Je toto fotografia zaplaveného letiska na Floride počas hurikánu Michael?

Nárokovať

Fotografia ukazuje zaplavenú dráhu na medzinárodnom letisku Northwest Florida Beaches počas hurikánu Michael v októbri 2018.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Hurikán Michael vyrobil landfall na pláži Mexico Beach na Floride 10. októbra 2018, pričom vetry rýchlosťou až 155 míľ za hodinu spôsobili pobrežie Mexického zálivu a spôsobili rozsiahle ničenie majetku a výpadky prúdu, ako aj dve úmrtia na Floride a v Gruzínsku.

Keď Michael zoslabol na tropickú búrku, používatelia a reportéri internetu zdieľali neobyčajné obrazy skazy, ktorú spôsobila:Medzi týmito snímkami bola jedna virálna fotografia, ktorá údajne mala ukazovať lietadlá takmer pokryté povodňovými vodami na medzinárodnom letisku Northwest Florida Beaches:

Fotografia je falošná. Nezobrazuje skôr medzinárodné letisko na plážach severozápadnej Floridy, bolo prevzaté z väčšieho, digitálne upraveného obrázka vytvoreného umelcom Nickolay Lammom a použité na ilustráciu účinku, ktorý by mohla mať nekontrolovaná zmena podnebia na pobrežné časti Spojených štátov.

Simulovanú fotografiu použil web Podnebie centrálne v roku 2013 s nadpisom: „Ako by mohla LaGuardia [New York] vyzerať pri prílive s nárastom hladiny mora o 25 stôp, čo by si vyžadovalo najhorší scenár, ktorý by zahŕňal roztavenie veľkých častí Grónska a Antarktídy“:

Rovnaká simulácia bolazdieľanépočas hurikánu Harvey v auguste 2017, pričom používatelia sociálnych médií nepravdivo informovali, že ukazovali na letisko v texaskom Houstone:

Dňa 11. októbra 2018 úradníci medzinárodného letiska Northwest Florida Beaches oznámili, že na letisku a z letiska boli pozastavené obchodné lety, ale že sú „funkčné“, čo ponúka ďalší dôkaz, že vírusová fotografia „zaplavenej dráhy“ v skutočnosti nebola ukázať letisko Panama City po hurikáne Michael: