Je toto označenie „Pravidlá spoločnosti“ skutočné?

Fotografia zobrazuje znak týkajúci sa spoločnosti

Obrázok cez Facebook

Nárokovať

Fotografia zobrazuje znak vzťahujúci sa na skutočné politiky spoločnosti týkajúce sa dní práceneschopnosti a dní dovolenky.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

V apríli 2021 bol na sociálnych sieťach uvedený do obehu obrázok, ktorý údajne zobrazuje značku zobrazenú neznámej spoločnosti a ktorá sa týka ich politík týkajúcich sa dní choroby a času dovolenky:Toto je nie pravý značka firemnej politiky.

Tento obrázok koluje online už niekoľko rokov. Pravdepodobne došlo k oživeniu v apríli 2021, keď sa téma pracovných zákonov a odborovej organizácie dostala späť do popredia ako Pracovníci Amazonu sa pokúšali o odborovú spoluprácu .

Prvýkrát sa tento obrázok stal virálnym v roku 2019. Aj keď sa často zdieľa, akoby ukazoval na skutočné politiky skutočnej spoločnosti, rôzne verzie tohto označenia sú k dispozícii na zakúpenie ako „vtip“, „vtipný“ alebo „sarkastický“. Verzia tohto textu dostupná napríklad na hrnčeku na kávu je na trh ako „gag darček“ pre vášho šéfa:

Tento virálny obraz ukazuje náznak vtipu, ale niektorí ľudia v Spojených štátoch môžu skutočne pracovať v spoločnostiach, ktorých zásady odrážajú tie, ktoré sú tu uvedené. USA nemajú federálny zákon nariaďujúci voľno pre krátkodobú chorobu alebo minimálny počet dní dovolenky.

The Výskumné centrum Pew v roku 2020 uviedlo, že asi 24 percent americkej pracovnej sily nemá prístup k platenej práceneschopnosti:

Pretože COVID-19 pokračuje v šírení po celých Spojených štátoch - k 12. marcu je v celej krajine hlásených najmenej 1 267 prípadov a 38 úmrtí - jedna z kľúčových rád poskytovaných odborníkmi na zdravie je jednoduchá: Ak sa cítite choro, zostaňte doma .

Pre pracujúcich je to však oveľa jednoduchšie, ak máte prístup k platenej práceneschopnosti - čo podľa federálneho úradu pre štatistiku práce 24% amerických civilných pracovníkov alebo zhruba 33,6 milióna ľudí nemá. („Civilní pracovníci“ znamenajú pracovníkov v súkromnom priemysle a pracovníkov štátnej a miestnej správy v kombinácii.)