Na Veľkú noc sa rozsvietili budovy v New Yorku

Budovy v New Yorku svietia na Veľkú noc 1956

Nárokovať

Fotografia zobrazuje tri budovy v New Yorku zdobené okennými krížmi na Veľkú noc v roku 1956.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

Fotografia budov v panoráme New Yorku, ktoré osvetľujú ich okná krížmi na Veľkú noc, prešla v priebehu rokov niekoľkými cyklami virálnej popularity a zvyčajne je zverejnená spolu s tvrdením, že takéto zobrazenie by v modernej dobe nebolo povolené:

kríže na panorámu

Obrázok je skutočný a bol urobený krátko pred Veľkou nocou v roku 1956. Jedny noviny, Tlačový kuriér spoločnosti Oxnard , zverejnil fotografiu 31. marca 1956 s týmto titulkom:kríži noviny

Obrovské kríže tvorené osvetlenými oknami sa vznášajú nad panorámou New Yorku ako súčasť veľkonočnej výstavy vo finančnej štvrti Manhattanu. Táto scéna, vyfotografovaná zo strechy obecnej budovy, obsahuje 150 stôp vysoké kríže v budovách City Services Co., City Bank Farmers Trust Co. a Forty Wall Street Corp. (United Press Telephoto)

Pokiaľ ide o tvrdenie, že táto forma svetelného displeja by dnes spôsobila rozruch, malo by byť poznamenal že Oklahoma City používala okná budov na vykreslenie krížov počas prázdnin až v roku 2010:

okc svetelný displej

Empire State Building tiež displeje slávnostné svetlá počas náboženských sviatkov (červená, zelená a biela na Vianoce, pastelové vyblednutie na Veľkú noc, modrá a biela pre Chanuka) a chicagské Daley Plaza má predstavoval betlehem od roku 1984.