Historik objavil správu očitých svedkov o Ježišovi, ktorý urobil zázrak.

Nárok: Historik nedávno objavil správu očitých svedkov o Ježišovom zázraku.


NEPRAVDA


Príklad: [Zhromaždené prostredníctvom e-mailu, október 2014]
Práve som o tom čítal, čo je podľa mňa fascinujúce, ale neviem, či je to skutočné ... Pravdepodobne sa našiel starodávny dokument s popisom jedného z Ježišových
zázraky.

Počiatky: 4. októbra 2014 webová stránka Svetová denná správa zverejnil an článok tvrdí historik Ignazio Perrucci, ktorý objavil očitú svedectvo o Ježišovom zázraku:Taliansky expert, ktorý študoval dokument z prvého storočia, ktorý napísal rímsky historik Marcus Velleius Paterculus a ktorý bol nedávno objavený vo vatikánskych archívoch, zistil, čo sa považuje za prvý záznam očitého svedka, aký bol kedy zaznamenaný o zázraku Ježiša Krista. Autor popisuje scénu, ktorej bol údajne svedkom, kedy prorok a učiteľ, ktorému dal meno Iesous de Nazarenus, resuscitoval mŕtveho chlapca a odovzdal ho späť jeho matke.

Článok bol zdieľaný viac ako 25 000-krát na Facebooku a ďalších 500-krát na Twitteri. Správa, bohužiaľ, nie je pravdivá.

Po prvé, obrázok použitý v Svetová denná správa článok zobrazený vyššie, nezobrazuje dokument, ktorý napísal Marcus Velleius Paterculus. Fotografia, ktorá bola prevzatá z článku na Wikipédii o najstarších ručne písaných dokumentoch v Británii, skutočne ukazuje Tablety Vindolanda .

Existuje niekoľko ďalších faktorov, ktoré diskreditujú článok, hlavným je to Svetová denná správa je falošná spravodajská stránka, ktorá obsahuje fiktívne príbehy, ako napríklad „Rancher Shoots Down UFO Near Area 51“, „15-Ton Prehistoric Shark Captured Off Coast of Pakistan“ a „Nessie Sighting Brings Surge Surge of Enthusiasm v prospech škótskej nezávislosti.“

Táto stránka tiež obsahuje zrieknutie sa zodpovednosti ktorá jasne uvádza, že žiadna z jej správ sa nemá chápať ako fakt:World News Daily Report je spravodajská a politická satira webová publikácia, ktorá môže alebo nemusí používať skutočné mená, často čiastočne alebo väčšinou fiktívne. Všetky spravodajské články na webe worldnewsdailyreport.com sú beletriu a pravdepodobne falošné správy.

Naposledy aktualizovaný: 6. októbra 2014