Objavila sa na tejto virálnej fotografii dcéra Pat Sajaka?

pat báseň báseň

Obrázok prostredníctvom Gerardo Mora / Getty Images

Nárokovať

Fotografia použitá v online reklame vo februári 2021 zobrazovala Pat Sajaka, ktorý pózuje so svojou dcérou.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Pat Sajak’s dcéra bola údajne uvedená v online reklame s hostiteľom „Wheel of Fortune“. Minimálne dve deti boli viditeľné v klamlivej reklame, ktorá sa zobrazovala minimálne od februára 2021.

pat báseň báseňStálo v ňom: „[Fotografie] Dcéra Pat Sajaka vyzerá ako jej ikonická mama.“

To však bolo zavádzajúce. Na obrázku v inzeráte nebola jeho dcéra. Skutočný príbeh za fotografiou bol publikovaný Chicago Tribune v roku 2019. Pre tento príbeh sme rozmazali tváre detí, pretože ich rodičia pravdepodobne neposkytli povolenie na nesprávne použitie fotografie. Titulok znel:

Hovorca celebrít Pat Sajak na snímke s deťmi, ktoré využili služby poskytované Inštitútom nádeje, naďalej podporuje tombolu, ktorá zhromažďuje rozhodujúce prostriedky pre deti s poruchami autistického spektra a vývojovými poruchami v Illinois. (Autor: olliealexander, prispievateľ z komunity)

Čitatelia, ktorí klikli na klamlivú reklamu, boli prevedení stovkami stránok prezentácie článok . Jej nadpis znel: „Celebrity a ich rodičia v rovnakom veku - zdedili šťastie svojich rodičov a ich kreditné skóre, aká výhodná kúpa!“ Zverejnil to web Hypotéka po živote.

The prvá strana dlhého príbehu predstavovala Heidi Klum. Pod fotografiami modelky a podnikateľky sa nachádzal text s nápisom „all-caps“: „KLIKNITE‘ ĎALŠIE ’, ABY STE VIDELI PAT SAJAKOVU DCÉRU, KTORÁ VYHĽADÁVA IBA JAKO MAMA.

Nakoniec sa objavil Pat Sajak a jeho skutočná dcéra strana 101 . To znamenalo, že čitatelia budú musieť kliknúť na „ďalšiu stránku“ asi stokrát, aby sa dostali k sľúbenému odhaleniu.

Pat Sajak je televízna hviezda, bývalý meteorológ, moderátor talkshow a herných show, známy predovšetkým vďaka moderovaniu hernej show Wheel of Fortune. Šou moderuje od roku 1981. Patovou manželkou je Lesly Brown Sajak, fotografka a majú 2 deti - syna Patricka (narodený v roku 1990) a dcéru Maggie (narodený v roku 1995).

Maggie Sajak je nastávajúca country hudobníčka. Jej hudobný štýl sa porovnáva so skladbami Sheryl Crow, Carrie Underwood, Jewel a Eva Cassidy. Ak Maggie zdedila šoubiznisové schopnosti svojho otca, určite sa z nej stane obrovská hviezda.

Skutočná dcéra Pat Sajaka sa volá Maggie. Americká country hudba spevák sa objavil na „Kolese šťastia“ v januári 2020:

Televízni hostitelia herných show sú už roky neodmysliteľnou súčasťou takejto klamlivej online reklamy. Ich známe tváre z nich pravdepodobne urobili solídnu voľbu pre inzerentov clickbait, pretože sa mnohým čitateľom javia ako dôveryhodné.

To platilo o Sajakovi aj o zosnulom Alexovi Trebekovi, ktorý bol dlhoročným hostiteľom filmu „Jeopardy“. Bol tiež predstavoval v klamlivých reklamách, ktoré viedli k zdĺhavým prezentáciám. Diváci pozývali Sajaka aj Trebeka do svojich obývačiek každý týždeň po celé desaťročia. Pre niektorých sa mohli cítiť ako členovia rodiny.

Stručne povedané, klamlivá online reklama neukázala, že by Pat Sajak pózoval so svojou dcérou. Fotografia skutočne zobrazovala Sajaka, ako pózuje s deťmi, ktoré mali prospech z Inštitút nádeje .

Snopes odhaľuje široký rozsah obsahu a online reklamy nie sú výnimkou. Zavádzajúce reklamy často vedú k nejasným webovým serverom, ktoré hostia zdĺhavé články o prezentácii s množstvom stránok. Nazýva sa reklama „arbitráž“. Cieľom inzerenta je zarobiť viac peňazí na reklamách zobrazených na stránkach prezentácie, než koľko stojí zobrazenie pôvodnej reklamy, ktorá ich na to prilákala. Pokojnepodajte nám reklamya nezabudnite priložiť snímku obrazovky s reklamou a odkaz na to, kam reklama vedie.