Je toto „slobodomurárske vyznanie“ Johna D. Rockefellera?

john d. rockefeller

Obrázok cez Kongresová knižnica

Nárokovať

Americký magnát a filantrop John D. Rockefeller napísal „slobodomurárske vyznanie“, ktoré sa začalo vetou: „Budeme udržiavať ich životy krátke a ich mysle slabé, zatiaľ čo predstierame opak.“

Hodnotenie

Nesprávne pridelené Nesprávne pridelené O tomto hodnotení

Pôvod

Často je obsiahly text, ktorý sa dotýka širokej škály konšpiračných teórií súvisiacich s iluminátmi koloval na sociálnych sieťach akoby to bolo prevzaté zo „Masonic Creed“ napísaného Johnom D. Rockefellerom, podnikateľom, ktorý založil Standard Oil Company v roku 1870 a ktorý je všeobecne považovaný za najbohatšieho Američana v histórii. Pretože je tento text dosť dlhý, nižšie uvedieme iba niekoľko prvých odsekov:

TEXT prevzatý od Jána D. ROCKEFELLERA MASONICKÁ TVORBABudeme udržiavať ich životy krátke a ich mysle slabé, zatiaľ čo predstierame opak. Naše vedomosti z vedy a techniky využijeme rafinovanými spôsobmi, aby nikdy nevideli, čo sa deje. Mäkké kovy, urýchľovače starnutia a sedatíva budeme používať v potravinách a vo vode, ako aj vo vzduchu. Kdekoľvek sa otočia, budú pokryté jedmi.

Vďaka mäkkým kovom stratia rozum. Sľubujeme, že nájdeme liek z našich mnohých finančných prostriedkov, a napriek tomu im dáme viac jedu. Chemické jedy budú absorbované cez pokožku idiotov, ktorí veria, že určité hygienické a kozmetické výrobky predstavené skvelými hercami a hudobníkmi, im prinesú večnú mladosť do tváre a tela a prostredníctvom ich smädných a hladných úst zničíme ich mysle a systémy. vnútorných orgánov. rozmnožovanie. Ich deti sa však narodia ako postihnuté a zdeformované a túto informáciu skryjeme.

Všeobecnou podstatou tohto textu je, že „nový svetový poriadok“, ilumináti alebo iná globálna skupina elít zotročuje obyvateľstvo rôznymi hanebnými činmi. Text je údajne napísaný z pohľadu nejakého zlovestného člena tejto temnej skupiny. Nenapísal to však Rockefeller. A s najväčšou pravdepodobnosťou tento text nenapísal nikto s napojením na globálnu skupinu elít ovládajúcich svet. Tento text pochádza z anonymného e-mailu, ktorý bol zverejnený na bankovej webovej stránke ešte v roku 2002.

Vyššie zobrazený text je online takmer dve desaťročia. Jedným z náznakov, že to nebol Rockefeller, je, že sa v ňom spomína množstvo moderných vynálezov, ktoré neboli počas Rockefellerovho života rozšírené alebo neexistovali, čo sa skončila v roku 1937 . Tento text napríklad spomína „videohry“, ale prvá videohra „BankIndex.com v roku 2002.

Zatiaľ čo stránka BankIndex.com bola z veľkej časti webovou stránkou s finančnými komentármi, táto zásuvka obsahovala aj množstvo konšpiračných spisov, ktoré im zaslali čitatelia. Vyššie zobrazený text bol pôvodne uverejnený pod názvom „Tajná zmluva“. V tom čase nebol tento text pripisovaný Rockefellerovi ani žiadnemu inému autorovi, pretože bol uverejnený anonymne.

BankIndex vtedy napísal: „Redakcia Bankindex vám ďakuje za všetky vaše e-maily týkajúce sa tohto diela, ale NIE vieme, o koho ide. Dielo prišlo prostredníctvom jedného z našich formulárov a Autor zanechal nepoužiteľnú e-mailovú adresu. Ďakujem.'

Neexistujú dôkazy o tom, že by „Tajnú zmluvu“ napísal niekto so znalosťou vnútorného fungovania tajného globálneho poriadku nastaveného na zotročovanie ľudstva. Pretože vyššie zobrazený text neobsahuje žiadne nové, tajné ani prekvapivé informácie - sprisahanecké tvrdenia o „novom svetovom poriadku“ ovládajúcom globálnu populáciu hanebnými metódami existujú už celé storočia - tento text bol s najväčšou pravdepodobnosťou napísaný nadšencom iluminátskej tradície. Nech bol pôvodným autorom ktokoľvek, nebol to Rockefeller.