Nemecko: V prípade pristátia mimozemšťanov sa nepripravuje

Obrázok cez AP Photo / Michael Probst

Tento článok je tu znova publikovaný so súhlasom Associated Press . Tento obsah sa tu zdieľa, pretože táto téma môže zaujímať čitateľov Snopes, avšak nepredstavuje prácu overovateľov alebo redaktorov Snopes.

BERLÍN (AP) - Nemecká vláda tvrdí, že nepripravila nijaké možnosti pre možnosť pristátia cudzincov v európskej krajine.Vláda v reakcii na otázky opozičného zákonodarcu Strany zelených Dietera Janečka uviedla, že „neexistujú protokoly ani plány na možný prvý kontakt s mimozemským životom“.

Vláda túto pozíciu odôvodnila a dodala, že je presvedčená, že „prvý kontakt na nemeckom území je na základe dnešných vedeckých poznatkov veľmi nepravdepodobný.“ Janeček spojil vládne reakcie s mediálnym článkom v sobotu.

Nemecká spravodajská agentúra dpa osobitne v sobotu informovala, že klasická detská kniha „Malý princ“ bola preložená do klingončiny - fiktívneho jazyka rovnomenných vesmírnych závodov vo franšíze sci-fi „Star Trek“.

Agentúra Dpa uviedla, že prekladateľka zo Saarbrückenu Lieven L. Litaerová uviedla, že kniha s názvom „ta’puq mach“ vyjde v októbri.