresné.