Nové nariadenie zakazuje deťom jazdiť na motocykloch

Nárokovať

Nový federálny zákon zakáže osobám mladším ako 18 rokov cestovať na motorkách ako cestujúci.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

10. septembra 2016 web Associated Media Coverage uverejnil článok, v ktorom informoval, že federálna vláda Spojených štátov oznámila nové nariadenie o bezpečnosti cestnej premávky, ktoré zakazuje maloletým jazdiť ako cestujúci na motocykloch:

Americká federálna vláda ohlásila nové bezpečnostné nariadenie, ktoré zabráni maloletým vo veku do 18 rokov jazdiť ako cestujúci na motocykloch. Podľa vládnych úradníkov bolo na príprave nariadenia podporené a vo veľkej miere zapojené americké ministerstvo dopravy (D.O.T) a Americká asociácia motocyklistov.

Nariadenie bude účinné od 1. 5. 1717, avšak podľa hovorcu amerického ministerstva dopravy Harolda Mathera bolo miestnym policajným útvarom v celej krajine udelené oprávnenie pôsobiť v období „FYI“ do 04 17.05.Mnohých nariadenie neprekvapuje, pretože deti, ktoré jazdia ako spolujazdci na zadnej časti motocykla, sú kontroverznou témou už niekoľko desaťročí. Pred implementáciou nového nariadenia bolo jednotlivým štátom umožnené vytvoriť si vlastné zákony týkajúce sa bezpečnosti motocyklov vrátane minimálneho veku cestujúcich.

Na príbehu nebolo pravdy. Associated Media Coverage je falošná spravodajská stránka, ktorá zvyčajne šíri falošné správy týkajúce sa neexistujúcich zákonov alebo zákonov, ktoré by ovplyvňovali konkrétnu podskupinu populácie. Na rozdiel od iných webov „satira“ spoločnosť Associated Media Coverage nenesie vylúčenie zodpovednosti, ktoré identifikuje jej obsah ako fikciu.

Ani americké ministerstvo dopravy, ani Americká asociácia motocyklistov (AMA) nevydali žiadne oznámenia týkajúce sa nového bezpečnostného predpisu, ktorý by deťom zakazoval jazdu ako cestujúci na motocykloch, okrem zverejňovania informácií na Facebook že vyššie uvedená položka je falošná:

Web cez víkend zverejnil príbeh, v ktorom sa uvádza, že Americká asociácia motocyklistov spolupracovala s americkým ministerstvom dopravy na novom predpise, ktorý zakazuje osobám mladším ako 18 rokov jazdiť ako cestujúci na motocykli.

Príbeh je falošný. Správa pochádza z rovnakého webu, ktorý v marci informoval o zákazu vychádzania pre motocykle.

AMA v tejto otázke s DOT nepracovali. A DOT také nariadenie nevydáva.

Odošlite túto správu všetkým svojim priateľom, aby si boli vedomí, že tento príbeh nie je pravdivý.