Dostal sa za spreneveru darov súdený vedúci záležitosti čiernych životov?

Značka Black Lives Matter

Obrázok cez a katz / Shutterstock.com

Nárokovať

Líderka organizácie Black Lives Matter Marquesha Johnson bola žalovaná za spreneveru miliónov dolárov vo forme darov.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Dva z obľúbených cieľov pochybných pravicových webových stránok sú hnutie Black Lives Matter a „mainstreamové liberálne spravodajské médiá“. Vo februári 2018 znovu zverejnila vykonštruovaná webová stránka MediaConservative.com príbeh ktoré zaškrtli obe tieto políčka.

Tento príbeh zaútočil na údajne prominentnú členku organizácie Black Lives Matter menom Marquesha Johnson a obvinil ju z „organizovania viac ako 900 podujatí a zhromažďovania [miliónov] darov“, aby unikla bezdomovectvu a zaobstarala si miliónový dom s darmi získanými na pomoc hnutie za sociálnu spravodlivosť. MediaConservative napísal:Zhromaždené dary [Johnson] v skutočnosti pomohli „samotnej“ spoločnosti „len“. V skupinovej žalobe sa uvádza, že Johnson „vyžiadala dary od zraniteľných ľudí na pomoc iným, ale namiesto toho ich použila na svoju pomoc.“

Podľa dokumentu, vedúca osobnosť Black Lives Matter, si pre seba kúpila dom v hodnote 1,2 milióna dolárov. Ale to nie je všetko, namiesto toho, aby použila dary na pomoc ľuďom, kúpila si tiež úplne nový Range Rover, ako aj niektoré „ďalšie exorbitancie“.

Príspevok premieňa príbeh pôvodne publikovaný v novembri 2017 „satirickým“ webom ReaganWasRight.com, ktorý nepravdivo hlásené :

Je bohužiaľ pravdepodobné, že to, čo urobila, bolo úplne legálne, pretože finančné prostriedky získavala prostredníctvom kampane GoFundMe a spoločnosť je notoricky zlá v spolupráci s políciou pri zakročovaní proti podvodníkom. Johnsona vypočula polícia, ale popiera zneužitie finančných prostriedkov. Odmieta odovzdávať záznamy.

Nenašli sme nijaké dôkazy, ktoré by potvrdzovali niektoré z týchto tvrdení a ktoré sa tiež šírili na webe ConservativeStand.com stránky.

Článok ReaganWasRight.com odkazoval na databázu federálnych súdnych záznamov, neexistujú však žiadne záznamy o žiadnom súdnom spore proti Marquesha Johnson. V skutočnosti sme nenašli nijaké dôkazy o poprednom bojovníkovi Black Lives Matter tohto mena.

Obrázok použitý vo všetkých troch článkoch nezobrazuje „Marquesha Johnson“ a jej „domov v hodnote 1,2 milióna dolárov“. V skutočnosti ide o kompozíciu policajnej fotografie Temitope Adebamiro, ženy z Delaware odsúdený na štyri roky väzenia v roku 2016 za ubodanie na smrť manžela a fotografiu Las Ventanas Al Paraiso, letovisko v mexickom Los Cabos, ktorú vlastní miliardár Ty Warner.

Inými slovami, príbeh aj sprievodná fotografia sú jednoznačné výmysly.

ConservativeStand.com vydáva senzačný senzačný pravicový obsah a má zrieknutie sa zodpovednosti uvedenie autorov nezaručuje presnosť ich publikácie:

Všetky informácie na tejto webovej stránke sú zverejnené v dobrej viere a slúžia iba na všeobecné informačné účely. ConservativeStand neposkytuje nijaké záruky za úplnosť, spoľahlivosť a presnosť týchto informácií.

Agentúru ReaganWasRight.com, pôvodný zdroj vymysleného príbehu „Marquesha Johnson“, vedie Christopher Blair, známy poskytovateľ falošných správ a takzvanej satiry, ktorý stojí aj za webovými stránkami Last Line of Defense, Freedum Junkshun a Rovnako americký ako jablkový koláč.

V zrieknutie sa zodpovednosti na ReaganWasRight.com Blair objasňuje, že nič zverejnené na tejto webovej stránke sa nemá považovať za presné:

Reagan mal pravdu je náladová krajina konzervatívnej satiry ... Všetko na tejto webovej stránke je fikcia.

Napriek tvrdeniam o satire z týchto stránok nie je vôbec jasné, čo tento konkrétny článok satirizuje, ani to, kde je humor vo falošnom príbehu o aktivistke černošky, ktorá ukradla milióny dolárov, ktoré boli v dobrej viere darované prominentnej sociálnej spravodlivosti. pohyb.

Článok jednoducho hrá spoločné negatívne, nepravdivé zobrazenia hnutia Black Lives Matter ako zradu Afroameričanov.