Nie, sudca z Floridy nerozhodol, že Biblia by mala byť zakázaná

Nárok: Floridský sudca rozhodol, že Biblia musí byť zakázaná spolu s inými knihami, ktoré zakázal guvernér Ron DeSantis kvôli zmienke o vražde, znásilnení, inceste a genocíde, ktoré sú uvedené v Starom zákone.

') } else if(is_tablet()) { document.write('Reklama:

') }

8. mája 2023 sa šíril tweet, v ktorom sa tvrdilo, že floridský sudca zakázal v štáte Bibliu, a to najmä pre zmienky o vraždách, znásilneniach, genocíde a inceste uvedených v Starom zákone.

V tweete sa uvádzalo: 'BREAKING: Floridský sudca rozhodol, že Biblia musí byť zakázaná spolu s ďalšími knihami, ktoré Ron DeSantis zakázal, pretože Starý zákon obsahuje množstvo vrážd, incestu, znásilňovania, genocídy a násilia.'Ale tweet, ktorý zverejnil Halfway Post, je dielom satiry a neodráža skutočné udalosti. Pochádza z účtu na Twitteri, ktorý opisuje sám ako 'Napoly pravdivá komédia a satira' od komika Dasha MacIntyrea, ktorý v životopise napísal: 'Neoznamujem fakty, vylepšujem ich.'

Príspevok si robí srandu z guvernéra Floridy Rona DeSantisa, ktorý mal podpísaný do zákona množstvo návrhov zákonov, ktoré rozširujú možnosť štátu obmedziť knihy, vrátane jedného takého umožňuje rodičia namietať proti vzdelávacím materiálom vyučovaným v školách.

In apríla 2022 , floridský aktivista dokonca predložil do školských štvrtí na Floride petíciu so žiadosťou, aby zakázali Bibliu. Chaz Stevens požiadal školských dozorcov, aby „okamžite odstránili Bibliu z triedy, knižnice a akéhokoľvek inštruktážneho materiálu [...] [a] tiež požiadali o vyhnanie akejkoľvek knihy, ktorá odkazuje na Bibliu.“

On spochybnený či bola Biblia primeraná veku pre deti, poukazujúc na zmienky o znásilneniach, orgiách, vraždách, cudzoložstve, sodomii, zabíjaní detí a podobne.

'Naozaj chceme učiť našu mládež o opileckých orgiách?' on napísal .

povedal Stevens NPR že petície boli spôsobom, ako poukázať na pokrytectvo v takejto právnej úprave. 'Ak chcete učiť morálku a etiku, naozaj sa chcete obrátiť na knihu, ktorá chce, aby ste hádzali deti o kamene?' povedal.

Vzhľadom na to, že tweet pochádza z účtu, ktorý sa sám označuje ako satirický, hodnotíme toto tvrdenie ako „označené satirou“.

Zdroje

'HalfwayPost.' Twitter, https://twitter.com/HalfwayPost. Accessed 9 May 2023.

Mazzei, Patricia a kol. 'Florida v Centre of Debate, pretože školská kniha celonárodne zakazuje nárast.' The New York Times, 22. apríla 2023. NYTimes.com, https://www.nytimes.com/2023/04/22/books/book-ban-florida.html. Accessed 9 May 2023.

Schwartz, Matthew S. 'Muž z Floridy žiada školy, aby zakázali Bibliu po snahe štátu odstrániť knihy.' NPR, 26. apríla 2022. NPR, https://www.npr.org/2022/04/26/1094740651/florida-man-asks-schools-to-ban-the-bible-following-the-states-efforts-to-remove. Accessed 9 May 2023.