Naznačujú hviezdy po stranách domov, že obyvatelia sú „swingers“?

Obrázok prostredníctvom Una Smith / Wikimedia Commons

Nárokovať

Päťcípové hviezdy zdobiace exteriéry domov znamenajú, že obyvatelia sú „swingers“.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Koncom decembra 2020 sa stal virálnym príspevok na sociálnych sieťach, ktorý uvádzal, že domy s päťcípimi hviezdami zdobiace ich exteriéry naznačujú, že obyvatelia domu sú „swingers“, čo sa niekedy nazýva znamenajú páry, ktoré si vymieňajú sexuálnych partnerov.


Text vyššie uvedeného meme znie:Takže dnes ráno sa moja mama snažila vytiahnuť z nás vianočné tipy na darčeky. Spomenul som kovovú hviezdu pre exteriér môjho domu (ako na fotografii). Bol som smutný, keď to predajcovia nenechali na pokoji.
Moja sestra mi hovorí, že je to „swingers code“ na prilákanie ďalších párov. WHA?
Google potvrdzuje.
Vôbec som netušil, že to bola vec !!

Prirodzene si teraz všímam všetky domy s hviezdami a nemôžem sa čudovať.
Vidím ťa, ty špinavé zvieratá

Nenašli sme žiadny dôkaz na podporu tvrdenia, že „swingers“ umiestňovali päťcípové hviezdy mimo svojich domovov, aby prilákali potenciálnych „swingerových“ partnerov. Čo sme našli, bolo článok publikoval spravodajský a zábavný web Distractify, ktorý sleduje povesť hviezd „swingers“ späť k príspevku z roku 2007 na diskusnej fóre StrippersOnline.

Hviezdy, konkrétne päťcípové kovové, ktoré sa objavujú na niektorých domoch, sú všeobecne známejšie ako stodoly hviezdy . Niekedy sa im hovorí „Amish barn stars“. Majú síce význam, ale nejde o to, že by obyvatelia domu boli swingers. Ontario, Kanada, spravodajstvo Hlas hlásia, že hviezdy sú najčastejšie spozorované na domoch holandských rodín v Pensylvánii a majú osobitný význam. The Pennsylvania Dutch sú americká kultúrna skupina, ktorá emigrovala z južného Nemecka do USA

Pensylvánske miestne noviny The Morning Call hlásené že to, čo hviezdy znamenajú, sa môže líšiť podľa toho, koho sa pýtate, ale celkovo sa na ne pozerá tak, že prinášajú šťastie alebo ochranu. Niektorí dokonca pripisujú akejkoľvek farbe hviezdy rôzne významy.

Ktokoľvek môže ľahko nájsť stodolovú hviezdu pre nákup pomocou jednoduchého vyhľadávania Google - sú to pomerne bežné dekorácie, najmä na miestach, ako je Pensylvánia. A nie, nebudete dávať signál netopiera pre potulných swingerov.