Je tento obrázok z basketbalového zápasu katolíckej strednej školy v Covingtone?

Nárokovať

Fotografia zobrazuje basketbalové stretnutie katolíckej strednej školy v Covingtone so študentmi, ktorí majú na tribúnach čierny alebo čierny lak na telo.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

V dôsledku a kontroverzia na virálnom videu, ktoré zjavne ukazovalo študentov z katolíckej strednej školy v Covingtonu v Kentucky, ako sa vysmievajú indiánskym starším, keď mali na hlave klobúky „Make America Great Again“, táto škola prešla významnou kontrolou verejnosti a správ.

V tejto súvislosti sa rozšírila aj fotografia niektorých študentov školy, ktorá vyzerala ako čierna farba tela a kričala na čierneho hráča počas basketbalového zápasu:Najmenej tri dôvody naznačujú, že táto fotografia bola autentickým obrazom. Po prvé, úradník Stránka YouTube Covington Catholic zverejnila (teraz odstránené) video dňa 24. januára 2018 s názvom „Video kompilácie Colonel Crazies Compilation“ - odkaz na prezývku danej školy povzbudzujúci oddiel - na ktorej bolo vidno početných študentov pokrytých čiernou farbou prítomných na niekoľkých basketbalových hrách. Jeden klip by mohol byť z tej istej hry zobrazenej na fotografii, na základe distribúcie maľovaných hráčov a roku (2012), kedy bolo video údajne urobené:

Po druhé, zdá sa, že fotografia pochádza z a výveska pre prípravné školy v Kentucky s názvom BluegrassPreps.com, kde bolo zverejnené 7. decembra 2015, teda dosť pred sporom o virálne video z januára 2019. Fotografia bola zverejnená v rámci diskusie o tom, či „Zaobchádzanie prichádzajúcich s plukovníkom Craziesom“ - hráči, ktorí robia prichádzajúce prihrávky - by sa malo zmeniť a vlákno obsahovalo príspevky od niekoľkých jednotlivcov brániacich jednak šteklivosť a jednak nosenie čiernej farby.

Po tretie, zdá sa, že fotografia zobrazuje hru medzi Covington Catholic a „Clark County“ založenú na uniforme súpera, ktorá sa skutočne odohrala. Akcia bola Covington Catholic’s otvorenie sezóny hra na strednej škole Georga Rogersa Clarka, ktorá sa konala 27. novembra 2012. Archivovaná verzia školských novín v Covingtonu popísané ich súper ako „Clark County“ v tejto hre, ktorú Covington vyhral 59-38.

Na základe komentárov v diskusnej fóre BluegrassPreps nebol zámer čierneho laku karosérie rasový, ale skôr školská tradícia súvisiaca s „black out“ hrami, počas ktorých fanúšikovia nosili ako podporu tímu čiernu farbu. To znamená, že najmenej jedna osoba vo vlákne naznačila spojenie s rasistickými predstaveniami potulných spevákov z 19. storočia, ktoré používali čiernu farbu na bielych hercov na nepriaznivé zobrazenie Afroameričanov. 'Ten chlap napravo vyzerá, akoby pred zápasom mohol skúmať minstrelsy,' jeden príspevok čítať.

E-mailom sme sa spojili s riaditeľom atletiky v Covington Catholic, aby sme dostali viac jasnosti o ich fandiacich postupoch, a ak dostaneme odpoveď, náš príspevok aktualizujeme. Bez ohľadu na zámer je však fotografia autentickým vyobrazením basketbalového zápasu Covington Catholic, ktorý sa podľa nás odohral 27. novembra 2012.