Nie, ostrov Alcatraz sa nezmení na ústredie Twitteru

Nárok: Elon Musk plánuje urobiť z ostrova Alcatraz, bývalej väznice, nové sídlo Twitteru.

Ak sa príbeh zdieľa na 1. apríla, niektorí ľudia tomu nevyhnutne uveria, aj keď to môže byť zvláštne. A to bol aj prípad 1. apríla 2023, kedy Architizer , médium pre architektov, tvrdilo, že Elon Musk presúva sídlo Twitteru na ostrov Alcatraz, bývalú federálnu väznicu pri pobreží San Francisca.Zdá sa, že niekoľko ľudí verí, že článok je skutočný, pričom jeden z používateľov Twitteru napísal: 'Geezus. Nie je to vtip.'

Článok uviedol :Elon Musk, obľúbený excentrický miliardár, to opäť dokázal. Tentoraz zamieril na neslávne známy ostrov Alcatraz, ktorý plánuje premeniť na nové futuristické sídlo Twitteru. Áno, čítate správne. Väzenie, v ktorom kedysi bývali niektorí z najnebezpečnejších zločincov v krajine, sa čoskoro stane domovom niektorých z najvášnivejších zamestnancov Twitteru v krajine.

Podľa Muska je tento krok predovšetkým o efektivite. „Potrebujeme našich najoddanejších zamestnancov, ktorí pracujú nepretržite, aby speňažovali Twitter,“ vyhlásil na nedávnej tlačovej konferencii. 'A aké je lepšie miesto na to ako bývalé väzenie? Tá izolácia, nedostatok rozptýlenia, to je dokonalé.'

Niektoré detaily Muskovho plánu však nie sú také dystopické, ako by ste sa mohli báť, vzhľadom na kontroverzný kontext projektu. Sľúbil, že vybaví celý ostrov najnovšou a najlepšou technológiou, vrátane samojazdiacich golfových vozíkov a robotických kuchárov. 'Všetci zamestnanci, ktorí sú ochotní mi podpísať svoj život, si zaslúžia to najlepšie,' povedal. 'A to im dáme.'

The článok bol prvoaprílový žart, o čom sčasti svedčí fakt, že neexistuje žiadny dôkaz o tom, že tam Musk presúva centrálu Twitteru. Ak by to bolo skutočné, bola by to väčšia správa a pokrytá všetkými hlavnými predajňami. Ostrov Alcatraz, ktorý ZATVORENÉ jeho dvere ako väzenie v roku 1963, je v súčasnosti určený je národnou kultúrnou pamiatkou a spravuje ho National Park Service, čo znemožňuje jeho premenu na firemnú kanceláriu.

The článok tiež absurdné tvrdenia o Muskových takzvaných zamestnaneckých stimuloch. Ak zamestnanec príde s úspešnou stratégiou speňažovania, dostane kartu „vypadni z väzenia“ a pravdepodobne môže v ten deň odísť z práce skôr.

Musk tiež údajne žartoval že staré väzenské cely sa stanú luxusnými kanceláriami. „Mreže na oknách, samozrejme, necháme,“ zavtipkoval v článku. 'Ale pridáme niekoľko sedacích kresiel a bezplatné občerstvenie, aby to bolo pohodlnejšie.'

Fotografie v článkoch sú tiež len AI rendery a náčrty, nie skutočné obrázky prerobeného ostrova Alcatraz.

Mnohí poukázali na to, že aj keď bol tento článok jasný (pre väčšinu ľudí) vtip, predsa len malo byť jasnejšie, že ide o prvoaprílový žart:

Toto tvrdenie teda hodnotíme ako „Origined as Satire“.

Zdroje

'Alcatraz zatvára svoje dvere.' HISTÓRIA, https://www.history.com/this-day-in-history/alcatraz-closes-its-doors. Accessed 3 Apr. 2023.

'Elon Musk šokuje svet plánmi na nové sídlo Twitteru na ostrove Alcatraz.' Architizer, 1. apríl 2023, https://architizer.com/blog/inspiration/stories/elon-musk-twitter-hq-alcatraz-island/.

'Ostrov Alcatraz.' Služba národného parku USA. https://www.nps.gov/alca/learn/historyculture/index.htm. Accessed 3 Apr. 2023.