Je toto obraz Christine Blasey Fordovej z roku 1982?

Nárokovať

Fotografia zobrazuje 15-ročnú Christine Blasey Fordovú v roku 1982.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Christine Blasey Fordová, profesorka z univerzity v Palo Alto, ktorá pred Kongresom v septembri 2018 dosvedčila, že kandidát na Najvyšší súd Brett Kavanaugh ju sexuálne napadol, keď boli obaja v 80. rokoch na strednej škole, zameral sa na číslo znepodloženéanepravdivé povesti šírenievpokusdozakaliťjudôveryhodnosť.

Jedna z znepokojujúcejších smeráckych kampaní bola zameraná na údajnú fotografiu Forda z roku 1982, ktorá bola zdieľaná spolu s komentármi naznačujúcimi, že je príliš fyzicky neatraktívna na to, aby sa na mladého fešáka, ako je Brett Kavanaugh, dostal terč sexuálneho útoku:

Počet jednotlivcov tiež zdieľané táto falošná fotografia spolu so skutočným obrazom Bretta Kavanaugha z jeho strednej školy ročenka s cieľom posilniť ich chybný argument, že „pekný“ Brett nikdy nezaútočí na „škaredého“ Forda:Toto porovnanie nepoužilo skutočnú fotografiu Christine Blasey Fordovej, ale bolo všeobecne zdieľané na Twitteri, Facebooku, internetových fórach a webových stránkach spolu s komentáre tvrdiac že to bolo „ dôkaz ”Spoločnosti Kavanaugh’s nevinnosť ako by nikdy sexuálne napadnutie niekto, kto bol „škaredý“:

Toto je doktor Ford v roku 1982. Idem do toho a poviem, že to dokazuje, že klame.


Christine Blasey ford v roku 1982. Dôkaz pozitívneho Kavanaugha je nevinný!


Som si istý, že v roku 1982 nikto do tejto mlátičky nebúral. #Justsaying #christineblaseyford #kavanaugh #metoo


Christine Blasey Fordová v roku 1982. Musela odrážať mužov palicou. 🤣🤣🤣🤣


To bola Christine Blasey Fordová v roku 1982. Na planéte NIE je dostatok piva….


Christine Blasey Fordová v roku 1982. Dôkazom pozitívneho Kavanaugha je nevina!


Toto je Christine Blasey Fordová v roku 1982, myslím, že bola klamná, “stalo sa jej niečo! Ale nie s tým, o kom snívala!


Tieto obrázky sú Christine Blasey Fordovej, platenej žalobkyni, a sudcu Bretta Kavanaugha z roku 1982, čo potvrdzuje jeho nevinu ...

Nemyslím si, že by Brett bol 1000 míľ blízko miesta, kde bola Christine Blasey Fordová. Čo hovoríte všetci?

Tento obrázok zdieľal aj Lanny Lancaster, predseda GOP v okrese Cabarrus (Severná Karolína), s titulok : “Toto je údajná obeť sexuálneho útoku. Wow.' Lancaster obhájil svoje rozhodnutie zdieľať fotografiu s Pozorovateľ správ , argumentujúc tým, že sa iba snaží preukázať, že mediálne stvárnenie Forda bolo nepresné:

'Nič som nepovedal.' Práve som povedal, že toto je jej obraz. Médiá v podstate skresľujú fakty o tejto dáme. Všetko, čo povedala, je vymyslené. Nemá vôbec žiadne dôkazy. Podporujem túto teóriu, ”uviedol Lancaster.

Lancaster uviedol, že má problém s tým, ako spravodajské médiá zobrazujú skorý život spoločnosti Ford.

'Médiá chcú, aby ste si mysleli, že bola krásnou mladou dámou, ktorá bola na ceste domov z tenisových kurtov ...' uviedol Lancaster. 'Len som chcel, aby si videl skutočnú osobu.' Chcel som, aby ľudia videli, že toto je naozaj ona. “

Problém tu implikovaného argumentu je dvojaký. Po prvé, sexuálni útočníci sa zameriavajú na obete na základe iných faktorov ako fyzického vzhľadu. Názor, že fyzická príťažlivosť obete je primárnym kritériom pri takýchto útokoch, je a mýtus ktorá zachováva škodlivú predstavu, že za útok môže žena:

Mýtus: Iba niektoré druhy ľudí sú znásilnené. To sa mi nemôže stať.

FAKT: Násilníci konajú bez ohľadu na fyzický vzhľad, obliekanie, vek, rasu, pohlavie alebo spoločenské postavenie obete. Útočníci vyhľadávajú obete, ktoré podľa nich sú zraniteľné. Krízové ​​stredisko pre znásilnenie v okrese Orange pracovalo s obeťami od útleho detstva do deväťdesiatdva rokov a pochádzalo zo všetkých rasových a sociálno-ekonomických pomerov.


Mýtus: Ženy podnecujú mužov k znásilňovaniu.

FAKT: Výskumom sa zistilo, že veľká väčšina znásilnení je plánovaná. Za znásilnenie zodpovedá iba násilník. Ženy, deti a muži v každom veku, fyzickom type a správaní sú znásilňovaní. Príležitosť je najdôležitejším faktorom určujúcim, kedy dôjde k znásilneniu daného násilníka.

Po druhé, táto fotografia nezobrazuje Christine Blasey Fordovú v roku 1982 ani v žiadnom inom roku.

Tento obrázok je jednou z doposiaľ neidentifikovaných osôb, ktorá sa používa pre rôzne mémy od doby, kedy sa na internete prvýkrát objavila v „ Zlá ročenka “A„ Zlá rodinná fotografia “Galérie okolo roku 2011. Meno Blasey Fordovej sa k tejto fotografii nikdy nepripojilo až do septembra 2018, keď to internetoví trollovia začali tvrdiť bez dôkazov, aby poškodili jej dôveryhodnosť.

Tu sú originálne obrázky Christine Blasey Fordovej prevzaté z jej ročeniek 1982 a 1984: