Je tento príspevok o Kim Potterovi, ex-policajtovi, ktorý zastrelil Daunte Wrighta, pravdivý?

Tvár, Osoba, Človek

Obrázok cez Getty ImagesNárokovať

Kim Potter, bývalý policajný dôstojník z Brooklynského centra (BCPD), ktorý smrteľne zastrelil Daunte Wrighta, pôsobil v agentúre 26 rokov, viedol odbor zastupujúci jej úradníkov a raz povedal dvom kolegom, aby deaktivovali kamery ich tela po tom, čo v roku 2019 niekoho zabili.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

13. apríla 2021 biely policajt v Minnesote, ktorý smrteľne zastrelil 20-ročného černocha menomDaunte Wrightpočas zastavenia premávky o dva dni skôr odstúpil z vymáhania práva.

Medzitým sa zvesti o jej policajnej kariére na predmestí Minneapolisu v Brooklyn Center rýchlo šírili online, vrátane tvrdenia, že raz nasmerovala kolegov, aby deaktivovali ich fotoaparáty na tele krátko potom, čo v roku 2019 zastrelili 21-ročného muža.

Medzi zdrojmi tohto obvinenia a ďalšími bol Ben Crump, právnik občianskych práv, ktorý je zastupujúci Wrightovi príbuzní a ďalších niekoľko ďalších rodín obvinených z neoprávneného použitia sily políciou proti čiernym Američanom vrátane príbuzných George Floyd . Hodiny predtým, ako dôstojník vo Wrightovom prípade rezignoval, zverejnil Crump ďalej jeho sociálne médiá kanály:Inými slovami, Crump sa pokúsil zdiskreditovať príbeh bývalého policajného šéfa Brooklynského centra Tima Gannona, kto povedal dôstojník, ktorý zabil Wrighta omylom chytil jej zbraň namiesto paralyzéra a nechtiac vystrelili smrteľné strely. (Po tomto tvrdení aj Gannon rezignoval na policajné oddelenie.)

Advokát tvrdil nasledovné:

  • Bývalý policajt, ​​ktorý smrteľne zastrelil Wrighta, sa volá Kim Potter.
  • Potterova kariéra u policajného oddelenia v Brooklyn Center trvala 26 rokov.
  • Potter získal licenciu policajta najskôr šesť rokov predtým, ako sa narodil Wright.
  • Potter bol prezidentom únie zastupujúcim policajtov z Brooklynského centra.
  • Krátko potom, čo policajti z Brooklynského centra v roku 2019 zastrelili 21-ročného Kobeho Dimocka-Heislera, nariadila dvom z nich, aby opustili miesto činu v samostatných osobných vozoch a vypli kamery na tele, aby zabránili existencii videozáznamov zobrazujúcich ich činy a mlčať.

Aj keď nijaké dôkazy definitívne nepotvrdili ani nevyvrátili Crumpovo základné tvrdenie, že policajt „presne vedel, čo robí“, keď zabila Wrighta, vyššie uvedené vyhlásenia boli vecné - vrátane tvrdenia týkajúceho sa následku Dimockovej-Heislerovej smrti. Ďalej uvádzame dôkazy, ktoré potvrdzujú tento záver, vrátane vládnych záznamov.

Najprv si však objasnime fakty o Wrightovej smrti. Pred jeho rezignáciou Gannon povedal novinárom že ho policajti pôvodne stiahli kvôli prepadnutým poznávacím značkám a keď prešli jeho meno cez ich základný softvér, uvedomili si, že má zatykač. (Záznamy súdu v Minnesote, ktoré získal Snopes, preukázali, že sudca vydal príkaz na Wrighta skôr, 2. apríla, keď sa nezúčastnil súdu. Hrozili mu dva priestupky po tom, čo ho v júni 2020 polícia v Minneapolise citovala za nosenie pištole bez povolenia. a snažia sa vyhnúť ich rozkazom.)

Okamžiky pred jeho smrťou boli policajnými záznamami z tela policajti vidieť, ako sa k jeho vozidlu priblížila polícia z rôznych strán, keď sa Wright pohyboval na sedadle vodiča. Potom bol zastrelený a policajti uviedli, že jeho auto narazilo do niekoľkých blokov a potom narazilo do iného vozidla v okolí.

Krátko nato vydala štátna agentúra, ktorá vyšetruje použitie smrtiacej sily policajtmi (Úrad trestného stíhania na ministerstve verejnej bezpečnosti v Minnesote), vyhlásenie identifikujúci dôstojníka ako Kim Potter.

Tento dokument navyše potvrdil, že svoju kariéru začala na policajnom oddelení v Brooklyn Center pred 26 rokmi alebo v roku 1995. S odvolaním sa na štátne záznamy The Star Tribune hlásené v tom roku ako prvá získala licenciu ako dôstojníčka v Minnesote vo veku 22 rokov.

S týmito informáciami sme sa dostali do kancelárie posudkového lekára v okrese Hennepin, kde došlo k streľbe, aby sme určili Wrightov dátum narodenia. Zástupca potvrdil, že sa narodil 27. októbra 2000. Na základe týchto dôkazov bola pravda, že Potterová bola zhruba päť alebo šesť rokov svojej policajnej kariéry, keď sa narodila Wrightová, až do jej presného dátumu začiatku v roku 1995.

Ďalej bolo tiež presné, že Potter stál na čele miestnej únie zastupujúcej policajtov na predmestí asi 30 000 obyvateľov na severozápadnej hranici Minneapolisu.

Podľa viacerých renomovaných spravodajských organizácií, vrátane The Washington Post, si asociáciu policajných úradníkov v Brooklynskom centre zvolili za prezidenta v roku 2019. Potter bola tiež členkou asociácie Minnesota Law Enforcement Memorial Association, kde pôsobila v „rakevnom tíme“. organizácie záznamy analyzované Snopesom.

Podľa vedúceho odborového zväzu Potter podľa rady hennepinského okresného prokurátora skutočne poradil dvom policajtom z Brooklyn Center, Cody Turner a Brandon Akers, ako majú postupovať po zabití Dimocka-Heislera 31. augusta 2019. Čítalo sa to :

'Dôstojník Kim Potter [...] bol medzi prvými, ktorí prišli.' Po príchode policajti stále zabezpečovali miesto udalosti, aby sa pán Dimock-Heisler mohol podrobiť lekárskemu ošetreniu. Policajt Potter nariadil dôstojníkom Turnerovi a Akersovi, aby opustili rezidenciu, nasadli do samostatných policajných vozidiel, vypli kamery opotrebované na tele a aby sa medzi sebou nerozprávali. “

Žiadny overený dôkaz neurčil presne, prečo Potter dal tieto pokyny, a všetky možné motivácie boli špekulatívne.

Nakoniec úrad krajského prokurátora určil, že použitie smrtiacej sily Turnerovou a Akersovou pri tomto incidente bolo oprávnené (príslušníci tvrdili, že 21-ročný Dimock-Heisler z autistického spektra na nich vrhol nôž a vyhrážal sa im životy) a nepodal proti nim obžalobu, podľa záznamov o kraji .

Vpred o necelé dva roky, 11. apríla 2021, kedy zábery z kamery tela nahral Potter, ktorý kričal „Sakra! Zastrelil som ho, “po jednom výstrele Wrightovým smerom. Posudkový lekár považoval jeho smrť za zabitie a povedal zomrel na následky strelného poranenia hrudníka.

Povedal to Brian Peters, vedúci Združenia policajných a mierových dôstojníkov v Minnesote Hviezdna tribúna že Potter počas zmeny pracoval ako dôstojník poľného výcviku a pripravoval nového dôstojníka. Spočiatku bola umiestnená na administratívne voľno a protesty požiadavka na jej ukončenie a spravodlivosť pre Wrightovu rodinu otriasla oblasťou Minneapolis.

V nej jeden odsek V liste o rezignácii adresovanom predstaviteľom Brooklynského centra 13. apríla Potter napísal: „Miloval som každú minútu, keď som bol policajtom a slúžil tejto komunite podľa svojich najlepších schopností, ale verím, že je to v najlepšom záujme komunity, oddelenia a mojich kolegov, ak okamžite rezignujem. “