Je to údajne Aracely Henriquez, žena, ktorú George Floyd napadol?

Obrázok cez Screenshot / El Pais

Nárokovať

Fotografia zobrazuje Aracely Henriquezovú, ženu, ktorú mal údajne napadnúť George Floyd pri lúpeži.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

V júni 2020, keď v USA pokračovali protesty proti policajnému násiliu a rasovej nespravodlivosti po zabití Georgea Floyda, černocha, ktorý zomrel počas policajného zaistenia v Minneapolise, bola fotografia začal cirkulovať na sociálnych sieťach. Na snímke údajne bola zobrazená žena menom Aracely Henriquez spolu s falošným tvrdením, že Floyd na ňu kedysi „brutálne“ zaútočil lúpežne.Toto nie je obraz Henriqueza. Predtým, ako vysvetlíme, mali by sme si všimnúť, že policajné stretnutie, ktoré malo za následok Floydovu smrť v máji 2020, sa začalo a správa o falzifikáte 20 dolárov, ktorý prešiel v obchode, a nie zatykačom alebo vyšetrovaním údajnej kriminálnej histórie Floyda.

Ďalej sú tvrdenia uvedené v tomto meme prehnané alebo priamo vymyslené. Zatiaľ čo Floyd bol skutočne zatknutý za účasť na domácej lúpeži v roku 2007 (podrobnú analýzu Floydovho registra trestov vrátane lúpeže z roku 2007 sme vykonali v r. tento článok ), žiadne dôkazy nenaznačujú, že Henriquez bola tehotná alebo že sa Floyd vyhrážala zabitím jej dieťaťa. Henriquez sa počas incidentu zranil, hoci podľa policajnej správy zranenia spôsobil iný muž, nie Floyd. Vyššie zobrazený obrázok ale neilustruje rozsah jej zranení, pretože obraz nie je na nej.

Toto je v skutočnosti fotografia Andrea Sicignana, študentky, ktorá bola údajne napadnutá a znásilnená v Madride v roku 2018. Sicignano zverejnila tieto svoje fotografie na svojej facebookovej stránke spolu so správou podrobne popisujúcou jej útok. Španielske spravodajstvo El Pais hlásené :

Na 27-ročného študenta žijúceho v Madride podľa zdrojov z policajného riaditeľstva pred dvoma víkendmi zaútočil a znásilnil muž blízko autobusovej stanice v štvrti Aluche na juhu hlavného mesta.

Andrea Sicignano, ktorá žije v Madride posledný polrok, ​​prostredníctvom verejného príspevku na svojom facebookovom účte opísala, čo sa jej stalo, keď sa vrátila domov z noci s priateľom.

[…]

'Nie je jasné, čo sa stalo ďalej, ale hneď ako som si začal uvedomovať, že by som mohol byť v nebezpečenstve, pokúsil som sa odísť.' Ale tento muž sa voči mne stal razantným a násilným, “pokračuje.

'Keď som bojoval, začal ma biť.' Kričal som a bojoval so všetkou silou, ktorú som dokázal zhromaždiť. Zúfalo som sa snažil siahnuť po telefóne, ale on zavolal po španielsky: „Mám váš telefón, nikomu nemôžete zavolať.“

[…]

'Bola som si istá, že ma zabije,' pokračuje. 'Nakoniec som zavrel oči.' S nádejou, že ma prestane biť, som predstieral smrť. Modlil som sa, aby keď som otvoril oči, bol preč. Neviem, koľko času uplynulo, kým som konečne otvoril oči, ale keď som to urobil, zmizol. “

Nakoniec napíše: „Znásilnil ma.“

Stručne povedané, vyššie zobrazený mém skutočne obsahuje fotografiu ženy, ktorá bola brutálne napadnutá. Vyobrazená žena však nie je Henriquez a útok popísaný v meme nijako nesúvisí s Floydom. Tento mém tiež nesprávne uvádza, preháňa a vymýšľa podrobnosti o lúpežnom zatknutí Floyda z roku 2007.

Čitatelia si môžu získať jeho podrobnejší pohľad register trestov tu .