Nie, toto video neukazuje hercov, ktorí vystupujú ako „mŕtve orgány Rona pre správy“

Video titulok tvrdí, že

Obrázok cez TikTok, Snímanie obrazovky

Nárokovať

Video ukazovalo hercov v telových vreckách - z ktorých jedného vidno fajčiť cigaretu - predstierajúcich, že sú obeťami pandémie COVID-19, a pripravovali sa na uvedenie v spravodajských záberoch.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení Kontext

Herci sa skutočne podieľali na výrobe hudobného videa s piesňou ruského umelca Huskyho.

Pôvod

Pretože uplynul viac ako jeden rok od vyhlásenia COVID-19 za pandémiu, Snopes je stále boj „infodémia“ povestí a dezinformácií, a vy môžete pomôcť. Zistiť čo sme sa naučili a ako sa naočkovať proti dezinformáciám COVID-19. Čítať najnovšie kontroly týkajúce sa vakcín.Predložiťakékoľvek pochybné fámy a „rady“, s ktorými sa stretnete. Staňte sa zakladajúcim členom aby sme nám pomohli zamestnať ďalších overovateľov faktov. A prosím, postupujte podľa pokynov CDC alebo SZO ako návod na ochranu vašej komunity pred chorobou.

Koncom marca a začiatkom apríla 2021 kolovalo na platformách sociálnych médií video, ktoré zjavne ukazovalo niekoľko ľudí zabalených v taškách na telo - a jedného z nich, ktorí fajčili cigaretu.Video bolo často zdieľané s používateľom titulok , ktoré znel: „Pripravujú mŕtve telá Rona na správy. Jeden stále fajčí cigaretu, “čo naznačuje (nepravdivo), že smrteľnosť pandémie koronavírusov je zveličená oficiálnymi zdrojmi informácií, ako sú vládni úradníci v zdravotníctve a spravodajské médiá.

Ale video v týchtopríspevky na sociálnych sieťachneukazuje takzvané falošné obeteCOVID-19 koronavírus(alebo „Rona“) pandémie. Klip bol vyzdvihnutý z a Video TikTok ktorý zachytil zákulisný okamih počas natáčania hudobného videa s piesňou ruského umelca:

@vasyaivanovdesign

Husky Clip Shooting - Ever #Husky # rapper # zákulisie # какснимали #Streľba #stage #odporúčania #wwwreck # riek # husky

♬ Vždy - Husky

Zábery ukazujú hercov medzi zábermi pri natáčaní videoklipu k piesni „Never Ever“ od ruského umelca Husky, ktorá vyšla v roku 2020. Budeme odkaz na video na Vimeo, varujeme však, že je to príšerné, keď zobrazuje školníka, ako upratuje krvavé následky smrtiacej prestrelky. Koniec hudobného videa je viditeľný z bielej dlaždice a oranžový kamión.

Video TikTok bolo jedným z niekoľko zverejnené ruský produkčný dizajnér a umelecký riaditeľ Vasya Ivanov, ktorý zobrazuje nakrúcanie videa „Never Ever“. Tu je ďalší klip zobrazujúci produkciu hudobného videa:

@vasyaivanovdesign

Husky Clip Shooting - Ever #stage # zákulisie # какснимали #Streľba #výroba #odporúčania #wwwreck #Husky # rapper

♬ Vždy - Husky

Husky, vlastným menom Dmitrij Kuznecov, je v Rusku kontroverznou osobnosťou. Významný umelec rapu pokračuje v účinkovaní napriek pokusom ruskej vlády odradiť alebo dokonca zakázať umeleckú formu. V roku 2018 bol uväznený pre New York Times hlásené „Stúpanie na vrchol automobilu po tom, čo bol jeden z jeho koncertov zrušený bez vysvetlenia a jeho sklamaní fanúšikovia boli liečení asi 30 sekundami jeho hudby.“