Je video „Train Tackles Bendy Tracks“ skutočné?

Názov tohto videa bol Train Traines Bendy Tracks.

Obrázok cez UNILAD / Facebook / Scott Taipale / Storyful

Nárokovať

Video s názvom „Train Tackles Bendy Tracks“ je skutočné a nebolo zmenené.

Hodnotenie

Zmes Zmes O tomto hodnotení Čo je pravda

Virálne video ukazuje skutočný vlak jazdiaci na „bendy“ vlakových koľajach. Avšak ...

Čo je falošné

Tvorca videa v popise videa na YouTube poznamenal, že prvých 52 sekúnd sa zobrazilo zrýchlené video. V skutočnosti vlak opatrne postupoval po tratiach asi sedemkrát pomalšie ako to, čo sa objavilo na videu.Pôvod

Na začiatku apríla 2021 sa čitatelia pýtali na virálne video s názvom „Train Tackles Bendy Tracks“. Údajne ukazoval skutočný vlak jazdiaci na zradných tratiach, ktoré si vyžadovali opravu. Video sa tiež objavilo online ako „najhoršie železničné trate na svete“.

Video bolo prvýkrát zverejnené 31. marca 2017, čo pravdepodobne vysvetľovalo jeho opätovné objavenie sa začiatkom apríla 2021. Niektorí vydavatelia recyklujú obsah každý rok v rovnakom dátume ako predchádzajúce roky.

Našli sme Rozprávkové video na Yahoo! a tiež @TheSun na Twitteri . Dodatočne to malo objavil sa viacnásobný krát na facebookových stránkach UNILAD-u.

Je pravda, že video zobrazovalo skutočný vlak, ktorý ide po skutočných krivkách. Prvých 52 sekúnd však ukázalo video, ktoré bolo v procese úprav zrýchlené. V skutočnosti pôvodne prvých 52 sekúnd trvalo šesť minút. Bolo to zrýchlené tak, aby bežali asi sedemkrát rýchlejšie - možno preto, aby sme divákom ušetrili asi päť minút čakania a sledovania.

Video bolo publikovaný na YouTube od Scott Taipale , ktorý pridal nasledujúci popis:

PREX 1603 vedúci PREX 3054 odstreľuje 5. okres bývalej železnice Wabash! Lol, vlastne som zhustil 6 minút vlaku, ktorý sa plazil po trati! Je to iba tretíkrát, čo som dostal pár do jedného z ich vlakov, takže som bol rád, že som ich videl. Trať bola naposledy Maumee a Western Railroad (MAW) predtým, ako ju kúpila spoločnosť Pioneer RailCorp. Údržba bola na tomto úseku trate odložená na celé desaťročia. Spoločnosť Pioneer odviedla skvelú prácu pri rehabilitácii tých najhorších častí, ale niektoré vrecká ako táto stále existujú.

Podobný video tiež zverejnil Taipale, ukázal ďalší vlak na zlých tratiach:

Všimli sme si aj tretiu video zverejnil Taipale na YouTube s názvom „Vykoľajenie vlaku na železnici ND&W.“ Ukázalo sa to, že sa vagón vykoľajil na podobne „bendy“ koľajach. Urýchlená bola aj prvá časť videa:

Taipale v popise uviedol, že sa motor odpojil od vykoľajeného automobilu a pokračoval ďalej bez neho.

Stručne povedané, video ukázalo skutočný vlak zdolávajúci krivky. Začiatok videa však tvorca videa urýchlil.

Pre ďalšie čítanie sme predtým nahlásené na opustenom vlakovom tuneli v Pensylvánii.