Mala Kamala Harrisová mimomanželský pomer s Williem Brownom, ktorý podporil jej kariéru?

Obrázok cez Gage Skidmore / Flickr

Nárokovať

Kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová mala mimomanželský pomer s bývalým starostom San Francisca a predsedom štátneho zhromaždenia Willieom Brownom, ktorý jej dal dve politické vymenovania, ktoré odštartovali jej politickú kariéru.

Hodnotenie

Zmes Zmes O tomto hodnotení Čo je pravda

Harrisová chodila s bývalým starostom San Francisca a predsedom štátneho zhromaždenia Willieom Brownom na obdobie rokov 1994 až 1995. Ako hovorkyňu ju Brown vymenoval na dva politické posty - najskôr do Kalifornskej odvolacej komisie pre poistenie v nezamestnanosti a potom do Komisia pre lekársku pomoc.

Čo je falošné

Aj keď bol Brown technicky stále ženatý počas obdobia, keď chodil s Harrisom, odlúčil sa od svojej manželky Blanche Brownovej už viac ako desať rokov. Harrisova prvá úspešná kandidátka do funkcie v roku 2003 prebehla dobre po skončení vzťahu a Harris sa snažil od Browna dištancovať.Pôvod

11. augusta 2020 si predpokladaný kandidát na demokratického prezidenta Joe Biden vybral za svojho kandidáta na kandidáta americkú senátorku Kamalu Harris z Kalifornie. Harris, ktorá je dcérou jamajských a indických prisťahovalcov, sa do histórie zapísala ako najprv farebná žena nominovaná ako viceprezidentka na lístok na veľkú stranu.

Podľa predpovedí sa na internete objavovali fámy o Harrisovi, ktorý je ženatý s jej manželom, právnikom Douglasom Emhoffom, od roku 2014. Čitatelia časopisu Snopes sa pýtali na články a mémy, ktoré kolujú po sociálnych sieťach a uvádzajú, že pred rokmi mal Harris „mimomanželský“ pomer bývalý starosta San Francisca a hovorca kalifornského zhromaždenia Willie Brown, s niektoré tvrdiac, že ​​Harrisov politický úspech bol dosiahnutý tým, že bola Brownovou takzvanou milenkou.

Tawdry nadpis z Príbeh Teaparty.org prečítajte si: „Flashback: Kamala Harris zahájila svoju politickú kariéru v spálni ako pani vydatého starostu Willieho Browna.“

Tu je príklad memu, ktorý koluje po Facebooku a zdá sa, že bol vytvorený počas Harrisovho behu v prezidentských primárkach:

Tieto rozprávania sú zavádzajúce z dôvodu preháňania. Harris chodil s Brownom v polovici 90. rokov, ale Brown už bol odcudzený od svojej manželky od roku 1981. Brown vymenoval Harrisa na dva politické posty v roku 1994, keď pôsobil ako predseda kalifornského zhromaždenia, ale to bolo roky predtým, ako Harris vyhral svoje prvé voľby v roku 2003. Už pracovala ako asistentka okresného advokáta v Alamede. County, keď sa ujala funkcie.

Nikdy to nebolo tajomstvo, s ktorým Harris v 90. rokoch 20. storočia chodil s Brownom, hoci mimo politických kruhov v Kalifornii to nemusí byť dobre známe. Brown sa venoval ich minulým vzťahom v a strohý kus zverejnená San Francisco Chronicle 26. januára 2019, a deň predtým Harris oficiálne zahájila svoju prezidentskú kampaň:

Áno, randili sme. Bolo to pred viac ako 20 rokmi. Áno, možno som ovplyvnil jej kariéru menovaním do dvoch štátnych komisií, keď som bol hovorcom zhromaždenia.

A určite som pomohol s jej prvými pretekmi na prokurátora v San Franciscu. Pomohla som aj kariére predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, guvernérky Gavin Newsomovej, senátorky Dianne Feinsteinovej a mnohých ďalších politikov.

História vzťahov a politických udalostí, ktoré Brown dal Harrisovi, bola roky hlásená aj v kalifornských spravodajských serveroch. Časopis Los Angeles hlásené v roku 2019:

Willie Brown bol roky súčasťou politiky v Kalifornii a 15 rokov pôsobil ako hovorca štátneho zhromaždenia a bol známy ako čosi ako neoficiálny sprostredkovateľ a ovplyvňovateľ. Prvýkrát sa s Harrisom stretol v roku 1994, keď bola asistentkou okresného prokurátora v okrese Alameda. V tom čase mal 60 rokov a svojej manželke Blanche Brown sa od roku 1981 odcudzoval.

Ako rečník Brown menoval Harrisa do dvoch politických pozícií. Prvým bolo šesťmesačné menovanie do Kalifornskej odvolacej komisie pre poistenie v nezamestnanosti. Druhým bolo pôsobenie v komisii pre lekársku pomoc, orgánu poverenom rokovaním o zmluvách na kontrolu nákladov Medi-Cal. V tom čase mal Brown reputáciu tým, že vyplnil veľa otvorov svojimi osobnými spolupracovníkmi a vnútorným kruhom, keď Harris uvoľnil vystúpenie odvolacej rady, a nahradil ju svojím dlhoročným kamarátom Philipom S. Ryanom.

Harris ukončil vzťah, ktorý sa viedol otvorene a v tom čase sa o ňom často hovorilo, koncom roku 1995, krátko predtým, ako Brown zložil prísahu za svoje prvé z dvoch volebných období ako starosta San Francisca.

Harris sa uchádzala o politickú funkciu až potom, keď sa skončil jej vzťah s Brownom. V roku 2003 urobila úspešnú ponuku na funkciu okresného prokurátora v San Franciscu. Túto pozíciu zastávala až do svojho zvolenia za generálnu prokurátorku Kalifornie, ktorá nastúpila do úradu v roku 2011. Túto funkciu zastávala až do svojho zvolenia v roku 2016 do pôsobia v Senáte Spojených štátov zastupujúcich štát Kalifornia.

Harrisa trápili obvinenia, že Brownová roky ovplyvňovala jej kariéru. V čase svojho prvého kandidovania na funkciu prokurátora v San Franciscu, SF Weekly citované Harris sa dištancuje od Browna:

Odmietam navrhnúť moju kampaň zameranú na kritiku Willieho Browna, aby som sa javil ako nezávislý, keď nepochybujem o tom, že som nezávislý od neho - a že by pravdepodobne teraz vyjadril určité znepokojenie nad tým, že ma nemôže ovládať.

Jeho kariéra sa skončila. Budem žiť a kopať ďalších 40 rokov. Nie som mu nič dlžný.

Pokiaľ ide o politické menovania, Harris pokračoval k štát :

Tieto pracovné miesta boli vytvorené skôr, ako som sa narodil. Či už so systémom súhlasíte alebo nesúhlasíte, urobil som prácu. Usilovne som pracoval na tom, aby nemocnica sv. Lukáša [v susedstve misie v San Franciscu] bola otvorená. Do zamestnania som priniesol úroveň životných vedomostí a zdravý sedliacky rozum. Myslím tým, že keby vás požiadali, aby ste boli v komisii, ktorá regulovala lekársku starostlivosť, povedali by ste, že nie

Je pravda, že Harris chodil s Brownom v rokoch 1994 až 1995. V tom období, keď pôsobil ako hovorca kalifornského zhromaždenia, dal Brown Harrisovi dve politické schôdzky. Aj keď je pravda, že Brown bol v tom čase ženatý, vzťah nebol žiadnym tajomstvom, pretože Brown bol dlho oddelený od svojej manželky. Všetky Harrisove volebné víťazstvá sa stali roky po ukončení jej vzťahu s Brownom. Toto tvrdenie hodnotíme ako „zmes“, pretože aj keď existujú prvky objektívneho faktu - Brown a Harris majú zo dňa, Brown menoval Harrisa na dva posty - ďalšie prvky sú senzačné a zavádzajúce.