Nové nariadenie vyžaduje, aby si majitelia motocyklov do januára 2017 nainštalovali 75 guvernérov MPH

Nárokovať

Vláda USA zavádza nariadenie, ktorým sa požaduje, aby všetky motocykle boli do januára 2017 vybavené 75 guvernérmi MPH.PríkladToto robí cestu okolo siete a nemôžem to overiť. V článku sa uvádza, že motocykle musia mať do januára 2017 guvernéra s rýchlosťou 75 MPH. Myslím si, že je to podvrh. Zhromaždené prostredníctvom e-mailu a Twitteru, august 2016

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Dňa 31. júla 2016 webová stránka Pridružené mediálne pokrytie zverejnil an článok správy, že americká vláda zavádza nové nariadenie, ktoré vyžaduje, aby boli všetky motocykle vybavené regulátormi rýchlosti obmedzenými na 75 MPH do januára 2017:

Vláda implementovala nové nariadenie, podľa ktorého musí byť guvernér umiestnený na všetkých motocykloch do polovice januára 2017. Účelom povinného guvernéra by bolo zabrániť motorkárom prekročiť rýchlosť 75 míľ za hodinu. Cieľom tohto nariadenia je drasticky znížiť počet ročných úmrtí na motocykloch v Spojených štátoch.Na otázku, prečo toto nariadenie umožňuje motorkárom iba udržiavať rýchlosť pod 75 míľ za hodinu, [U.S. Zástupca ministerstva dopravy James] Littleton uviedol pre novinárov nasledujúcu poznámku: „Toto je zásadné bezpečnostné nariadenie, ktoré malo byť implementované minimálne pred 20 rokmi. Teraz, keď ho konečne implementujeme, chceme zabezpečiť, aby sme to robili správne. S výnimkou niekoľkých štátov, ktoré umožňujú jazdu po diaľnici 80 míľ za míľu (Idaho, Montana, Južná Dakota, Utah a Wyoming) a Texasu, ktorý na diaľnici umožňuje rýchlosť až 85 míľ za hodinu, väčšina štátov povoliť maximálnu rýchlosť 75 míľ za hodinu. Chceli sme, aby motocyklisti vo všetkých štátoch mohli ľahko dodržiavať príslušné zverejnené najvyššie povolené rýchlosti. “

Úradníci očakávajú, že všetci motocyklisti a výrobcovia motocyklov budú v súlade s novým nariadením od polovice do konca januára 2017, za vybraných okolností však môžu požiadať o dočasné predĺženie o 30, 60 alebo 90 dní. Podľa Littletona budú pokuty a pokuty ukladané tak motocyklistom, ako aj výrobcom motocyklov, ktorí nedodržiavajú nariadenie.

Senzačné tvrdenie bolo jedným z niekoľkých hoaxov, ktoré nedávno vyhlásil Pridružené mediálne pokrytie web s falošnými správami, z ktorých najpopulárnejší sa týkal domnelých zákonov, ktoré by mali vplyv na konkrétne podskupiny obyvateľstva (ako sú motocyklisti alebo používatelia elektronických cigariet). Stránka šírila podobné nepravdivé tvrdenie o motorke zákaz vychádzania v marci 2016 nepravdivo hlásil hroziaci FDAe-džúszákaz, vykonštruoval tvrdenie o niekoľkých jurisdikciách kodifikujúcich „ maximálne dva domáce zvieratá “Vyhláška a vymyslel príbeh o a transrodová kúpeľňa streľba súvisiaca s polemikou.

Zatiaľ čo veľa falošných správstránkyobsahovať oznámenia o vylúčení zodpovednosti informujúce čitateľov, že ich obsah nie je dôveryhodný, Pridružené mediálne pokrytie nie. Mnoho menej okázalých tvrdení (napríklad regulátor rýchlosti motocykla s rýchlosťou 75 MPH) sa preto rozšírilo na sociálnych sieťach medzi cieľovou skupinou.