Hovorila herečka Jameela Jamil „Sporom som sa takmer zabil“ kvôli sporu o Piersa Morgana?

Osoba, človek, vlasy

Obrázok prostredníctvom Amanda Edwards / Getty Images

Nárokovať

V marci 2021 Jameela Jamil povedala: „Pred rokom som sa takmer zabila“ kvôli následkom trpkého sporu s Piers Morganom.

Hodnotenie

Správne uvedenie zdroja Správne uvedenie zdroja O tomto hodnotení

Pôvod

Ak potrebujete pomoc, zavolajte na záchrannú linku prevencie samovrážd: 1-800-273-8255. Alebo kontaktujte riadok s krízovým textom tak, že pošlete správu HOME na číslo 741741.

V marci 2021 kontroverzný anglický vysielateľ a bývalý redaktor bulvárnych novín Piers Morgan opustil ITV „Good Morning Britain“ potom, čo sa stal predmetom rozsiahlej kritiky, aj od vlastných kolegov, za podstatu a tón jeho reakcie na známeho princa Harryho a Meghan Markle 7. marca rozhovor s Oprah Winfreyovou.Morgan na svoj účet Twitter zvyčajne útočí a kritizuje pár, najmä Markle, a navrhla, aby bývalý herec klamal, keď povedala Winfreyovej, že uvažovala o samovražde kvôli tomu, čo označila za nedostatok podpory zo strany ostatných členov Britov kráľovská rodina.

Morgan má dlhoročné skúsenosti s bojmi s inými verejnými činiteľmi a zameraním na ne, najmä na osobnosti celebrít a médií na oboch stranách Atlantiku. V dôsledku Morganovho odchodu z „Good Morning Britain“ sa na sociálnych sieťach široko zdieľal jeden mimoriadne zarážajúci citát, ktorý sa pripisoval anglickej herečke a aktivistke Jameele Jamil.

Podrobnosti a podstata tohto citátu presahujú rámec tejto kontroly konkrétnych skutočností, ktorá sa zameriava osobitne na autenticitu poznámok pripísaných Jamilovi.

10. marca napríklad facebooková stránka NowThis Entertainment, zverejnil meme ktorá obsahovala fotografiu Jamil, ktorá je pravdepodobne najlepšie známa z jej úlohy v sitcomu NBC „The Good Place“, spolu s nasledujúcim textom:

Pred rokom som sa takmer zabil kvôli neúnavnej kampani lží a nenávisti Piers Morgana proti mne vlani vo februári. Som rád, že som stále nažive z mnohých dôvodov. Ale sledovať, ako dnes odchádza z GMB, je priamo tam hore ...

Rovnaká citácia spolu s ďalším obrázkom Jamila bola zahrnutá do podobného memu zverejnené na Instagram austrálskym spravodajským webom News.com.au:

Na Facebooku používatelia široko zdieľaný tieto mémy a ďalší obsah vrátane rovnakej citácie. Nasledujúca snímka obrazovky ilustruje popularitu ponuky Jamil na Facebooku v marci 2021:

Tento citát bol autentický a bol presne pripísaný Jamilovi. Vo výsledku vydávame hodnotenie „Správne uvedenie zdroja“.

Jamil predniesol predmetné vyhlásenie v a pípanie zverejnila 9. marca 2021:

Mala na mysli a široko medializovaný spor medzi ňou a Morganom, ktorý sa uskutočnil začiatkom roku 2020 a nasledoval po predchádzajúcom online konflikte medzi nimi v roku 2019 .