Kastília Philando nebola „hľadaná pre ozbrojenú lúpež“

Nárokovať

Kastília Philando bola hľadaná pre ozbrojené lúpeže, keď ho zabili policajti.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

Polícia, ktorá zastavila a zabila Philanda Kastíliu, uviedla, že si myslela, že by mohol pripomínať podozrivého z prípadu ozbrojenej lúpeže.

Čo je falošné

Kláštor Philando nebol v čase zabitia „hľadaný“ pre obvinenie z ozbrojeného lúpeže ani „podozrivý“ v takom prípade.

Pôvod

8. júla 2016 webová stránka Konzervatívny domček na strome uverejnil článok, ktorý udržiaval niekoľko nepravdivých správ o smrti Philanda Kastílie, ktorý bol zastrelený azabitýpolicajtmi počas zastavenia dopravy v Minnesote. Medzi týmito povesťami bolo aj tvrdenie, že Kastília bola hľadaná pre ozbrojené lúpeže a nelegálne mala so sebou strelnú zbraň:Potvrdené - Kastília Philando bola podozrivým z ozbrojených lúpeží - príbeh o falošných médiách, ktorý vedie k vraždám policajtov ...

Policajná streľba Falcon Heights v Minnesote na Kastíliu Philando je založená na úplne nepravdivom príbehu. Kastíliu a pani Diamond Reynoldsovú (nahrávač videa z Facebooku) polícia zastavila pretože Kastília zodpovedala výstrahe BOLO pre podozrivého z ozbrojenej lúpeže od štyroch dní pred.

Falošné výroky vo videu - ktoré sa stali virálnymi a sú tlačené médiami hlavného prúdu - bohužiaľ, vyvolali odpor voči policajtom.

Tvrdenie, že Kastília bola zastavená, pretože sa zhodoval s profilom podozrivého z lúpeže, je založené na zvuku, ktorý získal Minneapolis / St. Paul televízna stanica KARE , ktorý údajne zachytil príslušníkov diskutujúcich o dôvode zastavenia dopravy pred streľbou:

'Idem zastaviť auto,' hovorí policajt na nahrávke. 'Idem skontrolovať ID.' Mám dôvod to pretiahnuť. “

'Dvaja obyvatelia vyzerajú ako ľudia, ktorí boli obeťami lúpeže,' hovorí policajt. 'Vodič vyzerá skôr ako jeden z našich podozrivých, len kvôli široko nasadenému nosu,' pokračuje dôstojník.

Hoci správa KARE poznamenala, že zvuk poskytol divák a úradníci ho neoverili, ŠPZ uvedená v zvuku sa zhodovala s Kastíliným autom a bolo vydané varovanie o ozbrojenom lúpeži, ku ktorej došlo niekoľko dní predtým. streľba.

Ale hoci tento zvuk môže dokumentovať, že policajt si myslel, že Kastília sa mohla podobať na osobu hľadanú pre ozbrojené lúpeže, neznamená to, že bol „podozrivým“ v prípade ozbrojenej lúpeže, alebo že bol „hľadaný“ pre ozbrojenú lúpež, pretože obe frázy naznačujú, že istá forma vecných dôkazov konkrétne spájala Kastíliu s trestným činom. Ale v čase, keď bol zabitý, nič Kastíliu nespájalo s takým zločinom, okrem toho, že si úradník na chvíľu myslel, že Kastília mohla vyzerať trochu ako niekto, kto sa stal lúpežníkom.

Konzervatívny domček na strome posunuli ich vratké rozprávanie o krok ďalej a pokúsili sa preukázať, že Kastília bola nielen podozrivým z prípadu ozbrojeného lúpeže, ale bol pravdepodobne aj mužom, ktorý trestný čin spáchal. Poskytnuté dôkazy však boli prinajlepšom krehké:

philando castile


The Konzervatívny domček na strome tvrdil, že obrázok vľavo od vyššie zobrazenej grafiky ukazuje zbraň na Kastílinom boku. Zatiaľ čo väčšina divákov ťažko identifikuje objekt videný na tomto obrázku, Konzervatívny domček na strome odvážne špekuloval, že išlo o tú istú zbraň použitú pri ozbrojenej lúpeži znázornenej vpravo:

Táto ručná pištoľ sa tiež javí ako rovnaký typ ručnej pištole použitej v ozbrojenej lúpeži v obchodnom dome o štyri dni skôr (2. 7. 2016):

Toto je priťahované, ak nie úplne nepravdivé tvrdenie. Objekt zobrazený vľavo na vyššie zobrazenom obrázku je ťažko identifikovateľný ako zbraň, nehovoriac o konkrétnej značke a modeli zbrane, ktorú je možné porovnať s rozmazaným obrazom lúpeže.

Táto webová stránka sa tiež pokúsila dokázať, že Kastília bola zapojená do ozbrojenej lúpeže, a to tak, že spojila obrázok Diamond Reynoldsa, ktorý drží balíček cigariet Newport, s spravodajský príbeh o tom, že ozbrojený lupič ukradol kartóny rovnakej značky cigariet:

cigarety

Podľa tlačovej správy policajného oddelenia v St. Anthony, ktoré uzavrelo kontrakt na policajnú službu v Lauderdale, vylúpili okolo 19.30 h obchod Super USA v bloku 2400 na ulici Larpenteur Avenue, pričom zobrali hotovosť z registra kartóny cigariet Newport .

Skutočnosť, že Reynolds bola videná, ako drží rovnakú značku cigariet, ktoré boli ukradnuté niekoľko dní pred smrťou jej priateľa, sotva niečo dokazuje. Značka Newport predstavuje viac ako 10% z podiel na trhu pre cigarety, podľa CDC, ktorá pozostávala z viac ako 40 miliónov fajčiarov v roku 2014. Toto je prinajlepšom triviálny detail a v horšom prípade náhoda.

Konzervačný strom tento článok tiež udržal povesť, že Kastília nelegálne nosila strelnú zbraň:

mn-strelba-16


Vyššie zobrazený tweet je skutočný a Konzervatívny domček na strome skutočne poskytol určitý kontext správy. Nesprávne však tiež dospeli k záveru, že neexistujú nijaké vecné dôkazy o tom, že Kastília mala povolenie na prenášanie:

Podľa otázky predloženej miestnemu šerifovi kraja, ktorý dohliada na proces povolenia skrytého nosenia, pán Kastília nikdy nežiadal od svojej kancelárie povolenie na skrytú nosenie (CCCP):

Je možné, že CCP bola získaná v inom kraji, médiá však spájajú „povolenie na nákup“ so „povolením na skrytú prepravu“. Z nejakého dôvodu sa vlastníctvo ČKS rozširuje, skutočne nemá žiadny vplyv a je pre kontext situácie do značnej miery irelevantné. To znamená, že neexistujú nijaké vecné dôkazy o tom, že pán Philando Kastília mal ČKS.

Zatiaľ čo tento Tweet bol použitý ako dôkaz, že Kastília nemala povolenie na prepravu ( Minnesota v skutočnosti nerobí rozdiel medzi otvoreným a skrytým nosením), policajná stanica vyvrátila túto správu na sociálnych sieťach:

Ramsey šerif 2 Ramsey Sherrif


Policajný útvar naviazal aj na a Hviezdna tribúna článok, ktorý mal potvrdené že Kastília skutočne mala povolenie na prenášanie:

Kastília Philando mala platné povolenie na nosenie zbrane, keď bol zastrelený policajtom v St. Anthony, potvrdil zdroj pre Hviezdnu tribúnu.

Reynolds na videu uviedol, že Kastília povedala dôstojníkovi Jeronimovi Yanezovi, že má povolenie a má pri sebe zbraň. Yanez viackrát zastrelil Kastíliu.

'Má licenciu na prepravu, pokúšal sa vytiahnuť z vrecka identifikačný údaj, peňaženku a dal dôstojníkovi vedieť, že má strelnú zbraň a natiahol sa k svojej peňaženke,' uviedol vo videu Reynolds, keď ležala zakrvavená Kastília v sedadlo vodiča umieralo.

Aj keď mená držiteľov povolení na zbraň nie sú podľa štátneho práva verejné, zdroj potvrdil, že Kastilii bolo povolenie vydané, keď žil v Robbinsdale.

Kópia dokumentu list , ktoré sprevádzalo vydanie Kastílskeho povolenia na prepravu, bolo neskôr zverejnené online.

Konzervatívny domček na strome článok použil sériu poloprávd, zavádzajúcich tvrdení a nepodložených špekulácií v snahe ospravedlniť smrteľnú silu použitú dôstojníkom počas zastavenia dopravy v Minnesote. Doposiaľ nevyšli najavo žiadne skutočné dôkazy podporujúce domnienku, že Kastília bola účastníkom ozbrojeného lúpežného prepadnutia alebo nelegálneho prevozu strelnej zbrane, keď bol zabitý.