Muž zažaloval McDonald’s, pretože mal depresiu po tom, čo zjedol šťastné jedlo?

McDonald

Obrázok cez Robson90 / Shutterstock.com

Nárokovať

Muž žaloval spoločnosť McDonald's, pretože po jedle Happy Meal bol stále v depresii.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Minimálne od júla 2017 sa povráva, žeMcDonald’sbol kedysi žalovaný mužom, ktorý bol stále v depresii po jedle Happy Meal, sa pravidelne znovu vynorili:Tento príbeh bol prvý publikovaný web 8shit.net, ktorý - podľa svojho názvu - zverejňuje iba satiru a hoaxy:

Niektorí ľudia berú marketingové kampane veľmi vážne. To je prípad Rubena Caradehueva, depresívneho človeka, ktorý žaloval McDonalds za približne 1,5 milióna dolárov, pretože potom, čo zjedol svoje šťastné jedlo, bol stále v depresii.

[…]

„Kúpil som si šťastné jedlo v domnení, že by to bolo dokonalé riešenie mojej depresie,“ hovorí Caradehuevo. Stále pokračoval: „Začal som jesť a bol som v polovici cesty, ale moja depresia stále bola,“ konštatuje. Po dojedení depresia stále nezmizla a bol skutočne nasratý.

Zrieknutie sa práv na záberoch webových stránok uvádza:

8Shit je satirický spravodajský a humorný web. Celý jeho obsah je fikcia (okrem príspevkov v kategórii „vážne“) a nemal by sa brať ako skutočný. Všetky odkazy, mená, značky alebo inštitúcie na tejto webovej stránke sa používajú ako kontextové prvky, podobne ako v iných románoch alebo sci-fi príbehoch.

Tieto falošné správy môžu vyvolať spomienky na ďalší „ľahkovážny“ súdny spor proti spoločnosti McDonald’s z 90. rokov, keď bola spoločnosť žalovaná za podávanie príliš horúcej kávy. Aj keď bol tento súdny proces skutočný, nebol takýľahkovážnyako sa to často prezentuje.