Navštívil Barack Obama v deň veteránov cintorín v Arlingtone?

Nárokovať

Fotografia zobrazuje bývalého prezidenta Baracka Obamu, ako sám v daždi v novembri 2018 navštívil Arlingtonský národný cintorín.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Po kritike prezidenta Trumpa často nasledujú porovnania s prezidentom Obamom. Stalo sa tak po víkende ku Dňu veteránov v novembri 2018, keď používatelia sociálnych médií zdieľali fotografiu 44. prezidenta na Arlingtonskom národnom cintoríne v nadväznosti na prezident Trump kontroverzné rozhodnutie vynechať udalosť pripomínajúcu 100. výročie konca prvej svetovej vojny:

Toto je skutočný obraz prezidenta Obamu na Arlingtonskom národnom cintoríne. Avšak, množstvo používatelia sociálnych médií zdieľa túto fotografiu, akoby vznikla „cez víkend“ v novembri 2018:Cez víkend bolo na národnom cintoríne v Arlingtone vidieť osamelú postavu kráčajúcu v daždi. Potichu prekvapil mnoho rodín, ktoré vycestovali, aby videli hroby svojich blízkych. Ponúkal láskavé slová lásky a povzbudenia. Bol 44. prezidentom. # 44 navždy

Táto fotografia bola urobená na upršaný deň veteránov v roku 2009 fotografiou Associated Press Pablom Martinezom Monsivaisom. Je k dispozícii prostredníctvom AP s nasledujúcimi titulok :

Prezident Barack Obama prechádza značkami hrobov počas neohlásenej návštevy oddielu 60 na Arlingtonskom národnom cintoríne v Arlingtone vo Washingtone v stredu 11. novembra 2009.

Aj keď bol tento obrázok skreslený, akoby ukazoval na nedávnu udalosť, popis je do značnej miery presný. Po slávnosti kladenia vencov k Hrobu neznámych v Arlingtone uskutočnil 44. prezident neohlásenú návštevu časti cintorína vyhradenej pre vojnových veteránov v Iraku a Afganistane:

Tu je súčasná správa agentúry Associated Press:

Počas chladného, ​​dažďom nasiaknutého dňa veteránov prezident Barack Obama pomaly prešiel bielymi kamennými značkami v časti Arlingtonského národného cintorína vyhradenej pre vojakov zabitých v Iraku a Afganistane, čo sú dve vojny, na ktoré dohliada ako hlavný veliteľ.

Obama v stredu oslávil Deň veteránov tradičným obradom kladenia vencov k Hrobu neznámych v Arlingtone pred neohlásenou návštevou oddielu vyhradeného pre tých, ktorí bojovali v Iraku a Afganistane.

'Zhromažďujeme tu s vedomím, že generácia slúžiaca dnes si už zaslúži miesto po boku predchádzajúcich generácií za odvahu, ktorú preukázali, a za obete, ktoré priniesli,' uviedol Obama v krátkom príhovore po položení vencov. Obama sa zaviazal, že urobí správne všetci veteráni a rodiny, pričom povedal: „Amerika vás nesklame“ ...

Pred návratom do Bieleho domu a so svojimi najvyššími poradcami pre vojenskú a národnú bezpečnosť diskutoval o afganskej stratégii, Obama prešiel arlingtonskou sekciou 60, kde sú pochované padlé jednotky z Iraku a Afganistanu.

Prezident sa zastavil pri hrobe Spc. Ross McGinnis, držiteľ čestnej medaily, ktorý bol zabitý v Iraku, predtým, ako spolu s prvou dámou Michelle Obamovou prešli radmi bielych náhrobkov označujúcich padlých, uviedol podľa pracovníkov cintorína prvý prezident, ktorý tak urobil počas svojej funkcie. Obamovci si podali ruky a objali prekvapených členov rodiny, aby sa im poklonili, prestali s nimi krátko hovoriť vedľa hrobov.

Na rozdiel od virálneho nadpisu však prezidenta Obamu sprevádzala prvá dáma Michelle Obama (a pravdepodobne časť bezpečnosti Bieleho domu). An obrázok fotograf Bieleho domu Pete Souza ukazuje Obamovcov počas návštevy oddielu 60:

Na Deň veteránov sa nachádzal na národnom cintoríne v Arlingtone a po jeho vyjadrení sa improvizovane zastavil na oddiele 60, kde sú pochované jednotky z Afganistanu a Iraku. Pozastavil sa a nechal pred náhrobným kameňom prezidentskú mincu pre 19-ročného špecialistu na medailu cti Rossa McGinnisa. Neskôr v ten istý deň usporiadal prezident brífing v Situačnej miestnosti v Afganistane.