Deväťročný chlapec vylúčený zo školy, pretože povedal, že „nemal rád Obamu“

Nárok: Deväťročný chlapec bol vylúčený zo školy, pretože povedal, že „nemal rád Obamu“.


NEPRAVDA


Príklad: [Zhromaždené prostredníctvom e-mailu, apríl 2015]
Podľa článku zdieľaného na Facebooku od majestátneho Harolda bol 9-ročný chlapec vylúčený zo základnej školy Rosa Parks v Los Angeles s tým, že nemá rád Obamu. Je to skutočný príbeh alebo je to satira?

Počiatky: Dňa 29. Apríla 2015 bola zábavná webová stránka Majestátny Harold zverejnil an článok správa o tom, že deväťročný chlapec bol vylúčený zo základnej školy Rosa Parks v Los Angeles v Kalifornii za vyhlásenie, že sa mu „nepáčilo“ prezidentovi Obamovi:


Deväťročný Jacob Wheeler, ktorý chodil na základnú školu Rosa Parks v Los Angeles v Kalifornii, bol požiadaný, aby opustil školu a „nikdy sa nevrátil“ po tom, čo urobil niekoľko poznámok, ktoré učiteľ na hodine dejepisu neschválil. Lekcia, ktorá sa sústredila na amerických prezidentov od 18. storočia spolu so súčasným politickým prostredím, sa vykoľajila, keď mladý Jacob zdvihol ruku a povedal, že „nemá rád Obamu“. Jeho učiteľ odpovedal tak, že ho poslal do kancelárie riaditeľa, kde mu potom povedali, že bude pre necitlivé a rasistické poznámky vylúčený zo školy.

Wheeler pochádza z konzervatívnej kresťanskej rodiny. Jeho rodičia Sarah a Brad Wheeleroví sú vášnivými republikánmi zapojenými do miestnej politiky.

„Jacoba a jeho bratov sme vždy vychovávali k láske k Amerike, slobode a právu nosiť zbrane. Tieto slobody nejdú tak dobre v súlade s Obamovou politikou, preto sme sa ubezpečili, že vie, aký človek vedie našu krajinu. Sme radi, že sa Jacob na hodine postavil za to, v čo veril, ale skutočnosť, že bol vylúčený z dôvodu, že je červenokrvným Američanom, ma na tom zle. “


Na vyššie citovanom článku, ako Majestátny Harold je ďalšia zábavná webová stránka, ktorá publikuje falošné správy. Aj keď sa webová stránka osobitne neoznačuje ako satirická publikácia, internetová stránka Majestátny HaroldO ”Stránka objasňuje, že web nie je dôveryhodnou publikáciou správ:


Moja žena je Clive Pebble. Mám dyslexiu, ale môj drem evre sense som bol malý chlapec, ktorý má stratiť noviny. Nwo mám !!

Jeden spoľahlivý spôsob kontroly pravosť článku je pozrieť sa na fotografie, ktoré používa. Obrázok zahrnutý v tomto článku napríklad nemá nič spoločné so pozastaveným kalifornským školákom, bol prevzatý z nesúvisiaceho roku 2012. správa o Isaacovi Tooleovi, chlapcovi, ktorý skončil na treťom mieste v NFL’s Punt Pass a Kick State Finals.

Naposledy aktualizovaný: 29. apríla 2015