Ďalší expert tvrdí, že nedostatok kyslíka, nie drog, zabitý Floyd

Na tejto snímke z videa svedčí forenzný patológ Dr. Lindsey Thomas, ktorý je už na dôchodku, keď v piatok 9. apríla 2021 predsedá sudca hennepinského kraja Peter Cahill pred súdom bývalého policajného dôstojníka v Minneapolise Dereka Chauvina pred súdom v Hennepin County v Minneapolise Chauvin je obvinený z úmrtia Georga Floyda 25. mája 2020. (Court TV cez AP, Pool)

Obrázok cezAP Photo / Uncredited

Tento článok je tu znova publikovaný so súhlasom Associated Press . Tento obsah sa tu zdieľa, pretože táto téma môže zaujímať čitateľov Snopes, avšak nepredstavuje prácu overovateľov alebo editorov Snopes.

MINNEAPOLIS (AP) - Ďalší lekársky expert v piatok obvinil zo smrti Georga Floyda spôsob, akým ho polícia zadržala, pretože obhajca bývalého dôstojníka Dereka Chauvina tlačil na svedka hypotetickými otázkami a inými prostriedkami naznačujúcimi, že Floydovo užívanie drog alebo srdcové choroby ho zabili.Svedectvo doktorky Lindsey Thomasovej, súdnej lekárky, ktorá odišla do dôchodku v roku 2017 z kancelárie vyšetrovateľa v okrese Hennepin v Minneapolise, podporilo zistenia ďalších odborníkov na trestné stíhanie, ktorí sa postavili k Chauvinovmu súdu pre vraždu.

Thomas, ktorý nepracoval na Floydovom prípade, uviedol, že „primárnym mechanizmom smrti“ bola asfyxia alebo nedostatok kyslíka - k záveru, ku ktorému podľa nej došla hlavne z videa, ktoré ukazovalo 46-ročného černocha, ktorý sa snažil dýchať, keď si Chauvin pokľakol. krk a ďalší dvaja policajti z Minneapolisu mu ho vlani v máji pomohli zadržať.

'Toto je smrť, pri ktorej prestali pracovať srdce aj pľúca.' Ide o to, že je to kvôli subdualite, zdržanlivosti a kompresii orgánov činných v trestnom konaní, “uviedol Thomas.

Samotná pitva vylúčila infarkt, aneuryzmu a ďalšie príčiny a Thomas tiež uviedol, že nešlo ani o smrť z predávkovania drogami.

'Neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali, že by v tú noc zomrel, s výnimkou interakcie s orgánmi činnými v trestnom konaní,' vypovedala.

Lekársky vyšetrovateľ v okrese Hennepin, Andrew Andrew Baker, bývalý Thomasov kolega, od ktorého sa malo očakávať, že bude svedčiť neskôr, dospel k záveru, že Floyd zomrel na kardiopulmonálne zatknutie - to znamená, že mu zastavilo srdce - komplikované spôsobom, ako ho orgány činné v trestnom konaní obmedzovali a stláčali mu krk.

Thomas uviedla, že súhlasí s Bakerovými zisteniami, ale išla ďalej v špecifikácii, že Floyd zomrel na asfyxiu. Povedala, že vo Floydovej pitve nebolo nič, čo by to hovorilo, ale povedala, že to nie je neobvyklé.

45-ročný Chauvin je obvinený z vraždy a zabitia pri Floydovej smrti 25. mája po tom, čo kľačal na kolenách, čo podľa prokurátorov predstavovalo takmer 9 1/2 minúty. Floyd bol zatknutý mimo susedského trhu po obvinení zo snahy predložiť falošnú bankovku 20 dolárov.

Okoloidúce video Floyda, ktorý plakal, že nemôže dýchať, keď diváci kričali na bieleho dôstojníka, aby z neho vystúpil, vyvolali protesty a rozptýlili násilie po USA

Chauvinský právnik Eric Nelson tvrdí, že teraz prepustený biely dôstojník urobil to, na čo bol vyškolený, a nebol zodpovedný za Floydovu smrť. Floyd mal vysoký krvný tlak a choroby srdca a pri pitve mu v systéme našli fentanyl a metamfetamín.

Na základe krížového vyšetrenia, ktoré vykonal Nelson, Thomas uviedla, že verí, že Floydove srdce bolo „mierne“ zväčšené.

Nelson sa Thomasa spýtal, čo by mohlo spôsobiť, že srdce náhle prestalo biť, s tým, že Floydovo väčšie srdce potrebovalo viac krvi a vo chvíli stresu a adrenalínu tvrdo pracovalo a že jedna z jeho tepien bola blokovaná 90%.

Thomas uviedol, že akékoľvek blokovanie od 70% do 75% by sa mohlo použiť na vysvetlenie smrti, ak neexistuje iná príčina. Povedala tiež, že niektorí ľudia môžu žiť v poriadku s tepnou, ktorá je úplne zablokovaná.

Obhajca naliehal na Thomasa položením hypotetickej otázky.

'Predpokladajme, že ste našli pána Floyda mŕtveho v jeho rezidencii.' Žiadna účasť polície, žiadne drogy. ... jediné, čo si našiel, by boli tieto fakty o jeho srdci. Čo by si vyvodil z toho, že je príčinou smrti? “ Spýtal sa Nelson.

'Za veľmi úzkych okolností by som pravdepodobne dospel k záveru, že príčinou smrti bola jeho srdcová choroba,' odpovedal Thomas.

Súhlasila tiež s tým, že fentanyl môže spomaliť dýchanie človeka a že metamfetamín môže spôsobiť, že srdce bude pracovať tvrdšie a spôsobovať srdcovú arytmiu. A v reakcii na ďalšie hypotetické predstavy Nelsona súhlasila, že ak nebude existovať iné vysvetlenie, potvrdí Floydovu smrť ako predávkovanie.

Počas opätovného výsluchu sa však prokurátor Jerry Blackwell vysmieval hypotézam obhajcu a Thomasa rýchlo prinútil, aby zopakoval, že príčinou Floydovej smrti bolo obmedzenie políciou.

'Nie sú to také otázky, ako keď sa pýtate,‘ pani Lincolne, ak z toho vezmeme Johna Wilkese Bootha, “,“ začal Blackwell, skôr ako Nelson namietal.

Floydov úmrtný list uvádzal určité prispievajúce podmienky: zúžené tepny, vysoký krvný tlak, intoxikácia fentanylom a nedávne užívanie metamfetamínu. Thomas však uviedol, že priamo nespôsobili jeho smrť a že tieto faktory sú bežne uvedené v úmrtných listoch, aby informovali úradníkov verejného zdravotníctva.

Namiesto toho Floyd zomrel, pretože poloha jeho tela - ležiaceho na bruchu, rúk spútaných za chrbtom a dôstojníkov, ktorí do neho tlačili svoju telesnú hmotnosť - znemožňovala dýchanie, uviedol Thomas, ktorý označil Floydovu smrť za „tak dobre zdokumentovanú“. kvôli rozsiahlym videozáznamom.

Po prvýkrát bolo v piatok obsadené miesto určené pre Chauvinovu rodinu ženou. Nebola okamžite identifikovaná. Chauvinovo manželstvo sa skončilo rozvodom v mesiacoch po Floydovej smrti.

V piatok tiež sudca Peter Cahill prizval porotcu a spýtal sa jej, či na ňu neboli vystavené vonkajšie vplyvy. Odpovedala, že nakrátko videla televízne vysielanie s vypnutým zvukom, a povedala, že jej svokra napísala správu: „Vyzerá to, že bol zlý deň.“, Ale neodpovedala.

Sudca jej umožnil zostať v porote.