Je dopravná značka „Ľahko vyštartovaná“ polícia v Twin Cities skutočná?

Pozreli sme sa na fotografiu, ktorá ukazuje dopravnú značku upozorňujúcu na to, že polícia Twin Cities je

Obrázok cez Facebook

Nárokovať

Fotografia zobrazuje dopravnú značku varujúcu, že polícia v Twin Cities je „ľahko vyľakaná“.

Hodnotenie

Zastarané Zastarané O tomto hodnotení

Pôvod

Používatelia sociálnych médií začali v apríli 2021 rozširovať fotografie oranžových ulíc kritizujúcich „ľahko zaskočenú“ políciu Twin Cities ako bývalého policajta Derek Chauvin bol súdený v Minneapolise za väzobnú smrť Georga Floyda a obyvatelia neďalekého Brooklynského centra v Minnesote protestovali proti policajná streľba na 20-ročnú Daunte Wrightovú počas zastavenia premávky .

Oranžové dvojité dopravné značky mali názov „VAROVANIE“ a predstavovali vyobrazenie policajta, ktorý vyskočil do vzduchu a vystrelil z každej ruky zbraň, nad legendou s textom „POLOHA ĽUDÍ ĽAHKO ĽAHKO ŠTARTOVANÁ“:partnerská mestá políciu ľahko zaskočili

Vyobrazená značka „Ľahko sa vyplašená polícia v mestách Twin City“ však nebola oficiálnou dopravnou značkou a nebola umiestnená ani v roku 2021. Niekoľko takýchto značiek bolo inštalovaných v St. Paul a Minneapolis, ale tejto činnosti sa nenápadne venovali neznáme osoby a miesto v júli 2017, nie v roku 2021.

V júni 2017 sa Minneapolis stal opäť kontroverzným miestom, keď tam bol policajt zastrelil Justine Damondovú po tom, čo Damond zavolala na číslo 911, aby oznámila, čo podľa nej bolo sexuálnym útokom v uličke neďaleko jej domu. K tomuto incidentu došlo ani nie rok potom Kastíliu Philando zastrelili a zabili policajti počas zastavenia dopravy v St. Anthony v Minnesote.

Podľa Súčasné správy CNN na nečestných uliciach boli odstránené krátko po inštalácii v júli 2017:

Hovorca policajného oddelenia v St. Paul Steve Linders potvrdil, že najmenej jeden nápis je v St. Paul a ďalší v Minneapolise. Linders nekomentoval nijakú reakciu dôstojníkov na znamenia.

'Sme si vedomí značiek a verejné práce v Minneapolise ich odstraňujú,' uviedla hovorkyňa policajného oddelenia v Minneapolise Sgt. Povedala Katarína Michal. 'Momentálne nemáme žiadne ďalšie komentáre.'

Addy Free zbadal značku St. Paul na rušnej križovatke na ceste domov z práce ... Nasledujúce ráno, keď Free šla okolo miesta, kde bola značka, bola preč. Značka bola odstránená, pretože bola pripevnená k legitímnej značke ulice, uviedol Linders, ale nebol si istý, či sa incident vyšetruje ako vandalizmus.

Free povedal, že tabuľa bola zrejme kovová a že mala rovnakú hrúbku ako skutočná ulica nad ňou.