Je tento „vzdelávací príbeh“ o lístkoch na cirkus od Katharine Hepburnovej?

Obrázok prostredníctvom archívu Hulton / Getty Images

Nárokovať

Katharine Hepburn písala o tom, že jej otec rozdával peniaze, aby si ďalší otec mohol kúpiť cirkusové lístky pre svoju rodinu.

Hodnotenie

Nesprávne pridelené Nesprávne pridelené O tomto hodnotení

Pôvod

Používatelia sociálnych médií zdieľali uštipačný príbeh pripisovaný herečke Katharine Hepburnovej, v ktorom zdanlivo rozpráva o tom, ako jej otec kedysi nenápadne dal 20 dolárov inému otcovi, aby si mohol dovoliť vziať svoju veľkú rodinu do cirkusu, aj keď to znamenalo Hepburnovú a jej otca sami nevideli cirkus:

Táto potešujúca rozprávka však nemá nijaké spojenie s legendárnou herečkou. Je to príbeh, ktorý bol publikovaný v knihe z roku 1995 „Druhá pomoc kuracej polievke pre dušu“, ktorá je súčasťou populárnych zbierok inšpiratívnych príbehov o kuracej polievke.V knihe z roku 1995 sa tento príbeh nepripisuje Hepburnovi, ktorý zomrel v roku 2003, ale Dan Clark , motivačný rečník a životný kouč, ktorý prispel do skupiny Kuracia polievka série.

Poznamenávame, že ak by tento príbeh bol skutočne o Hepburnovej, ktorá sa narodila v roku 1907, 20 dolárov, ktoré jej otec údajne rozdal, by bolo v prepočte asi 270 dolárov v roku 2020.