Nie, cena tohto Kohla vo výške 5 000 dolárov nie je skutočná

kohls 5000 giveaway

Nárokovať

Kohl ponúkol používateľom Facebooku šancu vyhrať tisíce dolárov, ak zdieľali a komentovali príspevok v júni 2020.

Hodnotenie

Podvod Podvod O tomto hodnotení

Pôvod

V júni 2020 nás záplava čitateľských otázok upozornila na pochybnú ponuku kolujúcu po Facebooku.

Neoverená stránka na Facebooku s názvom „Kohl's“ zverejnila nasledujúcu správu spolu s niekoľkými obrázkami obchodov, ktoré sa javili ako obchody Kohl: „Pretože je veľa ľudí bez práce a Covid-19 im bráni v práci, vieme, že peniaze sú prísnejšie viac teraz ako kedykoľvek predtým! Takže dnes o 18:00 dostane niekto, kto zdieľa a komentuje, 5 000 dolárov v hotovosti na utratenie v ktorejkoľvek predajni spoločnosti Kohl - všetko najlepšie pre všetkých. “Niektorí používatelia uviedli, že videli podobnú ponuku, ale s ešte vyššou odmenou 7 500 dolárov.

Ako HÁJKA hlásené , overený Kohlov účet na Facebooku potvrdil, že ponuka nebola pravá.

kohly

V čase písania tohto článku sa zdalo, že podvodný účet a príspevky týkajúce sa príslušnej ponuky boli z Facebooku vydrhnuté.

Nie ste si istí ponukou, ktorú vidíte online? Tu je potrebné hľadať:

  • Je na profile sociálnych médií vedľa názvu značky modrá značka začiarknutia? Ak nie, nejde o overený účet a je nepravdepodobné, že by bol pridružený k významnej značke.
  • Podobné propagačné akcie skontrolujte na webových stránkach spoločnosti a v profiloch sociálnych médií. Nevidíte ich tam? To je dobré znamenie, že spoločnosť sa nezúčastňuje na tejto propagácii.
  • Spýtajte sa sami seba: Prečo by niekto platil človeku tisíce dolárov za zdieľanie a komentovanie príspevku na Facebooku⁠—niečo, čo milióny ľudí každý deň robia zadarmo? Je možné, že príspevok je prepojený s „Podobné hospodárenie“ alebo iné nekalé snahy podvádzať nič netušiacich používateľov.

Kancelária Better Business Bureau ponúka aj tieto tipy, ako sa chrániť pred takýmito podvodmi:

Chráňte sa pred Like-Farming týmito tipmi

  • Použite svoj dobrý úsudok. Ak príspevok hovorí, že môžete niečo vyhrať iba zdieľaním príspevku, pravdepodobne to nie je pravda. Ak vás príspevok zaťahuje za srdce a nejde o niekoho, koho osobne poznáte, dávajte si pozor na pravdivosť jeho obsahu.
  • Neklikajte na „Páči sa mi to“ na každom príspevku vo vašom informačnom kanáli. Podvodníci rátajú s tým, že získajú čo najviac bezduchých označení „páči sa mi to“, takže nezabudnite, aby sa vám iba „páčili“ príspevky a články, ktoré sú legitímne. Nepomáhajte podvodníkom šíriť svoje podvody.
  • Pri zdieľaní svojich osobných údajov buďte opatrní. Nikdy neposkytujte osobné informácie, ako je vaše celé meno, telefónne číslo, adresa atď. Osobe alebo spoločnosti, ktorú nepoznáte alebo ktorej nedôverujete.
  • Aktualizujte si webový prehliadač. Uistite sa, že máte vždy najnovšiu verziu prehľadávača. Týmto spôsobom, ak omylom kliknete na príspevok podvodníka, bude váš prehliadač pravdepodobne upozorňovať na podozrivé stránky.
  • Vyhľadajte modrú značku začiarknutia. Mnoho platforiem sociálnych médií overuje stránky značiek a celebrít, aby používatelia mohli dešifrovať skutočné stránky verzus kópie. Predtým, ako začnete zdieľať obsah s obľúbeným obsahom, nezabudnite túto značku dôveryhodnosti vyhľadať.