Nový federálny zákon o zbraniach zabraňuje otvorenému prenosu vo všetkých 50 štátoch

Obrázok cez Flickr

Nárokovať

V septembri 2016 bol prijatý federálny zákon o zbraniach, ktorý ľuďom zabráni praktizovať „otvorené nosenie“ vo všetkých 50 štátoch.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

16. septembra 2016 zverejnila nesporná webová stránka Associated Media Coverage článok, v ktorom informovala, že Úrad pre alkohol, tabak, strelné zbrane a výbušniny ohlásil implementáciu nového zákona o zbraniach, ktorý zabráni „otvorenému noseniu“ vo všetkých 50 štátoch:

Zástupcovia ATF (Úrad pre alkohol, tabak, strelné zbrane a výbušniny) oznámili implementáciu nového federálneho zákona o zbraniach, ktorý bráni praxi „otvoreného prenosu“ vo všetkých 50 štátoch.

Pojem otvorené nosenie označuje postup otvoreného nosenia strelnej zbrane na verejnosti, ktorý sa líši od skrytého nosenia, keď strelné zbrane nevidí náhodný pozorovateľ.

Podľa hovorcu Úradu pre alkohol, tabak, strelné zbrane a výbušniny Carla Petersona bolo nariadenie implementované v snahe vytvoriť jednotnosť medzi štátmi a zvýšiť bezpečnosť verejnosti.

Aj keď Associated Media Coverage vo svojom článku uviedol niekoľko odkazov, ktoré pôsobili dôveryhodne, žiadny z týchto odkazov nesmeroval čitateľov k zdrojom obsahujúcim ďalšie informácie o tomto domnelom novom zákone.

Tento článok tiež tvrdí, že ATF pri implementácii tohto údajného zákona spolupracovalo s kampaňami Brady, Coalition to Stop Gun Violence, EveryTown for Gun Safety a Moms Demand Action, napriek tomu nijaká z týchto skupín o tom neinformovala. (Nehovoriac o tom, že úlohou ATF je vymáhať dodržiavanie zákonov, a nie to, aby z nich bola druhá výsada, stále patrí federálnemu zákonodarnému orgánu známemu ako Kongres.)

Associated Media Coverage je dobre známydodávateľfalošných správ, web, ktorý už skôr zverejnil nepravdivé príbehy týkajúce sa azákaz vychádzania na motorkua zákaz náboženský obsah na Facebooku. Aj keď teraz veľa čitateľov môže byť oboznámených s reputáciou Associated Media Coverage, tento web začal nedávno uverejňovať články pod hlavičkou fiktívnych novín „The Boston Tribune“:

tribúna boston

Aj keď názov Associated Media Coverage môže meniť svoj názov na The Boston Tribune, ich obsah stále nie je nič iné ako falošné správy.