Objavil sa ťažký bombardér Kalinin K-7 na skutočných farebných fotografiách?

Ťažký bombardér Kalinin K7 bol skutočný, ale tieto snímky neboli.

Obrázok cezNárokovaťAutentické farebné fotografie ukazovali ruský ťažký bombardér Kalinin K-7.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Minimálne od roku 2010 je zdieľaná sada úžasných obrázkov preposielať e-maily a na sociálnych sieťach. Farebné fotografie údajne zobrazujú ruský ťažký bombardér Kalinin K-7. Jeden z obrázkov sa dokonca zobrazil v platenej online reklame:

Ruský ťažký bombardér Kalinin K7 bol uvedený na niekoľkých fotografiách, išlo však o umelecké stvárnenie.

Mohutné lietadlo vyzeralo určite dosť ťažké. (So ​​súhlasom: Levin)

Zatiaľ čo bol Kalinin K-7 kedysi skutočným lietadlom z 30. rokov 20. storočia, príslušné farebné obrázky ukazovali vykreslenie 3D umelcov.Ťažký bombardér Kalinin K7 pri pohľade z iného uhla v 3-D vykreslení.

Ťažký bombardér Kalinin K-7 je v 3D vykreslení videný z iného uhla. (So ​​súhlasom: Levin)

Podarilo sa nám nájsť pôvodný web, ktorý hostil pôvodné obrázky, ale nebolo to ľahké. Spočiatku sme si mysleli, že by to mohol byť fanúšikmi vytvorený 3D model pre videohru „Battlefield V“, pretože jeden z farebných obrázkov sa / r / BattlefieldV / subreddit . To však nebolo správne.

Veľa čítania starých blogov a vývesiek v kombinácii s reverzným vyhľadávaním obrázkov nás nakoniec priviedlo k pôvodnému zdroju. Vďaka a tip zo stránky englishrussia.com sme zistili, že zdrojom je osoba, ktorá používa rukoväť „Levin“.

Na

WarHistoryOnline.com publikovaný históriu skutočného ťažkého bombardéra Kalinin K-7, ktorá bola menšia ako tá, ktorá bola zobrazená pri 3-D vykreslení. „Kalinin K-7 bolo ťažké experimentálne lietadlo skonštruované a testované v Sovietskom zväze začiatkom 30. rokov,“ uvádza sa na webovej stránke. 'Malo neobvyklú konfiguráciu s dvojitými výložníkmi a veľkými podvozkovými podvozkami, ktoré obsahovali pevný podvozok a guľometné veže.'

Kalinin K-7 bol skutočný, ale počítačové vykreslenie nie.

Skutočný Kalinin K-7 bol veľký, ale nie taký mohutný ako lietadlo videné v 3-D vykreslení.

Lietadlo malo, bohužiaľ, krátku históriu. 21. novembra 1933 lietadlo havaroval .

Letová posádka stojí pred ťažkým bombardérom Kalinin K-7.

Podľa WarHistoryOnline.com nehoda „zabila 14 ľudí na palube a jedného na zemi.“

K-7 prvýkrát vzlietol 11. augusta 1933. Veľmi krátky prvý let ukázal nestabilitu a vážne vibrácie spôsobené drakom rezonujúcim s frekvenciou motora. Predpokladalo sa, že riešením bude skrátenie a posilnenie chvostových výložníkov, o prírodných frekvenciách štruktúr a ich reakcii na vibrácie sa však vie len málo.

Lietadlo absolvovalo pred skúšobnou nehodou sedem skúšobných letov z dôvodu štrukturálnej poruchy jedného z chvostových výložníkov 21. novembra 1933.

Projekt bol nakoniec vyradený v roku 1935. Dnes neexistujú žiadne známe farebné fotografie lietadla.

Levin, 3-D umelec, zverejnil viac svojej počítačom generovanej práce na svojej starej webovej stránke. Jeden z nich ukázal celkom bitku na oblohe:

Ťažký bombardér Kalinin K-7 bojuje v tomto 3-D vykreslení s neidentifikovaným nepriateľom.

Ťažký bombardér Kalinin K-7 bojuje v tomto 3-D vykreslení s neidentifikovaným nepriateľom. (So ​​súhlasom: Levin)

Stručne povedané, ťažký bombardér Kalinin K-7 bol skutočný. Farebné obrázky, ktoré sa zobrazovali v e-mailoch ďalej, na sociálnych sieťach a v reklamách, však neboli nič iné ako 3-D vykreslenie.