Je Morgan Freeman včelár?

Slnečné okuliare, doplnky, príslušenstvo

Obrázok prostredníctvom Axelle / Bauer-Griffin / FilmMagic

Nárokovať

Herec a včelár Morgan Freeman premenil svoj ranč o rozlohe 124 akrov v Mississippi na včeliu rezerváciu, ktorá má pomôcť životnému prostrediu.

Hodnotenie

Zmes Zmes O tomto hodnotení Čo je pravda

Počas rozhovoru v roku 2014 s názvom „The Tonight Show v hlavnej úlohe s Jimmym Fallonom“ Freeman uviedol, že nedávno začal včeláriť.

Čo je neurčené

Všetky novinové články, ktoré sme lokalizovali a ktoré uvádzali, že Freeman má včelie útočisko vo svojom bydlisku v Mississippi, pochádzajú z komentárov z roku 2014 a nepodarilo sa nám zistiť, či Freeman v súčasnosti od tohto písania chová včely.Pôvod

Koncom marca a začiatkom apríla 2021 sa čitatelia Snopes pýtali na mémy, ktoré kolujú po Facebooku a tvrdia, že legendárny herec Morgan Freeman premenil svoj ranč o rozlohe 124 akrov v Mississippi na včeliu svätyňu.

včelár morgan freeman včelár

Text memu znel: „Znepokojený stratou včiel Morgan Freeman premenil svoj 125-akrový ranč Mississippi na včelie útočisko. Najal si záhradkárov, naplnil jutrom ďateliny, zasadil stovky kvitnúcich stromov, kúpil 26 úľov a zmenil sa na včelára. “

Príspevky a články na rôznych webových stránkach, kde sa uvádza, že hviezda „Vykúpenie z väznice Shawshank“ je včelár so včelím útočiskom v jeho rezidencii v Mississippi, kolujú už roky. Pochádzajú z rozhovor daroval Freeman hostiteľovi komédie v nočných hodinách Jimmymu Fallonovi v roku 2014. Počas rozhovoru Freeman uznal, že žije v Mississippi, a uviedol, že je včelárstvom nováčikom, keď si svoje včely kúpil pred dvoma týždňami v Arkadelphii v Arkansase:

Web Mother Nature News v roku 2014 citované Freeman, ktorý hovoril o svojom včelárskom projekte, uviedol, že počas mediálneho turné pri propagácii filmu „Lucy“ urobil nasledujúce poznámky:

Existuje spoločná snaha vrátiť včely späť na planétu ... Neuvedomujeme si, že sú myslím základom rastu planéty, vegetácie ... Mám toľko kvitnúcich vecí a tiež mám záhradníka. Pretože sa stará aj o včely, jediné, čo robí, je prísť na to: „Dobre, čo by chceli mať?“, Takže máme hektáre ďatelín a hektárov, sadíme veci ako levanduľa mám rád, asi 140 stromov magnólie, veľké kvety.

V týchto komentároch, ktoré mu boli pripísané, Freeman spomenul environmentálne problémy spojené s prežitím včiel a vyvinul úsilie na zabezpečenie toho, aby sa jeho včelám darilo. Ale v skutočnosti v týchto poznámkach neuviedol, že svoj ranč premenil na „včeliu rezerváciu“ s cieľom pomôcť životnému prostrediu.

V priebehu rokov, spravodajské články mať orezaný získavanie komentárov Freemana z roku 2014 a hlásení, že svoj ranč v Mississippi premenil na včeliu svätyňu. V roku 2019 bolo veľké množstvo článkov agregovaných z a Príbeh Forbes s nadpisom: „Morgan Freeman premenil svoj ranč s rozlohou 124 akrov na obrovskú svätyňu včiel, aby zachránil včely.“ Príbeh Forbesu ale cituje aj Freemanov rozhovor z roku 2014 o Fallonovi.

Od tohto písania sa nám nepodarilo nájsť nedávne komentáre Freemana, ktoré by potvrdzovali, či v súčasnosti chová včely vo svojom bydlisku v Mississippi.

Oslovili sme Freemanovu agentúru CAA a opýtali sme sa, či je Freeman stále včelárstvom a či by sa jeho úsilie dalo označiť ako včelí svätostánok určený na pomoc životnému prostrediu, ale nedostali sme včasnú odpoveď na zverejnenie. Ak sa nám ozvú, budeme tento príbeh aktualizovať.