Je Detroit skutočne „ďalej na východ ako Atlanta“?

Nárok: Detroit v štáte Michigan leží východne od Atlanty v štáte Georgia.

Niekedy narazíte na skutočnosť, ktorá vás prinúti zastaviť sa a uvedomiť si, že mnohé veci, o ktorých si myslíme, že vieme, sú len otázkou uhla pohľadu.Atlanta je v Georgii, štáte, ktorý sa nachádza na juhu USA aj na východnom pobreží. Detroit je v Michigane, čo je na Stredozápade. Len na základe týchto informácií by sa dalo predpokladať, že Detroit je západne od Atlanty.

Ale to nie je pravda. Atlanta je vlastne západne od Detroitu. Jeho súradnice sú (zvýraznené): 33,7488° severnej šírky, 84,3877 °W kým Detroit je 42,3314° severnej šírky, 83,0458 °W .

Aby sme si boli istí, skontrolovali sme to s geografkou Mariou Lane z University of New Mexico, ktorá potvrdila e-mailom Snopesovi, že Detroit je skutočne východne od Atlanty.Lane odpovedal snímkami obrazovky Google Maps so súradnicami zobrazujúcimi vzájomnú polohu centrálnej Atlanty a Detroitu, čo potvrdzuje, že hoci to môže byť pre niektorých ťažké predstaviť si, mesto Detroit na stredozápade je v skutočnosti východne od toho, čo si mnohí myslia ako mesto na východnom pobreží. z Atlanty.

Lane vysvetlil, že východné pobrežie USA sa postupne rozširuje ďalej na východ, keď pobrežie smeruje na sever. Rovnaký koncept platí pre Reno v Nevade a Los Angeles v Kalifornii na opačnej strane krajiny.

„Takže by nemalo byť prekvapením, že miesta na južnom ‚východnom pobreží‘ sú západnejšie ako miesta na severnom ‚východnom pobreží‘,“ napísal Lane. 'A severné miesta, ktoré považujeme za 'vnútrozemie' alebo 'stredozápad' v porovnaní s tými ďalekými severnými oblasťami východného pobrežia, môžu byť stále relatívne ďalej na východ ako miesta priľahlé k pobrežiu na juhu. Nie je to optický klam, je to len geografická mylná predstava!'