„Cheapskate“ sa chváli nátlakom na čašníka za tip 5 dolárov

Obrázok cez Alexey Rotanov / Shutterstock.com

Nárokovať

Pár určil svoj tip na servírku tak, že pri stole zavesil päť dolárových bankoviek.

Hodnotenie

Legenda Legenda O tomto hodnotení

Pôvod

Údajný popis neidentifikovaného požierača o krutom spôsobe, ako získať lepšie služby, získal na internete veľkú trakciu.

Tento mém bol založený na údajnej snímke obrazovky s piatimi bankovkami v hodnote 1 dolár na stole a nožom ich držal pohromade. Ak server urobil niečo, čo sa mu nepáčilo, patrón by jeden z účtov ostentatívne odniesol. Plagát vysvetlil, že peniaze mali podnietiť server k poskytovaniu „lepších služieb“. (Vedľa obrázka nebol uvedený žiadny názov.)

Vlákno na Facebooku zvýrazňujúce mém bolo zverejnené 6. decembra 2016 a obrázok bol tiež zvýraznený vo vlákne Reddit pre „ lacní bastardi . “

Populárny foodbloger Darron Cardosa (tiež známy ako The Bitchy Waiter) vyjadril názor prečo sa cítil byť vychvalovaným požieračom opísaným v meme „najväčší kretén na internete“ (dôraz kladený na neho):

'Takže som vzal manželku včera večer na večeru a vždy sme o tom hovorili.' Keď väčšina hovorí o veciach, ktoré vždy chceli robiť, uvažuje o exotických výletoch do cudzích krajín, o kúpe druhého domu alebo zoskoku padákom. Nie však tento pár. Snívajú o tom, že sa pohrajú s finančnou pohodou čašníčky, ktorá len dúfa, že dostane zasraný 20% tip od svojho kreténového zákazníka.

'Na začiatku večere si dal na stôl 5 nezadaných, aby to videl čašník / čašníčka.' (Nič im nehovor). “ Keby som to mal urobiť u zákazníka, nemyslel by som si dvakrát na to, že mi nič nehovoria o tom, prečo sú na stole peniaze. A čo keď to nevidíme? Chystáte sa zamávať tým piatim bankovkám v našej tvári a potom ich položiť späť na stôl, aby ste sa uistili, že im venujem pozornosť? Si zadok.

Treba však poznamenať, že kaskadérsky kúsok opísaný v meme nebol bez precedensu. Bolo to rovnaké ako úvodná scéna z epizódy sitcomu z 80. rokov Na zdravie (názov „ Rebecca Redux “), V ktorom ústny zákazník povedal čašníčke v bare Carle (hrá ju Rhea Perlman):

Vidíte tu túto rolku dolárových bankoviek? Toto je váš tip. Ja som si to vopred odložil.

Teraz je tu dohoda. Zakaždým, keď urobíš niečo zlé, beriem dolárovú bankovku, vidíš? Takto dostávam slušné služby. Rozumeli ste?

Carla reagovala vlastným návrhom: že zakaždým, keď to zákazník urobí, dostane mu pivo do tváre. Nakoniec na neho vysypala celý drink.

Ďalší sitcom NBC, 3. skala zo slnka , zahrnul variant na tejto scéne do epizódy „Sex and the Sally“, v ktorej Dick (John Lithgow) „znovu objavuje prepitné“ tak, že na stôl umiestnil hromadu bankoviek a rozprávanie jeho servírka:

Táto hromada dolárových bankoviek predstavuje váš potenciálny tip. Zakaždým, keď ma potešíte, uvidíte, ako sa hromada zväčšuje. Ak však nebudem spokojný - ak si pomalý, ústny alebo kýchneš do svojich rúk - všimneš si, ako sa hromada zmenšuje. Dohodnuté? Veľa štastia!

Používateľ Facebooku, ktorý získal veľkú odpoveď na tento obrázok, nám povedal, že pochádza zo súkromnej skupiny na facebooku v reštaurácii na Floride a že je založený na skutočnom „experimente“ súrodenca používateľa pri stolovaní. Oslovili sme osobu, ktorá zverejnila komentár hľadajúci obrázok, ale nedostala odpoveď.