Neil DeGrasse Tyson ‘Completely Shuts Down’ Girl, ktorá chce žiť na Jupiteri

Nárokovať

Astrofyzik Neil DeGrasse Tyson napomenul malé dievčatko, ktoré povedalo, že chce žiť na planéte Jupiter.PríkladClickhole napísala, že Neil DeGrasse Tyson odstavil malé dieťa kvôli tomu, že by „chcela žiť na Jupiteri“. Hovorí, že k stretu nedošlo. Neviem si predstaviť, že sa to stalo. Zhromaždené prostredníctvom e-mailu a Twitteru, august 2016

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

23. augusta 2016 Magic Valley Times-News publicista Neal Larson jahňacie astrofyzik celebrít Neil DeGrasse Tyson za (okrem iného) hrubé napomínanie 12-ročného dievčaťa, ktoré vyjadrilo túžbu „žiť na Jupiteri“:

Neila deGrasse Tysona som už počúval. A čo pozorujem, je to šikovný človek, ktorý si neustále viac užíva presadzovanie svojej intelektuálnej nadradenosti nad ostatnými, ako by rád vzdelával. V jednej zo svojich horších chvíľ sa Tyson vysmieval 12-ročnému dievčaťu, ktoré navrhlo, že by chcela žiť na Jupiteri. Vysmieval sa jej uprostred davu, neskôr, niekoľkokrát, na Twitteri. To mi povedalo všetko, čo som potreboval vedieť o Neilovi deGrasse Tysonovi.Na ten okamih bol iba astrofyzikom koňa.

Aj keď Larson neposkytol odkaz na domnelý dressing spravovaný Tysonom, nebolo ťažké nájsť zdroj jeho tvrdenia - položka z 1. decembra 2015, ktorú zverejnila satirická webová stránka ClickHole popisujúci údajná interakcia medzi 8-ročným dievčaťom a Tysonom:

Pripravte sa na najneuveriteľnejšie vedecké víťazstvo, aké kedy priniesol nikto iný ako Neil deGrasse Tyson. Je to do veľkej miery kráľ, pokiaľ ide o zastavenie ľudí, ktorí šíria zlú vedu, ale tento posledný prípad úplne berie tortu: Keď 8-ročná žena povedala poriadnemu astrofyzikovi, že chce žiť na Jupiteri, úplne ju uzavrel pomocou vedy.

Úžasný! Koľkokrát môže Neil deGrasse Tyson vyhrať internet?

Epické vedecké popálenie sa stalo na konci jednej z Neilových prednášok v Haydenovom planetáriu v New Yorku minulý víkend. Tretiačka Liza Collinsová bola na prednáške so svojimi rodičmi a počas relácie Otázky a odpovede zdvihla ruku a povedala Neilovi, že chce žiť na Jupiteri. Ale Neil sa nechystal nechať ju - a svoju vedeckú bunku - uviaznuť.

'Počkaj, chceš kde bývať?' Povedal Tyson. 'Na planéte zloženej výlučne z nedýchateľných plynov?' Taký, ktorý nemá ani skalnatý povrch, na ktorý by ste mohli stáť? Planéta, ktorej trvalo by vám šesť rokov, kým by ste sa k nej vôbec dostali? Tam chcete žiť? Pretože to je Jupiter. Príjemný nový domov! “

A samozrejme, Neil to tým nenechal skončiť. Po udalosti hostiteľ Cosmosu prešiel na Twitter, aby Lize skutočne ukázal, čo je čo.

The ClickHole súčasťou boli aj screenshoty toho, čo vyzeralo ako tweety poslané Tysonom:

ndt Jupiter

Zdá sa, že Larson si toho nebol vedomý ClickHole je satirická stránka (odnož spoločnosti Cibuľa ) a že žiaden z jeho obsahu nemal byť braný vážne. Každá stránka obsahuje vylúčenie zodpovednosti, ktoré jemne naznačuje toľko:

ClickHole používa vo všetkých svojich príbehoch vymyslené mená, s výnimkou prípadov, keď sú verejné osobnosti satirizované. Akékoľvek iné použitie skutočných mien je náhodné a náhodné. ClickHole nie je určený pre čitateľov mladších ako 18 rokov.

K dokumentu bol pridaný zdĺhavý komentár ClickHole článok bol pripísaný Tysonovi, ale nie je jasné, či tieto poznámky boli skutočne jeho. (Tyson neodkázal na stĺpec v Twitter ani odkaz na akúkoľvek platformu, ktorú sme boli schopní nájsť.) Komentár (ktorý, ak bol neautentický, celkom dobre replikoval tón astrofyzika), oponoval:

Ahoj Neal

Najprv vám odpustím, že ste svoje meno nevyslovili správne.

Po druhé, a čo je dôležitejšie, nevadí mi, že ma označia za astrofyzika koňa (vidím, čo si tam urobil), ak to vychádza z faktických informácií. Musíme teda odčítať nepravdivé informácie z vášho článku a potom znova posúdiť, aké meno ste mi volali. Ak to stále ospravedlňuje „astrofyzika koňa“, tak to bude.

1) Pre informáciu: Vesmírna perspektíva spočíva v druhom pohľade na to, čo sa na povrchu javí ako dôležité, špeciálne, podporujúce ego atď. Počet olympijských medailí nie je voči tejto analýze imúnny. V skutočnosti ešte lepšou mierou sú medaily na HDP na obyvateľa. To vám prezradí, ako efektívne a efektívne vynakladá krajina svoje bohatstvo na atletickú dokonalosť. Tweet, aj keď je založený iba na populácii, bol hravou prosbou, aby sme mohli získať ešte viac medailí ako sme my.

2) Som agnostik a aktívne sa dištancujem od ateistickej nálepky:

[Audio: 6:30)]: https://www.youtube.com/watch'https://www.youtube.com/watch 'target =' vi '> https://www.youtube.com/watch'http://www.mediaite. com / tv / neil-degrasse-tyson-kritizuje-liberálov-za-anti-vedecké-viery-na-maher / 'target ='>> ma> http://www.mediaite.com/tv/neil-degrasse- Tyson-kritizuje-liberálov za anti-vedecké viery-na-mahera /

5) „Incident“ s 9-ročným dievčaťom sa nikdy nestal. Vyzerá to na podvrh. 29. novembra 2015 ani v iný deň nikdy neexistovali žiadne také tweety. Môj jediný tweet 29. novembra 2015 (ako môžu moji sledovatelia potvrdiť a ako ktokoľvek vidí z rolovania mojej stránky na Twitteri) bol:


Hviezdna loď Enterprise verzus Millennium Falcon. Ach áno, išiel som tam:

https://www.youtube.com/watch'75% 'align =' center '>

Zrušili ste svoju novinársku integritu tým, že ste neoverili to, čo ste čítali v článku niekoho iného, ​​predtým, ako ste to použili ako základný stĺp vo svojom.

6) 3x ma menuje prezident George W. Bush, ktorý pôsobím v komisiách, ktoré mu radia za budúcnosť amerického leteckého priemyslu, v NASA a pri výročných prezidentských medailách za vedu. Takže váš nesúhlas s mojimi názormi nezdieľajú ostatní v konzervatívnom spektre.

7) Na záver: môj vedecký výstup nie je skrytý. Ak máte záujem, nájdete ich tu: http://www.haydenplanetarium.org/tyson/curriculum-vitae

Takže keď do výpočtu zapíšete všetky tieto prvky (alebo ich jednoducho odrátate), ak to, čo zostane, stále oprávňuje označiť ma za astrofyzika koní, potom som s tým v poriadku.

S úctou odovzdané,

Neil deGrasse Tyson, New York City


p.s. Pre informáciu: Mám príbuzných, ktorí žijú v Idahu. A miloval som každú návštevu. Naposledy ma navštívili a vyzvali tento Tweet:

Synovec z Idaho, zmätený zámkami na mojich výstižných dverách v NYC. Spýtal som sa: Nemáte doma zámky? Odpovedal: Nie, iba brokovnice.

Larsonova zjavná chyba ClickHole priamy priamy prenos populárnych správ nebol prvým prípadom (niekedy rozšíreným) zmätku nad satirickou povahou tohto webu. Prior ClickHole Medzi položky, ktoré spôsobili podobné zdesenie na sociálnych sieťach, patrili nároky, ktoré George Clooney udržiaval na otvorenej karteChipotleprostredníctvom ktorého mohol ktokoľvek získať burritá zadarmo, Beanie Babies boli plné pavúčich vajec, ktoré sa po mnohých spiacich rokoch strašne liahli, komik Adam Sandler správne predpovedal päť tragických udalostí, Najvyšší súdvládli policajtiuž nemohol nijakým spôsobom spolupracovať s verejnosťou,Gwyneth Paltrowhladovec zomrel po pokuse o týždennú „výzvu s potravinovými známkami“, vystrašil Texasanazväčšenie očípostup,Johnny Depp- nastúpil na lekársku fakultu, aby zachránil choré dieťa bojujúce s rakovinou, a -Pokémon Gopridaná funkcia, pri ktorej by Pokémon kričal, keď bol do míle od registrovaného sexuálneho delikventa.