Má John Travolta ‚novú manželku‘?

Bezohľadní online inzerenti tvrdili, že hollywoodska hviezda sa po smrti svojej manželky, herečky Kelly Preston, v roku 2020 znovu vydala.

Obrázok cez Georges Biard / Wikimedia Commons

Nárokovať

Od apríla 2021 sa John Travolta po smrti svojej manželky Kelly Preston znovu oženil.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Snopes odhaľuje široký rozsah obsahu a online reklamy nie sú výnimkou. Zavádzajúce reklamy často vedú k nejasným webovým serverom, ktoré hostia zdĺhavé články o prezentácii s množstvom stránok. Nazýva sa reklama „arbitráž“. Cieľom inzerenta je zarobiť viac peňazí na reklamách zobrazených na stránkach prezentácie, než koľko stojí zobrazenie pôvodnej reklamy, ktorá ich na to prilákala. Pokojnepodajte nám reklamya nezabudnite priložiť snímku obrazovky s reklamou a odkaz na miesto, kam reklama vedie.

V roku 2021 onlinereklamatvrdil, že hollywoodska hviezda John Travolta sa znovu oženil po smrti svojej manželky Kelly Preston v roku 2020 a teraz mal „novú manželku“.Reklama, ktorá vyzvala používateľov internetu na „stretnutie s novou manželkou Johna Travoltu“, viedla tých, ktorí na ňu klikli, na web MissPennyStocks.com a na 211 strán prezentácia s nadpisom „Najobľúbenejšie páry celebrít v Hollywoode - stále sú silné a silné“:

Preklikali sme všetkých 211 záznamov v prezentácii a zistili sme, že Travolta sa v žiadnom z nich vôbec nespomínala. Napriek kontrole archívu správ a vlastného účtu Instagramu od Travolty sme nenašli nijaké dôkazy o tom, že by sa herec znovu oženil alebo dokonca vstúpil do vzťahu, pretože jeho manželka, herec Kelly Preston, zomrel rakoviny prsníka v júli 2020.

Tvrdenie, že sa Travolta znovu oženil, bolo nepravdivé a reklama na „novú manželku“ sa javila ako obzvlášť nechutný príklad toho, čo je v online reklame známe ako „arbitráž“, pri ktorej inzerent platí za reklamu - často chlípnym alebo senzačným „clickbaitom“. ”Nadpis - a potom si kladie za cieľ kompenzovať tieto výdavky výnosmi z jednotlivých reklám na viacstranových prezentáciách.

Snopes odhalilviac príkladovfalošných pochúťok na tému celebrít, ktoré vedú nevedomých čitateľov k márnej prezentačnej králičej diere, ako je tá, ktorá vyplynula z falošnej reklamy „Nová manželka Johna Travoltu“ v roku 2021.